به نظرتون هوای کوهستان بیشتر مناسبه برای پیاده روی یا جنگل؟

شما هوای کوهستان رو برای پیاده روی بیشتر میپسندین یا جنگل؟ چرا؟

پیاده روی سلامت

8 پسندیده

سلام
خوش اومدی ، این عکسی که اینجا می بینم ، همه جاش برای پیاده روی خوبه.
من شخصا جنگل ، فکر کنم هوای جنگل زیاد سرد نباشه ، و تنوع بو بیشتری هم داره
گرچه تا حالا جنگل به چشم ندیدم فقط کوه دیدم اونم همش پر تیغ و سنگ بود.

6 پسندیده

من جنگل رو ترجیح میدم چون برام سخته بالا رفتن از کوه

3 پسندیده

هوای کوهستانی رو بیشتر دوست دارم و باید کوهنورد باشید تا بدون خواستن دلیل درک کنید

1 پسندیده

اتفاقا بچه ها یکبار من و دعوت کردند به کوهنوردی ، منم پیش خودم گفتم خب چیز بدی توش نیست خیلی هم حال میده منم قبول کردم. (بدون هیچ تجربه ای)
رسیدیم به مکان مورد نظر (کوه کلار) یه نگاه انداختم دیدم منظره خیلی خوبی داره و دامنه کوه هم خیلی شیب تندی نداره ، استارت زدیم و چشمتون روز بد نبینه ، 40 متر نشده افتادم به نفس نفس ، یعنی یه کوچولو از دامنه اومده بودم بالا ، با بدبختی و بیچارگی رسیدیم وسط های کوه که دیدم یک خانوم باردار از ما زد جلو ، من فقط چند دقیقه رفتم تو تفکر عمیق و به نتیجه ای نرسیدم.
ما رسیدیم به نوک کوه ، ولی بعدش دقیقا تا 1 هفته با ویلچر یا سینه خیز جابه جا میشدم.
کوهنوردی واقعا تجربه و بدن آماده ای می خواد.

2 پسندیده

من راستش تجربه جنگل رو نداشتم ولی تا دلتون بخواد انواع کوهها رو رفتم از سوسولی (که به تپه میگن کوه :grin:) تا کوههای زاگرس (کرمونشاهی هستم و اونجا کوهها دیوارهای سنگی عجیبی دارن!). البته یکبار پیاده از زنجان تا ماسوله رفتم به همراه اکیپ، ولی خیلی جذاب نبود (شاید نمیچه جنگل‌نوردی به حساب بیاد)

1 پسندیده

کاملا موافقم بیشتر کسانی که تجربه ی کوهنوردی دارند میدونند که باید از قبل آمادگی داشت و پیاده روی تند و دویدن و شنا جز تمرینهای روتین هست

1 پسندیده