بهترین راه یادگیری زبان آذری چیه؟

سلام. من مدتهاست که دغدغه یادگیری زبان آذری رو دارم. خودم از سمت پدری آذری هستم اما متاسفانه بلد نیستم صحبت کنم و این یکی از حسرت هام تو زندگیه.
به نظرتون بهترین راه یادگیری زبان آذری برای یک نفر در 37 سالگی، با دو تا بچه و مشغله زیاد چیه؟

3 پسندیده

دیدن فیلم های آذری ، گفتگوی بیشتر با خانوادتون و نصب اپلیکیشن آموزش زبان . فعلا اینا رسید به ذهنم

لفظ زبان آذری یکی از رایج ترین اشتباهات لفظی در جامعه ایران هست چون کلا زبانی به اسم آذری نداریم ما کلا زبان ترکی داریم حالا خود این زبان شاخه شرقی اویغور و شاخه غربی اوغوز داره. شاخه اوغوز این زبان بیشتر در کشورهای ایران آذربایجان و بخش هایی از عراق ترکیه و سوریه و روسیه ( منطقه داغستان ) و گرجستان تکلم میشه. در داخل ایران نیز زبان ترکی شاخه غربی اش شامل منطقه آذربایجان ایران قشقایی ها خراسان هستند و ترکمن ها نیز از شاخه شرقی زبان ترکی هستند. دقیقا مثل زبان عربی که مثلا ما نمیگیم زبان عراقی یا زبان اماراتی بلکه زبان عربی گویش عراقی یا گویش مثلا اماراتی(عدم خلط بحث ملیت و زبان : ملیت ممکن هست اماراتی باشد ولی زبان عربی باشد و لزوما اسم ملیت با نام زبان یکی نیست)، زبان ترکی هم همینطور میگیم زبان ترکی گویش استانبولی یا گویش آذری یا گویش قشقایی و گفتن زبان آذری از لحاظ زبانشناختی اشتباه هست و باعث حساسیت در جامعه ترک زبان ایران میشه.و بحث یادگیری این زبان اول با گوش دادن اهنگ ها و ترجمه انها به فارسی هست بعد دیدن فیلم هست اگه تا این مرحله پیش بری خواندن کتاب های شهریار و دیوان نسیمی یا شاه اسماعیل خطایی هم خوبه، من خودم ترک اذری هستم و ترکی استانبولی را با همین روش یاد گرفتم البته علاقه هم مطرح هست اهنگ های تاتلیسس خیلی موثر بودن. پیشنهاد بنده اینه که این لفظ اشتباه رو هم اینجا ویرایش کنین و بنویسید ترکی آذری.

1 پسندیده

سلام.
حرف شما درسته.
ممنون از پیشنهاد و انتقادتون.
من متوجه این قضیه بودم و هستم.
اما دقیقا هدفم از این پست این بود که بگم منظورم ترکی استانبولی یا ترکی کشور آذربایجان نیست.
منظورم دقیقا ترکی آذری، منظورم آذربایجان ایرانه.
به هر حال سوال من رو جواب ندادید.

1 پسندیده

چه اپلیکیشن آموزش زبانی؟