به جای خرید کادو و هدیه پولش را بدهیم؟ بدهند؟ ندهیم؟ ندهند؟

عید و عروسی از جاهایی هست که تو ایران رسمه بیشتر پول هدیه می‌دهیم. و خیلی هم مشکلی باهاش نداریم، داریم؟ جاهای دیگه دنیا چه جوره؟

دیگه کجاها به جای خریدن یک هدیه، پولش را می‌دهیم؟

چه دلایلی باعث میشه پول بدهیم یا ندهیم؟

تفاوت تو نوع ارتباطه یا ارزشی که برای شخص مقابل یا خودمون قائلیم؟

برای پول چه طور؟ ارزش قائل نیستیم یا هستیم؟

پول نقد دادن در نظر ما بی ارزش تر نیست؟ چرا؟

برای طرف مقابل چه طور؟

راستش من بعضی جاها خواستم بهتر عمل کنم و هدایایی خریدم، اما اگه پول می‌دادم بهتر بود!

نظر شما چیه؟

دلار نه!

ریال، فقط اسکناس ایرانی :wink:

کجاها پول نقد کادو می‌دید، چرا و چه جوری؟

1 پسندیده

من پول نقد کادو نمیدم . خرید کادو جذاب تره ! بعدش من انتظار بازگشت تو شرایط مشابه رو ندارم . ولی بعضی افراد به پول دادن به مثابه یه صندوق نگاه میکنن که این به نظرم اصلا خوب نیست. چون پولی که بهش میرسه رو حداقل به همون مقدار باید تو تولد ،جشن ،ازدواج و… جبران کنه و این فرد رو بعضا تو فشار قرار میده .

1 پسندیده

سلام. محبت یا انگیزه جبران یا تلفیقی از هر دو به نظرم جزء عوامل هست.

معمولا جایی که طرف مقابل هم به من پول نقد هدیه داده باشه یا ندونم چی براش بخرم و سلیقه ش رو ندونم و مورد سوم اینکه پول نقد برای فرد مقابل جذابیت نداشته باشه ! فرض کنید یه کودک 10 ساله میخواد به پدرش چیزی هدیه بده دادن مثلا 20 هزار تومن پول با خرید چیزی مثل یک شانه یا جوراب برابره ولی پدر به 20 هزار تومن معمولا نیازی نداره و البته خرید هدیه هر چند کوچک براش جذاب تر و ماندگار تره.

1 پسندیده

به نظرم دادن کادو بسیار مناسب تر هست. ایده هم زیاده به طور مثال اگر دختر جوان هست از ایده های زیر استفاده کنید:

https://kharidyaar.ir/17799/کادو-تولد-برای-دختر-20-ساله-چی-بخریم؟-21-پیش/

1 پسندیده