بین کتاب و فیلم کدام را انتخاب می‌کنید؟

بعد میگن به ادما آزادی بدید :grin: درسته من هم همین حس رو دارم که انتخاب اینجا ملموستره و البته ترس کمتری داره، چون کیفیت کار ثابته.
ولی خوبه که پارشال رودستِ سرپارشال بلند شده :grin: این نشون دهنده کیفیت آموزش در پادپُرسه.

1 پسندیده

خوب الان این کلاس پیش‌نیازه بعد که ارتقا پیدا کردیم میایم سراغ کلاس بیگانه.

1 پسندیده

اول کتاب چون کتاب ذهن ادمو کامل در اختیا میگیره و ولذت بیشتری داره ولی فیلم نه

3 پسندیده

من مطمئنا کتاب رو انتخاب می کنم ولی قطعا نه این کتابو … به شمام توصیه می کنم این کارو نکنید علی @Ali_Shakeri میخواد برا همیشه آزادتون کنه از همه چیو همه کس خود زندان به اندازه ی کافی کسل کننده هست با این کتاب دیگه باید خودکشی کنید و تمام :joy: حیفه خب صبر کنید عفو بهتون میخوره آخه تو زندانای ایران کی تا حالا تو حبس ابد مونده با این کراماتی که میشه از طرف بعضیا و عفو می فرماین تازه کلی راه حل هست کافیه من بشم وکیلتون :grin:

5 پسندیده

خیلی ممنون از حسن نظر و انتخابتون دوست عزیزم بفرمایید بعد این همه سال وکالت تون رو کردم یه حق الوکاله ای چیزی خب پرداخت کن :joy::joy: خودت که می دونی وکلا چقد خرج دارن جدیدا هم که یاد گرفتی تمام مدارک تو حتی سندهای پرداختم برام ایمیل می کنی میگی: پاکش نکنیا داشته باش
آخه شما بگید این درسته ؟ :smiley::smiley:یه قرادادی گفتن آخه حق الوکاله ای … من هرچی لارج بازی در میارم بعضیا اصلا به خودشون نمیان :flushed: :wink:

3 پسندیده

به نظرم بهتر بود یه بازی جذاب بین گزینه‌های خسته‌کننده، درست میکردی. بین این گزینه‌ها کدوم رو انتخاب میکردی :grin::

• خوندن مکرر برادران کارامزوف :tired_face:
  • دیدن مداوم سریالهای کُره‌ای :grin: از اونائی که فقط توی یه اتاق ساخته شدن و هی یکی میاد میگه: بانوی من.
  • حبس ابد با اختیار انتخاب کتاب یا فیلم :thinking:
6 پسندیده

:laughing::laughing::laughing:
ببین یوسف نشد که آخه این پیشنهادای عالی رو بدی من حسودیم میشه… مطمئنم تمام زندانیا خودکشی‌ می کنن اونوقت یه تقدیر حسابی از طرف رئیس محترم قوه ی قضاییه میشی به خاطر تلاش ظاهرا موجه ت :joy: در جهت تحقق سیاست زندان زدایی :grin:

3 پسندیده

پیشنهاد آخر جای فکر داره، خیلی سریع قضاوت نکنید، شما وکیلید نه قاضی :grin:

1 پسندیده

هیچم جای فکر نداره فک کردی من زنگیمو دوست دارم :smiley:

1 پسندیده

خوب ازونجایی که من یه زندانی معروفم وکالتم افتخاری بس بزرگ است که نصیب هر وکیلی نمی‌شود، من هم از روی علاقه این امر خطیر را به شمای کبیر سپردم. پس با اجازه شاعری که گفته با من صنما دل یکدله کن :
شما هم رأس الوکلا کم ولوله کن :zipper_mouth_face:

3 پسندیده

:rofl::rofl::rofl:
واي خداي من! آخه منو اين همه خوشبختي محاله …

ميگم هنوز به اندازه ي كافي ظاهرا شهرت كسب نكرديم آخه غير پپ هيچ جا اسمي ازمون نمي برن. بزن تو جرايم سياسي :laughing::laughing::laughing:

3 پسندیده

کتاب انتخاب میکنم چون زمان بیشتری صرف میشه برای خوندن کتاب و اینجوری تحمل زندان راحتتره، در ضمن در حین کتاب خوندن میتونی مکث کنی واون فضا رومجسم کنی و هی کشش بدی. ولی دیدن فیلم نهایت یک یا دو روز وقت بگیره و حتی با چندبار دیدنش هم باز زمان کمتری نسبت به کتاب صرف میشه.

4 پسندیده

منظورتون واضح نیست
شما کلی گفتید یا موردی ؟!!منظورتون اینه که کتاب برادران کارمازوف کسل کننده و فیلم پدرخوانده مهیج است؟!

3 پسندیده

حالا نمیشه یه فیلم دیگه باشه چون من ترجیحم دیدن کلیپ علمیه واضحه که حواس بیشتری استفاده میشه و لذت بخش تره

2 پسندیده

کلی گفتم
قصد جسارت به فیلم یا کتاب خاصی نداشتم

2 پسندیده

خب اول این که من این پرسش را خیلی ساده مطرح کردم. دوم این که بار دراماتیک پرسش من بیشتر بود. حبس ابد، آن هم در انفرادی و انتخاب بین کتاب یا فیلم خیلی شرایط ویژه‌ای است.

اگر حبس ابد نبود، فیلم را انتخاب می‌کردم چون دیدن فیلم ساده‌تر از خواندن کتاب است. اما در حبس ابد بدون ذره‌ای شک کتاب را انتخاب می‌کردم.

اول کتاب رو میخونم و بعد میبینم که اگر از کتاب فیلم نامه هم اقتباس شده سعی میکنم فیلم هم ببینم.البته گاهی یه کتاب چندین فیلمنامه با شکل های متفاوتی و یا تصویر برداری های متنوعی اقتباس میشه اما پایه همونه ،اما اول سعی میکنم کتاب بخونم بعد فیلم ببینم.

1 پسندیده

من خودم به شخصه کتاب رو انتخاب میکنم چون:

۱-میتونم با ذهن‌خودم همه چیز رو تجسم کنم و با خلاقیت خودم دنیای تصویر شده در کتاب رو پیش روی خودم ترسیم کنم و گاهی تصویر ذهنی ما خیلی قوی تر و زیباتر از فیلم میشه مثل کتاب: never let me go…

۲-کتاب ها جملات زیبا و تعابیر قشنگی دارن که فقط توی متن هست و هیچ وقت به فیلم ورود پیدا نمی کنه و با دیدن فیلم کلیدی ترین نکات مد نظر نویسنده رو از دست میدید مثل بار هستی میلان کوندرا که بین فیلم و داستانش یه دنیا اختلاف هست…

۳- اگه آدم اهل کتاب و علاقه مند به مطالعه باشه اون حس نوستالژیک کتاب در دست گرفتن و صفحه زدن بهش آرامش و حس خوبی میده که فکر نکنم بتونه هیچ وقت اونو با فیلم به دست بیاره

البته گاهی بعضی فیلم ها خیلی هنرمندانه ساخته میشن و واقعا ارزش دیدن و وقت گذاشتن رو دارن ولی من حتی توی این شرایط هم ترجیح میدم اول کتاب رو بخونم و بعد فیلمش رو ببینم…

4 پسندیده

الان که فکر میکنم میبینم کتاب خوب خیلی بهتره من روحیه ام با فیلم زیاد خوب نیست مگر یک فیلم فاخر و استثنایی یا یک کلیپ از نوع مستند ،جامع و جذاب باشه که اون رو به کتاب خوب ترجیح بدم .
ضمن اینکه کتاب خوندن انرژی کمتری میگیره و زمان استفاده از کتاب محدودیت کمتری داره. و همچنین برداشت ها از یک نوشته و کتاب خوب میتونن بیشتر و متنوع تر باشند برعکس فیلم که معمولا خوش روایتگره .

بدون هیچ فکر کردنی کتاب
چرا؟
چون اولا فیلم دیگه خیلی خیلی هم خوب باشه شما ۲-۳ بار تمایل داشته باشی ببینی( تازه اون هم هر سالی یکی دوبار) و یجورایی همون موقع هیجانش از بین میره
ولی کتاب رو میتونی چندین بار بخونی و چندین درس متفاوت بگیری
معمولا هر دفعه بخونی یه نکته ای میتونی از توش دربیاری
و از طرفی بعد از خوندن اون کتاب حس خیلی خوبی داره
انگار یه اعتماد به نفسی بهت میده که چند پله از بقیه بالاتری و از فرصت و عمرت به درستی استفاه کردی