بنظر شما با شرایط الان جامعه متاهل بودن بهتره یا مجرد بودن؟

بنظر من هر دوره ای یک مزیت داره اما الان دیگه نمیشه چیزی رو تجربه کرد و به بقیه پیشنهاد داد. چون خیلی اوضاع فرق کرده هم مجردا ناراحتن هم متاهل ها. نمیدونم چرا این جوری شده!

4 پسندیده

مجرد بودن یا نامزد بودن از همش بهتره

2 پسندیده

تحت هر شرایطی ازدواج خوبه
ازدواج باعث میشه با همفکر خودت بری زیر یه سقف و با اون زندگیت رو شریک بشی
هیچ اتفاقی هم نیوفته لااقل از نظر عاطفی و روانی اروم میشی(تازه اونم در بدترین حالت ممکن)

@mamadism تو بدترین حالت از نظر روانی آروم میشه؟!
از کجا میدونید که انتخابتون درسته و از نظر روانی آروم خواهید شد؟
خب اگر کسی برای فرار از محیط خانواده ازدواج کنه اشتباه کرده
اگر کسی فکر میکنه که بعد از ازدواج از نظر روانی و عاطفی آروم میشه که خیلی اشتباهه
من هیچ جا ندیدم که داشتن مسئولیت اضافی، فکر اضافی به آدم آرامش بده!
مگر اینکه چندسال وقت بذاری یکیو بشناسی و باهاش زندگی کنی بعد اگه مناسب ازدواج بود زندگی مشترک رو شروع کنی که خب با توجه به کامنتهای شما و شناختی نسبی که پیدا کردم از معیارهاتون خیلی فاصله داره

چیزی که شما تو ذهنتون از ازدواج دارید رویای بی نقصه
اما چه کنیم که واقعیت گند میزنه به رویاهامون😄

2 پسندیده

خدا عقل داده به ما :neutral_face: نامزدی رو واسه همین گذاشتن
بریم صحبت کنیم از عاداتمون عقایدمون و این چیزا
وگرنه خب زارتی ازدواج که حیوانات هم اینجوری نیستن
پرنده ها هم میخوان جفت گیری کنن کم کم میرن جلو
والا :expressionless:
بعدشم من تو خونه خودم مشکلی نمیبینم با وجود تمام مشکلات زندگی خانواده من خوش حالن
و خیلی های دیگ
ضمنا اینکه میگید مسیولیت اضافی نشون میده اصلا نمیدونید ازدواج چیه و به اون فقط برای خوابوندنحس جنسی نگاه میکنید !
ازدواج درست ارزشمند تر از این حرفاست ادم ازدواج میکنه تا یه نفرو داشته باشه که درکنارش احساس ارامش کنه و اهدافشون و مشکلاتشونو شریک میشن نه که فقط مشکلات !
و اونی هم که برای فرار از خونه ازدواج میکنه اشتباه خودش بوده ! بیفکری از خودش بوده

این همه مردم نامزد میمونن و بعد از چندماه و یا سال ازدواج میکنن و بعدش جدا میشن احمق نیستن یا اینکه دلشون نمیخواد تو زندگیشون شکست رو تجربه کنن

بهرحال فکر میکنم سالهای زیادی باید بگذره تا دیدتون تغییر کنه به ازدواج رویایی، فکر کنم هنوز سنتون کمه، البته اینم بگم دید هرکسی متفاوته، یکی میتونه پیش بینی کنه و همه چیز رو در نظر بگیره یکی هم نمیخواد پیش بینی کنه، همه چیز رو میسپاره به زمان و خدا و یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

ازدواج کودکستان نیست، روزها و شبهای رویایی نیست و ذهنتون رو از اینکه امثال من به ازدواج برای خوابوندن شهوت نگاه میکنن شستشتو بدید، ازدواج مسئولیت درقبال خودتون و یکی دیگست، اگر از پس خودتون بربیاید بعد میتونید یکی رو برای ازدواج انتخاب کنید بعد هم که بقول خودتون نامزدی و خوشگذرونی و ازدواج و آرامش و عشق و حال👊

ازدواج چیز بی نقصی نیست و میتونه کلی مشکل هم برات به بار بیاره در گام اول انتخاب درست 50 درصد درسته چون تا زیر یه سقف نری طرف مقابلت رو نخواهی شناخت بقول دوستان هندونه در بستس

1 پسندیده

کاملا با شما موافقم همچیز رویایی در نظر گرفته میشه واقعیت ها سنجیده نمیشه و اکثرا تا دو سه سال اول گرم اما بعدش تازه جنگ اعصاب و تکرار و عادی شدن شروع میشه

1 پسندیده

خوشبختی یچیز نسبیه برای همه نیست و این یک حقیقته ادما در طول زمان عوض میشه در قدیم این خوشبختی با توجه به نوع و سبک زندگی نشون داده میشد چه بسا کسانی که خوشبخت نبودند و بدلیل نوع فرهنگ جامعه بدی ها رو نشان نمی دادند الان که از اون فرهنگ فاصله گرفتیم و دردا داره نشون داده میشه

قطعاااااااا که مجردی بهترین و انسانی ترین کاری هست که میتونیم انجام بدیم
به نظر من زاد و ولد یه جنایت حساب میشه و تدارک تشکیل خانواده یه نوع جرم
تو این شرایط نا مساعد زندگی، یه نفر رو از یه دنیای دیگه وارد دنیای خودتون نکنید لطفاااااا

2 پسندیده

اونها تو نامزدیشون همه چیز رو نگفتن یا بعضی چیزارو درنظر نگرفتن
وگرنه بعد از نامزدی قاعدتا باید همدیگه رو تا حدود زیادی شناخته باشن
بعدشم قرار نیست همه ازدواجا موفق باشه
اینا باید ریشه یابی بشه که چرا ازدواجشون خراب شده و علتش چی بوده نه اینکه کلا بگیم ازدواج خر است :neutral_face: قرار هم نیست همش خوش گذرونی باشه که
زندگی پر از سختیه این هم سختیای خودشو داره
نمیشه که فقط یه جاشو درنظر بگیریم

لابد خونه باشه ماشین باشه کار باشه پول باشه بعد ازدواج درسته ؟؟ دوستانی دارم که تو خونه پدر و مادرشون توی یه اتاق زندگی میکردن و جهیزیه خاصی نداشتن اما الان هم بچه دارن هم خونه اجاره کردن و زندگیشون هم خداروشکر خوبه
من به دید یه چیز رویایی نگاهش نمیکنم
میگم اکر این اصول داخلش رعایت بشه ازدواج موفقه و شما هم تو ذهنتون از ازدواج لولو ساختید !
ضمنا با توجه به اینکه نامزدی رو جز پروسه خوش گذرونی میدونید !
نامزدی جدای از ازدواجه و توش حتی نباید به هم دلبستگی ایجاد کنیم فقط قراره همو بشناسن نه اینکه قربون صدقه هم برن !

نه متوجه نشدید!
از پس خودت بربیای یعنی
شما بتونی از تنهاییت لذت ببری، اونوقت میتونی بفکر شریک باشی
اما وقتی من بعد از جدایی از دوست پسرم شش ماه حالم بده پس هنوز خودمو اونقدر دوست ندارم و ارزش خودمو نمیدونم و آماده ازدواج هم نیستم، بگذریم

لولو بسازم بهتر از اینه که یلخی ازدواج کنم و مث اینایی که بی فکر بچه دار میشن و تو تربیت و هزینه بچه میمونن، فقط چون نی نی دوست دارن بچه دار میشن

:smile: اینم کنایه به شما بود

درکل امیدوارم اگر کسی ازدواج میکنه بتونی پارتنرشو خوشحال کنه و بهش شور زندگی بده

1 پسندیده

خیلی عذر میخوام اما هیچ ربطی نداره :neutral_face: قدر خودتو بدونی معنیش این نیست که بعد رابطه ناراحت نشی … اتفاقا اگر به اون حد برسی ینی دیگ (عذر میخوام این لفظو بکار میبرم اما حقیقته ) تبدیل به یه ه/ر*ز.ه شدی ! چ مرد چه زن ! تنوع طلب شدی وگرنه چه دوست داشتنیه که با یه کات یهویی دلتنگ ایام خوشت نشی !

من بابام درامد کمی داره دوتا بچه هستیم و خیلی از چیزا هست که تو زندگی نداشتیم مثلا پلی استیشن و اسباب بازی و هزارتا چیز دیگ اما خب هم سقفی بالاسرمون بود هم نون بخور نمیری داشتیم … خداروشکر
الان هربار فکر میکنم زندگیمون بهتر از خیلیاست ! همه هم راضی هستیم البته نه اینکه بهتر از اینو نخوایم ولی اگر بهتر نشه هم مشکلی نداریم
چشم هارا باید شست جور دیگر باید دید !

عذر میخوام من کی گفتم دوران خوشی هست ؟؟!!
نامزدی دوران اشنا شدن دوطرفه نه خوشگذرونی پیامارو دوباره بخونید !

چه با ازدواج چه بدون ازدواج میشود آرامش را به دست آورد.

خیلی چیزها میتونن باعث رشد و تعالی انسان و بالعکس باعث پسرفت و زیان ما هم بشن برای مثال ادامه تحصیل در دانشگاه برای بعضی ها باعث پیشرفت و دگرگونیشون شده و برای بعضی ها باعث نابودی زندگیشون!

به نظر من ازدواج یک فرصت بینظیر برای رشد همه جانبه یک انسان هست اما به همون میزان هم میتونه خسارت بار باشه.

مهمترین چیزی که در ازدواج باید داشت یک دید واقع بینانه و منطقی هست، ازدواج نیاز به مسئولیت پذیری، تعهد، از خودگذشتگی، صبر، فداکاری، مهربانی و … داره که اگر اینها رو تونستیم عملی کنیم اونوقت با ازدواج از لحاظ روحی، جسمی، فکری، مادی و اقتصادی و همه جانبه میتونیم رشد بسیار بالایی پیدا کنیم در غیر اینصورت فقط خسارت میبینم.

نکته: این صفات مسئولیت پذیری، تعهد و… با بالا رفتن سن بدست نمیاد حتی معمولا با بالا رفتن سن خودخواهی و خیلی از صفات منفی بیشتر و قویتر میشن. کسایی که مهمترین دغدغه زندگیشون خودسازی هست اونها موفقترین ازدواج رو دارن.

لذت هر چیزی به اینه که در وقت مناسب خودش بهش برسی.

ازدواج هم تو محدوده سنی خاصی می تونه مفید باشه. وقتش که بگذره شرایط سخت تر میشه. شاید از نظر مالی تامین بشی ولی از بعضی جهات موانعی برات ایجاد می کنه که اون لذت لازم رو نمی تونی ازش ببری. سن که بگذره راجع به انتخاب سخت گیرتر میشی و درکل لذت عشق و عاشقی رو بهتر نمی تونی حس بکنی.

حتما از پیرترهای فامیل و آشنا شنیدید که آدم وقتی پیر میشه خیلی چیزا براش اون مزه قبلی رو نداره و به اندازه قبل نمی چسبه.
هرزمان که بخوای ازدواج بکنی یه سری مشکلات سر راهت خواهد بود، به این امید که مشکلات رخت برخواهند بست، ازدواج رو به تاخیر نیندازید .

1 پسندیده