بهترین درس‌هایی که از زندگی‌ گرفتین، چی هست؟

معمولا کدوم درس‌های زندگی‌تون هست که اکثر اوقات به دیگران منتقلش میکنین؟ چرا؟

3 پسندیده

نترس
از تغییر نترس
اما بدون تغییر هیچ وقت بدون هزینه نیست. قرار نیست تغییر و آرامش با هم داشته باشی. زیرپات خالی میشه، چیزایی میبینی و میشنوی که اصلا فکر نمیکردی روزی تجربشون کنی. ولی تغییر میکنی. اما قبل از پریدن، فقط یک لحظه قبل پریدن ببین هدفت مال خودته یا نه، بعد اون دیگه به عقب نگاه نکن فقط برو.

5 پسندیده
  1. سعی کن هوشمندانه انتخاب کنی. تعریفم از هوشمندانه: بخون، بنویس، ببین، گوش کن، حرف بزن، بررسی کن، سعی کن داده کیفی رو به کمی تبدیل کنی و مهمتر از همه اینکه اول خودتو بشناس(خود آگاهی اولیه) این خودآگاهی مهمترین اولویت باید باشه ولی فکر میکنم باید تا یه حدی از مسیر رو بری تا به این باور برسی که نیاز به شناختن بیشتر خودت داری.
  2. اولِ کار انتخاب هاتو به یک یا نهایتاً دو تا کاهش بده و شروع کن.
  3. وقتی اولویتتو انتخاب کردی سعی کن مداوم و منسجم پیش بری. قرار نیست به 100% دستاورد برسی، بیشتر اینجوریه که قراره کلی چیز یادبگیری و البته دستاوردات رو بیشتر و بیشتر کنی.(حداقل 3 تا 5 سال زمان واسه چیزی که درسته باید بذاری)
  4. تا جایی که میتونی سعی کن تو حوزه‌ی مربوط به خودت با آدما آشنا بشی و درنهایت یک یا حتی دو مربی مخصوص به خودت رو پیدا کنی.
  5. اندازه گیری و بررسی روندی پیش گرفته شده هم خیلی مهمه. بهترین حالتش هم اینه که مستند بشه، تا بشه در بلند مدت هم استفاده کرد یا حتی با بقیه افراد به اشتراک گذاشته بشه.
4 پسندیده

1- در هر کاری به دنبال حق باش ولی چون شناخت حق پروسه طولانیه اول سعی کن ظلم نکنی.
2- در هر کاری خودت باش و با عقلت تصمیم بگیر همین کافیست
3-دقت و نظم و زیبایی سه موئلفه هر کار است.
4-بی دلیل نیکی کن .
5- مثبت بیاندیش.
چون به شعر هم باید نظری داشت پس :
از مکافات عمل غافل مشو / گندم از گندم بروید جو ز جو

3 پسندیده

با هر کسی صمیمی تر میشم زودتر ضربه میخورم و ازش زودتر فاصله میگیرم یعنی او از من فاصله زودتر میگیره نمیدونم چرا ؟
بنظرم محبت اگر از یه حدی بیشتر باشه زودتر آسیب میبینم