تا حالا ایده‌ی استارتاپی داشتی؟

تا حالا ایده‌ی استارتاپی داشتی؟ اگه میتونی کمی توضیح بده، در موردشون.
اولین ایده استارتاپی به ذهنتون رسید چی بود؟ چیکارش کردین؟

6 پسندیده

من ۹ سال پیش که نمیدونستم استارتاپ یعنی چی می خواستم مشکل مادرم و تو انتخاب غذا حل کنم.

یعنی می خواستم سایتی طراحی کنم که کاربر مواد موجود تو خونه و بهش بده و سایت غذای مورد نظر با همین مواد و معرفی کنه به همراه دستور پخت.

البته این ایده چند سال بعد توسط افراد دیگه اجرا شد

یادش بخیر چه دورانی بود کلی کتاب اشپزی گرفتم تبدیل به متن کردم ولی تو طراحی سایت به مشکل خوردم.

5 پسندیده

من استارت آپ های متفاوتی تو ذهنم داشتم
در شاخه کشاورزی فروش محصولات به کشورهایی که نیاز مستمر دارند.
درواقع محصولاتی که به اقتصاد و معیشتی مردم ضربه وارد نکند و ما مصرف آب کمتری داشته باشیم و میزان فروش در خارج بیشتر از داخل باشه.یعضی محصولات بیشتر در خارج صرفدار داره مثلا کاهو چینی ها هر چند خیلی کاشت شده ولی چندان جذابیت کاهوی خودمون رو نداره و جا نیفتاده.(نه اینکه اصلا طرفدار نداره ولی میزان طرفداری اونجا بیشتره )ما بر حسب دلار یا واحد پول های کشورهای حاشیه خلیج فارس که ارزشی بالاتر از دلار دارند معاملات رو انجام بدیم که بیشتر به ارزآوری کمک کنیم.(ولی هماهنگی خیلی سخته و من فقط بهش فکر کردم)
استارت آپ دیگه ای که بهش فکر کردم.
فروش محصولات فرهنگی هرچند تو ایران کم نیست و میتونم بگم کار دست تو ایران جا افتاده اما خب میزان فروش رو اگر به دلار یا واحد های پولی دیگر در بقیه نقاط قاره ها داشته باشیم این یعنی برتری در فروش محصولات.البته ما نباید کیفیت رو بیاریم پایین و میزان قیمت هم مناسب باشه چون کشور چین دست همه رو از پشت بسته و اینکه کشورهای توسعه نیافته میزان زیادی محصولات هنری دارند که زیبا هستند و قیمت خیلی کمی دارند و با سفر به اونجا میشه ممکنه ریسک بالاتر داشته باشه ولی خب هیچ کجای دنیا نمیتونه فرش ایرانی رو بسازن :)))

4 پسندیده