تا حالا دستگاه تصفیه آب خونگی با شن ساختی؟

از قدیم الایام تاکنون انسانها برای از روش های ساده استفاده می‌کردند. امروزه نیز دستگاه‌های برای این امر ساخته شده از همان مکانیزم گذشته استفاده می شود.

یک دستگاه تصفیه ساده را اگر بخواهید با خاک شن و ماسه و سنگ بسازید به روش زیر ساخته می شود. شاید این دستگاه نتونه سختی آب رو بگیره ولی برا بعضی جاها کاربردی میتونه باشه.

بطری را به دو نیمه تقسیم کنید سپس قسمت فوقانی و کوچکتر از آن را برعکس کرده و حال مواد طبیعی را به ترتیب روی هم دیگر بریزید . در بالای این مواد سنگریزه ها روی شن و ماسه قرار بگیرد و در قسمت پایینی سنگریزه های درشت تر و در لایه زیرین زیرین مواد ریز تر و نرم تر را بریزید. آب گل آلود را از بالا بریزید و از قسمت دهانه کوچک که پنبه جلوی آن قرار داده اید آب آرام خارج می شود. در لایه های میانی از ذغال پودر شده نیز می توانید استفاده کنید تا یک تصفیه خانگی کوچک داشته باشید.

یه همین سادگی توانستید که دستگاه تسویه بسازید. امروزه این دستگاه به صورت مجهز و پیشرفته تری در فروشگاه های انواع فیلتر شنی مختلف یافت میشود و برای اطلاع از و امثال ان به راحتی می توانید در گوگل جست و جو کنید و پاسخ خود را پیدا کنید.

منبع:

3 Likes

خیلی دستگاه جالبی است و به نظرم می‌تونه خیلی کاربردی باشه. آیا از آب تصویه شده هم تصویری دارید؟ و فکر می‌کنید که کجاها بشه ازش استفاده کرد؟

1 Likes

از خود اب تصویر ندارم ولی برای زمانی که اب گلو لای داره و مجبورید استفاده کنید خیلی خوبه