بین یادگیری به وسیله خواندن یا بحث کردن، کدام را انتخاب می‌کنید؟

فرض کنید شرایط برابره و شما می تونید از بین کتاب خوندن یا مباحثه مطالب رو یاد بگیرید. ترجیح‌تون کدومش بود و چرا؟

3 پسندیده

مباحثه بیشتر شبیه کار آزمایشگاهی و تجربی هست در حالی که خوندن کتاب و مقاله مشابه کار تئوری. و خب این دو مکمل هم در یادگیری هستن و به سختی بتونم یکی رو ترجیح بدم، یا بهتر بگم بستگی به موردی داره که قراره یاد بگیرم و عمق یادگیری اون مطلب.

برای یادگیری پایه های کار و به دست اوردن دانش اولیه مطالعه رو انتخاب میکنم و بعد که پایه ی اولیه رو به دست آوردم، انتخابم گفتگو با افرادی هم سطح و یا با سطحی کمی بالاتر از خودم هست و یا حتی گاه به گاه یاد دادن مطلب از طریق گفتگو با افرادی با سطح پایین تر از خودم.

بعد که به خوبی به مطلب مسلط شدم خودم رو با مباحثه و گفتگو با افرادی قوی تر از خودم به چالش میکشم. در عین حال که همیشه خوندن کتاب و مقاله جز گزینه هام میمونه! چرا که مباحثه هیچ وقت نمیتونه جزئیات یه مبحث رو به شکل کاملی باز کنه.

4 پسندیده

قطعا دلم میخواد بحث بشه در موردش تا اینکه جایی بخونم چون تو خوندن خیلی مسائل متفاوت میشه

در ضمن من تمرکز لازم رو خوندن رو ندارم خیلی وقتها بعد از خوندن یک صفحه هیچی یادم نمیاد

2 پسندیده