تجربه‌های خوب و بدتون از کارآموزی چی بوده؟

خب من هم بالاخره تونستم به عنوان کارآموز در یک شرکتی در زمینه‌ی مورد علاقم جذب بشم.
احتمالا اکثرا کارآموزی رو گذروندید یا حتی بعضیا کارآموز جذب کردید. تو این زمینه چه تجربه‌ی خوب یا بدی دارید؟ چه کار باید بکنم که دوران کارآموزیم هم به مذاق خودم و هم به مذاق شرکت خوش بیاد؟

1 پسندیده

دوران کارآموزی قشنگ ترین دوران کاریه اگر قدرش بدونی و احتیاط کنی! چند تا نکته رو میگم بد نیست:
۱. سعی نکن شق القمر کنی و به همه اثبات کنی که هوش و پشتکارت خیلی بالاست. معمولا باعث ترس همکارای مافوقت میشه.
۲. دنبال تغییرات زیاد و اعمال سلیقه حتی اگر مثبت هم باشه نباش. در بهترین حالت ش اینکه انتظار ازت بالا میره و میشه جزو وظایف ذاتی ت. که البته بعدا برات مشکل ساز میشه.
۳. شاید اوایل کارهای پیش پا افتاده بدن. تو یادگیری پشت کارت خوب باشه خیلی خوبه. اما زیاد عجله نکن! در بدترین حالت فکر میکنن میخوای کار یاد بگیری بعد بپیچونی و در بهترین حالت ش باعث ترس همکارای مافوقت میشه و صد البته انتظار ازت بالا میره.
۴. ابتدای کار هیچ وقت سعی نکن با همکارای مافوق یا همرده ت رقابت کنی! ممکنه فردی که الان باهم شروع کردین یک روزی بشه همکار مافوقت و این ممکنه خیلی برات سنگین تموم شه. اما تحمل کن و اجازه نده مدیر پروژه ت یا همکارت تو رو عنصر نامطلوب تشخیص بده

3 پسندیده

به قول شهریار یار و استاد نگرفتم که گرو بود سرم …
خیلی چیزا کارآموزی رو خود جوش یاد گرفتم و البته با چاشنی مطالعه و استفاده از تجربه افراد خبره

1 پسندیده

مورد دوم رو خود کارفرما هم بهم گوشزد کرد😅

اینجایی که رفتم گفتن ما فقط بهت راهش رو نشون می‌دیم، خودت باید بری یاد بگیری.