برای تولید آب شرب از رطوبت هوا چه ایده های عملی ای دارید؟

همیشه شنیدیم که تمدن ها حول رودخانه شکل گرفتن و آب یکی از اساسی ترین نیاز های هر تمدن بوده
و میبینیم که مشکلاتی هنوز برای هم برای آبرسانی به شهرهامون داریم و باعث خشک شدن زاینده رود و کم آب شدن کارون و… شدیم
طرح های جهادی برای آبرسانی به مناطق محروم با هزینه های چند میلیاردی در حال اجرا هست
و بسیاری از زمین ها بایر موندن چون آب کم داریم و اجازه چاه زدن هم نمیدن

طرح هایی برای تولید آب از رطوبت هوا وجود داره که بعضی از اونها گران و پر هزینه اند

چه طرحی در این زمینه به ذهنتون میرسه
یا راهکارتون برای تولید یا ذخیره آب چی هست کلا

resized_‭570935‬_‭161‬
resized_‭570933‬_‭467‬
این هم نمونه ای از سازه با جذب الیافی…
از @yousef عزیز هم میخوام که تو این بحث کمکم کنن
و چون تازه وارد هستم در پاد پرس و دوستان رو نمیشناسم از جناب یوسف میخوام که بقیه دوستانی که ممکنه در این موارد کار کرده باشند رو هم صدا بزنن

2 پسندیده

واکنش سریع من به این بحث، اینه که حتی در صورت موفقیت، احتمالا تنها به درد نقاطی با رطوبت بالای هوا میخوره و امکان رفع نیاز اساسی با این روش بسیار پایینه. این بحث به دلیل یک بحث سیاسی داغ شد که زیاد ریشه علمی نداره. منظورم نبودن روش علمی نیست، منظورم اینه که اون فردی که این حرف رو مطرح کرد، بلوف سیاسی در مورد توانایی روش زد.

من باز هم اگر وقت کردم جستجو میکنم و مشارکت موثرتری خواهم داشت.

پ. ن. من دوستان رو دعوت کردم. امیدوارم هر کسی که ممکن به بحث علاقه‌مند باشه هم بیاد.

1 پسندیده

بنده بحث سیاسی این قضیه رو ندیدم و در جریان نیستم
در شرق اصفهان که به لحاظ آب و هوایی خشک محسوب میشه شخصی داره روزانه اقلا ۷۰ لیتر آب تولید میکنه به این روش که برای آب شرب یک خانوار کافی هست
اگر سازه سازه حجیمی نباشه فکر میکنم بشه این قطره قطره ها رو جمع کرد
ممنون میشم برای مسئله علمی قضیه کمکم کنید
فارغ از بحث سیاسی

1 پسندیده