برای پیک‌نیک و تفریح از آتش طبیعی استفاده می‌کنی یا اجاق گاز سفری؟

تا حالا لذت آتش روشن کردن تو طبیعت رو چشیدی؟

پیدا کردن خار و چوب‌ریزه‌های خشک و تلاش برای برپایی آتش و تماشای نوررقص شعله‌ها و حس گرماش و بوی خوشش و همین‌طور کباب و چای و … خوردن کنار آتش با جمعی خوش و … . :relaxed:

حس این لذت‌ها ذاتی و طبیعیه یا عادت اکتسابی؟

آتش‌روشن کردن در طبیعت

می‌خوام کمی وسیع‌تر به مسئله نگاه کنیم. فرض کنین تمام مسائل ایمنی مربوط به پیشگیری از آتش‌سوزی رو رعایت می‌کنیم. اون وقت روشن کردن آتش‌های کوچک طبیعی برای طبیعت مضرتره یا استفاده از پیک‌نیک و اجاق سفری؟

چرا طرفدارهای محیط زیست با روشن کردن آتش در طبیعت مخالفند و مردم رو به استفاده از اجاق گاز سفری تشویق می‌کنند؟

بعضی دلیل‌ها که به نظر خودم میاد رو به همراه مرجع لیست می‌کنم:

چه دلایلی رو به این لیست اضافه می‌کنید؟ و این دلایل رو چگونه و تا چه حد به مسأله مطرح شده مرتبط می‌دانید؟

3 پسندیده

از گاز پیک نیکی استفاده میکنیم

1 پسندیده

اکثر مواقع آتش روشن میکنم و از شاخه‌های خشک و شکسته‌ای که اطراف پراکنده هستند آتش روشن میکنم و کنار آتش می‌نشینم. خانوادگی هم که میریم برنامه همینه و آتش به پا میکنیم! دقیقا به همین دلیل «تماشای نوررقص شعله‌ها و حس گرماش و بوی خوشش و همین‌طور کباب و چای و … خوردن کنار آتش با جمعی خوش و …» برای من آتش زیباست.

به نظرم دلیل مخالفت با بهره‌گیری از آتش طبیعی شاید این باشه که خیلی‌ها احتیاط لازم رو ندارند و یا برای تهیه هیزم لازم به درختان سالم ضربه میزنند و حین ترک کردن محل آتش را خاموش نمیکنند که ممکنه منجر به اتفاقات ناگواری بشه. من فکر میکنم مهمترین دلیلش همین باشه.

1 پسندیده

در استفاده از اتیش میزان گرمای خیلی بیشتری هدر میره تا استفاده از اجاق سفری.

ولی استفاده از اتیش چنان لذت بخشه من هرگز حاضر نیستم با اجاق عوضش کنم

2 پسندیده