بهترین سایت نویسندگی، چه اسم و امکاناتی داشته‌باشه؟

فرض کنین یه سایت یا نرم‌افزار وجود داره که تنها هدفش کمک به نویسنده‌هاست.

توی این سایت می‌تونی روش‌های مختلف پرورش فکر، رشد خلاقیت، ادبی نوشتن، توصیف زیبا، … و در کل هر چیزی که به نویسندگی کمک می‌کنه رو امتحان کنی. اونم کاملاً رایگان!

حالا، تصور کنین که شما مدیر… موسس… سازندهٔ اون هستین! (کدومشون برای سایته؟ :roll_eyes:)
و طبیعتاً به شکلی که خودتون دوست دارین طراحیش کردین.

به نظرتون، اسم اون سایت/برنامه چیه؟ چه شکل و شمایلی داره؟ چه امکاناتی داره؟
و یکی از مهم‌ترین سوال‌ها، اینه که کدوم بخشش بیش‌تر استفاده می‌شه؟ یا کدوم پرطرفدارتره؟

راستی، مهم نیست که سلیقه‌تون رو هم دخیل می‌کنین یا نه.

پس این‌طوری جمع‌بندی می‌کنم… به هرکدوم که خواستین و هرطوری که خواستین جواب بدین:

• :abcd: چه اسمی داره؟
  • :art: چه رنگی داره؟
  • :pencil2: چه شکلی داره؟
  • :toolbox: چه ابزارهایی داره؟
  • :page_facing_up: چه صفحاتی داره؟
  • :face_with_head_bandage: چه مشکلاتی داره؟!
    (بالاخره هرچیزی یه محدودیت‌هایی هم داره :crazy_face:)
  • :partying_face: چه بخشی رو مردم بیش‌تر دوست دارن؟
  • :writing_hand: مخاطب‌هاش معمولاً چه افرادی هستن؟
  • :smiley: چرا بعضیا دوستش دارن؟
    :face_with_monocle: چرا بعضیا دوستش ندارن؟!
2 Likes

سه بخش رو متصورم به عنوان بخش‌های پرمخاطب:

• «داستان‌های واقعیِ زندگی»: جایی که ادما میان و تجربیات واقعی‌شون تو زندگی رو در قالب یه داستان بازگو میکنن.

• «نقد ادبی»: جایی که نویسنده‌های متخصص (یا افرادی با مهارت نویسندگی بالاتر از سطحِ من نوعی) میان و از بین نوشته‌های سایت بعضی رو انتخاب میکنن و اون‌ها رو به لحاظ سبک‌های نوشتن و تکنیکال، نقد میکنن و نکات آموزشی رو از توش میکشن بیرون و بیان میکنن.

• «انشای هفته»: جایی که افراد مختلف اومدن و درباره ی یک موضوع واحد انشایی نوشتن و این انشاها بر اساس تعداد لایک و یا تعداد کامنت چیده شدن.

ایده برای من جذابه، و امیدوارم روزی مدل زنده‌ش رو ببینم :v:. در کنار این موارد که ذکر کردین بد نیست به مدل درامدیش هم فکر کنین … .

2 Likes

ممنون :smiley:

منم به مورد اول فکر کرده‌بودم. خیلی خوبه که همچین برنامه‌ای داشته‌باشه.

می‌خوام بهترین ایده‌ها رو جمع‌آوری کنم و بعد تبدیلش کنم به یه سایت خوب

2 Likes