برای گردشگری دو روزه در بندرانزلی چه کارهایی را پیشنهاد می‌کنید؟

من اهل انزلی هستم و در همین شهر هم بزرگ شدم. ولی الان مدت‌هاست که دیگر ساکن انزلی نیستم و امکانات و جذابیت‌های تازهٔ شهر را نمی‌شناسم.

پرسش

• اگر یک مسافر بخواهد در ۲ روز انزلی را ببیند، چه پیشنهادی برای او دارید؟
  • انجام چه کارهایی و دیدن چه جاهایی را پیشنهاد می‌کنید؟

این عکس را از یک روز ابری (دیروز!) در بلوار انزلی گرفتم:

5 پسندیده

سلام.
جاهای دیدنی انزلی:

• کاخ موزه پهلوی،
  • موج ‌شکن ،
  • تالاب(متاسفانه مرداب :pensive::pensive::pensive:
  • مناره،
  • ساحل دریا،
  • بلوار انزلی،
  • ساختمانهای قدیمی مخروبه واقع در میدان اصلی شهر
5 پسندیده

چند سال پیش یه کشتی تفریحی بود صبح میرفت رو آب، ظهر ناهار رو همون دریا میخوردن، و بعد از ظهر هم بر میگشتن، اگر اشتباه نکنم کشتی تفریحی میرزا کوچک خان بود. موسقی زنده داشت و …
الان نمیدونم فعالیت میکنه یا نه، یه دوره ای به دلیل حرکات موزون دو تا از مسافرا جلوی فعالیت کشتی رو گرفته بودن
ولی سفر دریایی یکی از جاذبه های باحاله، حتی میشه از انزلی بیاد تا نوشهر، یا حتی بندر ترکمن، امکان فنی اش موجوده اما نمیدونم چقدر طرفدار داشته باشه، در قدم بعدی میشه سفر دریایی به کشور های حاشیه خزر داشت، مثلا جمهوری آذربایجان هم ساحل باحالی داره، هم چند تا جزیره خوشگل داره که اقلن عکسای باحالی دارن

3 پسندیده

فهرست خیلی خوبی نوشتی رضا جان. من با این فهرست و با تخمین‌های خودم می‌توانم به زحمت حدود ۱۰ ساعت را برای یک مسافر انزلی پرکنم. ده ساعت را یک مسافر سمج می‌تواند یک روزه تمام کند. آیا واقعاً انزلی ارزش ماندن بیش از یک روز را ندارد؟ :roll_eyes:

به نظر تو هر کدام از این موارد چه‌قدر وقت می‌برند؟ من تخمین خودم از بیشترین زمانی که می‌شود در این جاهایی که نوشتی صرف کرد را نوشته‌ام. موافقی؟

• کاخ موزه پهلوی -> ۲ ساعت
  • موج ‌شکن -> ۱ ساعت
  • تالاب انزلی (متاسفانه مرداب :pensive::pensive::pensive:) -> با قایق‌سواری ۳ ساعت
  • مناره -> ۱۰ دقیقه؟ (آیا می‌شود منارهٔ انزلی را از نزدیک دید یا از آن بالا رفت؟ کنار مناره امکاناتی برای مسافران هست؟ من که چیزی ندیدم و نشنیدم.)
  • ساحل دریا -> قدم زدن کنار ساحل شنی ۳ ساعت (ساحل خوب و تمیز برای قدم‌زدن هست؟ کجاست؟)
  • بلوار انزلی -> ۱ ساعت پیاده‌روی در بلوار
  • ساختمانهای قدیمی مخروبه واقع در میدان اصلی شهر (ساختمان قدیم دادگستری) -> ۲۰ دقیقه؟ (آیا به جز از بیرون، می‌شود این ساختمان‌ها را دید؟ اطلاعاتی درباره‌شان برای مسافران در دسترس است؟)
3 پسندیده

دقیقا درست میفرمایید. واقعا انزلی با این همه پتانسیل محل دیدنی دیگه ای نداره. نهایت برای روز دوم بتونی از رستوران ها و کافه هایی که در جزیره بهشتی و مجاور تالاب هست دیدن فرمائید و اگر تابستان باشه بتونی از شنا کردن در دریا لذت ببری.همین و بس …

مناره و ساختمان دادگستری هم فقط از بیرون قابل دیدن و هیچ امکانات دیگه ای در اطرافش نداره. متاسفانه انزلی شهری هست که تمام مسئولینش سالهاست در خواب ناز بسر میبرند و هیچ میلی به بیدار شدن ندارند که باعث شده انزلی تبدیل بشه به شهر متروکه :pensive::pensive::pensive:

2 پسندیده

من هم نام کشتی میرزاکوچک‌خان را یادم هست. سال‌ها پیش راه‌اندازی شد و از دوستی شنیدم که آن را چندین سال به یکی از بندرهای استان مازندران قرض دادند. نمی‌دانم چه‌ها پیش آمد، ولی انگار به تازگی کشتی به اسکلهٔ انزلی برگشته و من هم چند روز پیش دیدمش که در اسکله پهلو گرفته بود. ولی نشنیدم که سفرهای دریایی دوباره از سر گرفته شده باشد.

3 پسندیده