بهترین سایت نویسندگی، چه اسم و امکاناتی داشته‌باشه؟

فرض کنین یه سایت یا نرم‌افزار وجود داره که تنها هدفش کمک به نویسنده‌هاست.

توی این سایت می‌تونی روش‌های مختلف پرورش فکر، رشد خلاقیت، ادبی نوشتن، توصیف زیبا، … و در کل هر چیزی که به نویسندگی کمک می‌کنه رو امتحان کنی. اونم کاملاً رایگان!

حالا، تصور کنین که شما مدیر… موسس… سازندهٔ اون هستین! (کدومشون برای سایته؟ :roll_eyes:)
و طبیعتاً به شکلی که خودتون دوست دارین طراحیش کردین.

به نظرتون، اسم اون سایت/برنامه چیه؟ چه شکل و شمایلی داره؟ چه امکاناتی داره؟
و یکی از مهم‌ترین سوال‌ها، اینه که کدوم بخشش بیش‌تر استفاده می‌شه؟ یا کدوم پرطرفدارتره؟

راستی، مهم نیست که سلیقه‌تون رو هم دخیل می‌کنین یا نه.

پس این‌طوری جمع‌بندی می‌کنم… به هرکدوم که خواستین و هرطوری که خواستین جواب بدین:

• :abcd: چه اسمی داره؟
  • :art: چه رنگی داره؟
  • :pencil2: چه شکلی داره؟
  • :toolbox: چه ابزارهایی داره؟
  • :page_facing_up: چه صفحاتی داره؟
  • :face_with_head_bandage: چه مشکلاتی داره؟!
    (بالاخره هرچیزی یه محدودیت‌هایی هم داره :crazy_face:)
  • :partying_face: چه بخشی رو مردم بیش‌تر دوست دارن؟
  • :writing_hand: مخاطب‌هاش معمولاً چه افرادی هستن؟
  • :smiley: چرا بعضیا دوستش دارن؟
    :face_with_monocle: چرا بعضیا دوستش ندارن؟!
4 پسندیده

سه بخش رو متصورم به عنوان بخش‌های پرمخاطب:

• «داستان‌های واقعیِ زندگی»: جایی که ادما میان و تجربیات واقعی‌شون تو زندگی رو در قالب یه داستان بازگو میکنن.

• «نقد ادبی»: جایی که نویسنده‌های متخصص (یا افرادی با مهارت نویسندگی بالاتر از سطحِ من نوعی) میان و از بین نوشته‌های سایت بعضی رو انتخاب میکنن و اون‌ها رو به لحاظ سبک‌های نوشتن و تکنیکال، نقد میکنن و نکات آموزشی رو از توش میکشن بیرون و بیان میکنن.

• «انشای هفته»: جایی که افراد مختلف اومدن و درباره ی یک موضوع واحد انشایی نوشتن و این انشاها بر اساس تعداد لایک و یا تعداد کامنت چیده شدن.

ایده برای من جذابه، و امیدوارم روزی مدل زنده‌ش رو ببینم :v:. در کنار این موارد که ذکر کردین بد نیست به مدل درامدیش هم فکر کنین … .

4 پسندیده

ممنون :smiley:

منم به مورد اول فکر کرده‌بودم. خیلی خوبه که همچین برنامه‌ای داشته‌باشه.

می‌خوام بهترین ایده‌ها رو جمع‌آوری کنم و بعد تبدیلش کنم به یه سایت خوب

5 پسندیده

اسم =فردود (ستارگان صف کشیده)
رنگ= بنفش و زرد و آبی رنگهای اصلی این سایت هستند. و رنگهای دیگری هم مثل سبز و صورتی و… هم هست.
شکل= در فرمتی که موضوعات اتاق ها با رنگ بندی و تگ گذاری مناسب جدا شن و به سهولت قابل استفاده باشه .
ابزارهایی مثل رنگی نوشتن و لینک دار شدن و سنجاق شدن نوشته ها و امکان
کشویی شدن جواب ها (مثل اینستاگرام) و امکانات دیگری مثل لایک کردن و تعداد بازدید و نشان دادن افراد آنلاین در پست مذکور باشه. از این جهت نداشتن دیسلایک خوبه چون حداقل اینه محیط سالمی بوجود میاد و فرد اگر مطلبش مورد پسند واقع نشه حداقل مورد هجمه های دیسلایک قرار نمیگیره و از این لحاظ یه بستر آرام فراهم میشه. دوست دارم صفحات تخصصی و تفریحی و متفرقه جدا باشن . یکی از مشکلاتش احتمالا در ابتدای حضور شاید تعداد فعالیت پایین باشه.مردم بخش تفریحی و متفرقه رو معمولا بیشتر دوست دارن. از همه جور افراد که به بقیه بصورت سالم بتونند کمک کنند مخاطب داره.
بخاطر قوانین و کمتر شناخته بودنش شاید مخاطبین کمتری داشته باشه

2 پسندیده

اسمش لائی سیتی بود :sweat_smile:
رنگ آبی و یا کرم برای نوشتن که ارام باشه
رنگ زرد و سبز برای قسمت رقابتی و پست گذاشتن افراد
رنگ ترکیبی صورتی و بنفش برای قسمت گپ و گفت
و برای مطالعه صفحه سفید مشکی یا کرم رنگ
ابزار تایپ داره قسمتی داره که نویسنده ها و مردم باهم صحبت کنن
امکان گذاشتن تصویر و صدا و ارسال فیلم و تصویر و صدا در چت
و همونایی ک بقیه گفتن :woman_facepalming:t4: :ok_hand:t4:
مشکلات که نباشه :no_entry_sign: و اگه کسی مشکلی داره با پشتیبانی تماس میگیره :slightly_smiling_face:
اگه محدودیت این باشه که صفحه کابر خصوصی بشه خوبهههههه و امکان ارسال حرف نابجا و فحاشی نباشه !
مخاطب کسایی که دوست دارن رمان و داستان ها رو بخونن و نویسنده های خلاق
فکر میکنم پست های طنز و چالش ها رو بیشتر
برای اینکه یا مشکلی داره برنامه براشون یا به اینا علاقه ندارن

3 پسندیده

عجب فکر خوبی!
من چند وقتی که با خودم تمرین نوشتن انجام می‌دادم، یکی از کارهایی که دوست داشتم انجام بدم، این بود که تمرینات رو در پادپرس هم طرح کنم و بتونم با افراد علاقه‌مند به این موضوع، آن‌ها رو ادامه بدم‌.

به نظرم نوشتن درباره‌ی چیزهایی مثل کتاب‌ها، فیلم‌ها که مخاطب‌های خاص خودشون رو هم دارن می‌تونه جذاب باشه‌.
و اینکه فکر می‌کنم نیاز به ابزار ویراستاری و نمایش شکل درست و غلط اون هم داره. چون ممکنه یک نفر بخواد نوشته‌اش رو ارتقا بده.

3 پسندیده