بهترین راه برای رهایی از تعریق زیاد زیر بغل چیه؟

مراقبت_های_بهداشتی

(Hesam Fardad) #1

سلام به دوستان عزیز
خوب عنوان سوال خیلی واضح هستش … راستش خود عرق کردن خیلی برام آزار دهنده نیست این که روی لباس خیلی تابلو میشه اذیت میکنه مخصوصا که من تدریس هم میکنم . هر تجربه ای که دوستان دارن و میتونه به دردم بخوره رو اگر بگن ممنون میشم . :blush:

راه حلی که الان استفاده میکنم :

راستش فعلا تنها کاری که میکنم اینه که لباس های خیلی تیره یا خیلی روشن میپوشم که خیسی زیر بغل رو نشون ندن … و خوب اینجوری خیلی از رنگ ها و لباس هایی که دوست دارم رو نمیتونم استفاده کنم .

راه حل هایی که ازشون جواب نگرفتم :

استفاده از دئودرانت و ضد عرق های توی بازار حتی گرون ترین مارک ها هیچ اثری نداشت . برای خوش بو کردن عالی هستن منتها تعریق رو به هیچ عنوان کمتر نمیکنن . از جوش شیرین آبلیمو پودر مردار سنگ و انواع روش های سنتی هم استفاده کردم و اثری نداشت ! تقریبا اکثر راه حل هایی تو اینترنت بودن رو امتحان کردم .

راه حل هایی که نمیخوام استفاده کنم :

روش هایی وجود داره مثل استفاده از بوتاکس و جراحی برای برداشتن غده عرق که اصلا دوست ندارم استفاده کنم . هم بخاطر هزینه زیادش هم بخاطر دردناک بودن . ازین زیرپوش هایی که جلوی عرق رو میگیرن هم نمیخوام اسفاده کنم چون کلا احساس راحتی ندارم وقتی زیر پوش تنم باشه .

درمان-تعریق-زیاد-3

(لاله ملا) #2

عرق کردن یه جور مکانیزم دفاعی هست و به تنظیم دمای بدن کمک میکنه. برا همین خوبه، ضمن اینکه خود عرق هم چندان بویی نداره. ولی در نواحی زاویه‌دار، به دلیل حضور و رشد بعضی میکروب‌ها در چین‌های پوستی و تجزیه عرق بوی بد ایجاد میشه؛ از عصر ایران.

من یه راه سنتی رو برای رفع این بو تست کردم، بد نبوده. برای یه مدت کوتاه (مثلا یه هفته - ده روز) سرکه‌ی چند بار رقیق شده رو با یه پنبه به زیر بغل بزنید ممکنه کمک کنه.

دلیلش فکر کنم اینه که سرکه محیط رو اسیدی میکنه و جلوی رشد قارچ‌ها یا باکتری‌هایی که گاها باعث بوی بد عرق میشن جلوگیری میکنه. البته حواستون باشه زیاد پوست رو سرکه نزنین، ضررهای خودش رو داره!

(محمّد) #3

استفاده از مام صابونی به‌صورت مداوم برای من مؤثر بوده، توی شرایط آموزشی خدمت وظیفه که همه‌اش یا مشغول دویدن بودیم یا توی گل غلت زدن.

(Saeed) #4

من بهترین کاری که خودم کشفش کردم استفاده از لیدوکایین هستش.

بعد از حمام یه پاف به زیر بغل بزنید و دیگه عرق نمیکنه، دقت کنید یه پاف بیشتر نشه!

(فرشته ) #6

این پدها هم کارسازن. نوع پارچه ایش هم هست
5c7c8991c8572f267d30a971fa4f0c90-1

(Marzie) #7

عرق کردن فواید زیادی داره که مهمترینش دفع سموم از بدن هست و اینکه درجه حرارت بدن رو متعادل میکنه و موجب خنک شدنش میشه. پس بهتره که جلوی عرق کردن رو نگرفت.
اما استفاده از زاج سفید برای کاهش تعریق و بوی بدش خیلی موثره. زاجو میشه از عطاری تهیه کرد کمی کوبید و بعد آسیاب کرد. هر زمان از حمام میاید و بدنتون خیسه با نوک انگشت مثل مام به بدن بمالید و یا میشه روزانه انگشتها رو خیس کرد و کمی از زاج رو به بدن مالید؛ واقعا موثره.

(فرشته ) #8

جوش شیرین هم عالیه…