بهترین سایت های برای گرفتن پروژه های فریلنسری

سلام ایا سایت های وجود داره که بتونیم پروژه بگیریم و به صورت عملی انجام بدهیم تا رزومه ی خودمون را قوی کنم . مثلا براساس مهارت کمی که داری یا مهارت بالای که داری یه پروژه ی که دیگران تعریف کردن رو انتخاب کنی و اون پروژه رو انجام بدهی مثلا پروژه ی درمورد تشخیص یا شناسایی چهره ی فرد و یا غیره خوب این پروژه در سایتی تعریف شده ولی میخواهم این پروژه را انجام بدهم .اگر چنین سایت های به فارسی وجود داره لطفا معرفی کنید

3 پسندیده

بعید می دونم مثلا چنین پروژه ای تعریف بشه (تشخیص یا شناسایی چهره).
ولی چیزی که من پیشنهاد میدم.
قبل از هر چیزی حداقل مهارت و بدست بیار تا زیر استرس زمان و حرف های عجیب و غریب (منطقی) مشتری له نشی
حالا من فرض می کنم مهارت لازم و داری
اول از سایت پونیشا شروع کن.
بعد کارات رو مثلا توی اینستا با تگ های مختلف منتشر کن. خیلی ها دنبال مهارت تو هستند.
توی لینکدین هم فعالیت کن.

ولی اول از همه مهارت

2 پسندیده

ممنونم ببینید من قبلا هم سوال پرسیدم و مشکلم رو گفتم زبان برنامه نویسی رو به صورت تئوری میدونم و اکثر سوالات رو که به صورت ریاضی مثلا نمایش اعداد اول و غیره بلدم حل کنم ولی وقتی پروژه ی واقعی تر میشه میمونم دنبال پروژه های واقعی تر میگردم تا هم رزومه ی خودم رو قوی تر کنم و هم بتونم در خلال این پروژه اون چیزهایی که بلد نیستم رو یاد بگیرم .

فرض کنید من میخواهم تشخیص چهره کار کنم وقتی من یادگیری ماشین مثلا الگوریتم فلان رو بلد نباشم باید برم یاد بگیرم و…

2 پسندیده

خیلی زود می خوای به همه چیز برسی
اصلا تئوری رو بذار کنار
اون دکتری هم که بعد از 8 سال از دانشگاه میاد بیرون رو بفرستی میدون جنگ اصلا همه چیز یادش میره هیچ کدوم از معلوماتش هم بدردش نمی خوره.
اون معلوماتی که داری خیلی خوبه ولی برای شروع.
کلی پروژه تو نت هست به همراه آموزش.
اول پروژه رو انجام بده بعد برای خودت چالش بیشتری درست کن و یک پروژه برای خودت تعریف کن که برات سخت باشه ولی قابل اجرا.
اینا میشه نمونه کار

اصلا روی کارهایی که توی فضای مجازی می تونی انجام بدی به عنوان نمونه کار برای خارج از کشور فکر نکن چون سطح کارها پایینه. خودت باید کارهای سطح بالا بزنی

2 پسندیده

ممنونم از توضیحاتون حرفاتون رو قبول دارم اما مشکلم اینکه سنم بالا هستش وقتی برای یادگیری ندارم . اگر بخوام چند سال صبر کنم ممکنه این ترند روز رو از دست بدهم مثلا من میخواهم الان نرم افزار افیس مثلا وردش رو یاد بگیریم مثلا طی 3 ماه خوب بعد از سه ماه مثلا همه ی افراد جامعه این نرم افزار ورود رو بلد هستند یا نرم افزارهای دیگه من افیس رو مثال زدم بدونید که چه قدر زود همه یاد گرفتند و بلد هستند الان مثلا یادگیری ماشین یا غیره خیلی از افراد با توجه به کاربردش دارن یاد میگیرن فرقی نمیکنه چه رشته ای باشن

خوب پروژه های که در نت وجود داره اکثرا پولی هستند و منم نمیتونم بابتشون هزینه بدم تا اونها را یاد بگیرم و غیره

درمورد اینکه گفتید " اول پروژه رو انجام بده " خوب مشکل اینجاست چه پروژه ای ؟ من از کجا بدونم از پس اون پروژه بر میام یا نه ؟ اون پروژه برام سخته ؟ یا اسون و…؟

درمورد اینکه گفتید اینا میشن نمونه کار خوب من همین نمونه کارها رو برای ایران ندارم دارم ابتدا برای ایران سرمایه گذاری میکنم که یه خورده با انجام پروژ] ها مهارت پیدا کنم بعدش بتونم کارهای سطح بالاتر برای خخارج از کشور نمونه سطح بالاتر بنویسم و.

2 پسندیده

سن شما هر چی هست بگید من 10 سال کمترش می کنم، اون وقت درست میشه؟ چه اهمیتی داره؟
مثلا اگر بگید فلان جا تا سن ایکس رو قبول می کنه من میگم خب باشه.
انسان وقتی دست از یادگیری و کار بر میداره که مرده باشه،اگر چالشی نباشه اگر بالا و پایینی نباشه که زندگی دیگه معنی نداره.

این بحث سن و بذارید کنار. اگر فقط مشکل سن هست، اگر می خواید چیزی رو یاد بگیری استارت و بزنید چند سال دیگه برداشت کنید.
باور کنید 5 سال دیگه به زندگی نگاه می کنید و میگید الان این مهارت و داشتم چقدر خوب بود و فرقی هم نمی کرد.

شما اول به من بگید هدفتون چیه؟ مثلا بگید می خوام 5 سال دیگه تو این زمینه کاری فعالیت کنم یا تو فلان شرکت استخدام بشم یا هر چیزی . هر چی با جزئیات بیشتر بهتر.
اگر محدودیتی هم دارید بگید.

1 پسندیده

ممنونم از توضیحاتون . ببینید من 2 سال یا 3 سال دیگه بتونم در زمینه ی یادگیری ماشین و یادگیری عمیق مهارتی کسب کنم که بعدش بتونم در یک شرکت دولتی یا خصوصی که بیمه کنند و.حقوقش هم خوب باشه… فعالیت کنم این هدف من هستش .

اما محدودیت ها داریم در اکثر شرکتها وقتی سنت مثلا از 30 به بالا بشه قبول نمیکنند نمیدونم اگر در اگیهی استخدامی ها یا غیره دیده باشید. پس سن یک محدویت هستش من الان 27 سالمه خوب اگر بخوام مثلا تا سه سال دیگه در یک چیزی مهارت کسب کنم مثلا یادگیری ماشین شاید به مشکل بر بخورم و غیره البته اگر توی این سه سال همه چیز رو خوب و سریع یاد بگیرم و بفهمم .

من الان هیچ گونه مهارتی ندارم در همه ی زمینه ی کامپیوتر مثلا برنامه نویسی - حتی کار کردن با نرم افزارهای عمومی مثلا ورد یا پاورپوینت و غیره
البته اینها رو بلدم ولی در حد خیلی خیلی مقدماتی ولی اگر ازم کسی چیزی بخواد براش کار خاصی مثلا انجام بدهم به مشکل برمیخورم و بلد نیستم .

دومین موضوع هم درمورد اینکه میگید در گیر سن و غیره نباش به این خاطره چون به پولش در این اوضاع اقتصادی نیاز دارم چون کار خاصی نمیتونم انجام بدهم مجبور هستم یه مهارتی سریع کسب کنم تا بتونم در اون زمینه مهارت داشته باشم اینکه اینقدر میگم پایتون و یادگیری ماشین چون بهشون علاقه دارم دنبالش هستم.

اگر بتونید کمکم کنید تا از این شاخه به اون شاخه پریدن ها و… خلاص بشم خیلی ممنون میشم کمکم کنید

1 پسندیده

نه من محدودیت سن 30 سال رو ندیدم فقط شنیدم
تازه 30 سالگی که شروع جوانیه تا 45 سالگی.بچه ها تازه تو 30 سالگی می فهمند چی می خوان من دوست دارم 34 ساله خیلی خوب رفت سر کار (انگلیس)

شما فوق لیسانس دارید. سن هم 27 سال
ببینید اکثر بچه ها که فوق می گیرند همین شرایط رو دارند یعنی مدرک دارند و مهارت ندارند. برای همین میرن طبق مدرکی که دارند کار پیدا می کنند و بعد توی کار مهارت بدست میارن.
شما ظاهرا مدرکتون با مهارتی که می خواید یاد بگیرید یکی نیست درسته؟
اونوقت شما که پیگیر زبان پایتون هستید و بهش علاقه دارید چرا تازه می خواید برید سراغش؟ این علاقه جدیدا ایجاد شده؟

این رشته ای هم که می خواید برید سراغش تو ایران فکر نکنم جا افتاده باشه و بتونید برید جایی کار کنید.

1 پسندیده

ممنونم ازتون متاسفانه من لیسانس دارم. بنا به دلاییلی نمیتونستم فوق لیسانس بخونم .

من رشته ی لیسانسم و چیزی که الان میخوام یاد بگیرم یکی هستش لیسانسم کامپیوتر هستم ولی متاسفانه دوران دانشجویی بی تجربگی کردم ولی چیزی یاد نگرفتم و غیره الان پشیمون هستم .

درمورد زبان پایتون و کلا هوش مصنوعی یادگیری ماشین و پردازش تصویر از اواخر ترم دوره ی لیسانس شروع شده ولی هر بار متاسفانه یه خرده میخوندم ولی چیزی یاد نمیگرفتم یا از این منبع به اون منبع میکردم چیزی یاد نگرفتم

1 پسندیده

خب من چندتا موضوع رو میگم دیگه تصمیم با خودتون.

اول از همه اشکال نداره ، هنوز هم دیر نشده و میشه یاد گرفت همیشه میشه.
در مورد زبان پایتون:
من هم پایتون کار کردم هم پایتون درس میدادم ، نکته اینجاست که پایتون رو درون یک نرم افزار خاص با کتابخونه های خاصی باید یاد گرفت.
یعنی بحث خوده پایتون نیست. بحث کتابخانه هایی هست که به وسیله پایتون اجرا میشه.
حالا تو زمینه هوش مصنوعی اطلاعاتی ندارم ولی باید از شخصی که دقیقا کارش اینه مراحل کار رو بپرسید

نکته بعد اینه که ایران و چه به هوش مصنوعی؟ این دقیقا کجا استفاده میشه؟ اگر بگید من هدفم خارج از کشوره حرفی توش نیست ولی توی ایران نمی دونم چندتا شرکت هستند که تو این زمینه فعالیت می کنند.

به نظرم شما وارد دنیای برنامه نویسی شو. مثلا با یادگیری جاوا ، تا بتونید برای اندروید برنامه بنویسید.
تا هم بتونید راحت وارد دنیای برنامه نویسی بشید هم بتونید منبع درامدی داشته باشید.
بعدش کم کم برید سراغ مباحث پیچیده تر

در نهایت این و بگم چون شما لیسانس کامپیوتر دارید محکوم نیستید که حتما شغلی تو این زمینه داشته باشید. منم کارم نصف هنره نصف برنامه نویسی ولی بعضی وقتا دوست دارم با چوب کاردستی درست کنم و بفروشم.

2 پسندیده

ممنونم از توضیحاتون . مشکل اینکه خود زبان پایتون رو سسینکسش رو بلد هست ولی تفکر الگورریتمی ندارم و غیره

درمورد کتابخانه ها میدونم چه چیزهایی لازم داره مثل کتایخانه های numpy و scipy و… ولی مشکل اینکه میخواهم مسئله ی رو حل کنم نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم و غیره

درمورد ایران من کاری به اینکه کجا استفاده میشه ندارم میخواهم ابتدا مهارت کسب کنم تا بتونم بعدا در خارج از کشور فعالیت کنم و غیره

درمورد اندروید و جاوا به دلیل اینکه ازشون خوشم نمیاد سراغشون نمیرم حتی اگر درامد میلیاردی داشته باشه

1 پسندیده

این با تمرین بدست میاد.
به شما میگن ما چنین چیزی می خوایم شما باید با توجه به شناختی که از ساختار زبان پایتون دارید و شناخت کتابخانه ها مسئله رو حل می کنید.

عالیه

بعضی از افراد حتما باید زیر نظر یک استاد مطلبی رو یاد بگیرند خودشون نمی تونند اگر اینطوری هستید باید برید کلاس.
اگر هزینه کلاس و ندارید یه بحث دیگه است

مثلا این دوره رو ببینید
این قدم اول
مطالب این دوره رو بلدید؟

1 پسندیده

سلام بله این مطالب رو بلدم اینکه کلاس و… چطوری تعریف میکنند بلد هستم ولی مشکلم همون راه حل مسئله هستش .

در مورد کلاس رفتن هم به دلیل نداشتن هزینه مالی و… نمی توانم در کلا شرکت کنم

1 پسندیده

من دو تا سایت خوب میشناسم
اولی

و دومی

اولی فکر کنم فیلتره، کلی پروژه هست که میتونی انجام بدی و پول هم بگیری بابتش و عملن شبیه بازاره، کار ها گستره زیادی دارن از تایپ گرفته تا کارهای خیلی خفن تر
همین چندقت پیش یکی از دوستانم روی پروژه ای کار میکرد برای تصحیح و نمره دهی به امتحانات تستی با داشتن عکس پاسخ نامه. کار باحالی بود

3 پسندیده