تست هوش: اشتباه این تصویر چیه؟

جواب من بد جنسانه است. مگر در این تصویر چیز درستی هم پیدا می کنید؟:blush:. بگذارید مثبت هایش را بگویم. 4 موتور سوار کلاه ایمنی دارند.

6 پسندیده

هیچ اشتباهی نیست جز طرزفکر.
تمام افرادی که در جامعه ثبت شده در تصویر می بینیم با توجه به طرز فکر و ایدهها و نظرهایشان در لحظه ثبت این تصویر در بهترین شرایط خویش قرار گرفته اند چرا که انسان همواره می کوشد تا بهترین را برگزیند.
اگر اشتباهی دیده می شود ب دلیل عدم تطابق تفکرات انسانها با یکدیگر است. تنها زمانی متوجه اشتباه میشویم که نتیجه عمل انجام شده موجب رضایت خاطر نبوده و حس خوبی دریافت نکرده باشیم، با توجه به اینکه ایجاد احساس درون هر فرد به میزان آگاهی و اندازه جهان بینی او رابطه مستقیم دارد … (باقیشو خودت نتیجه بگیر).

3 پسندیده

یعنی میگین افراد حاضر در این تصویر الان در بهترین شرایط خودشون هستن و شرایط بهتری رو نمیشه براشون متصور شد؟

2 پسندیده

باقیش رو هم بگید :thinking: صحبت خوبی بود دوست داشتم :ok_hand:

اونا با طرز فکرشون اون لحظه و مکانو انتخاب کردن و تصور ما فقط تصور ماست و اگر برای اونا میشد صحنه جور دیگری میشد.
هیچگاه نمیشه با تصور ما صحنه اونا رو ساخت.
بجز شعور افراد داخل عکس شعور جامعه و افرادی که در عکس دیده نمیشن هم در این صحنه تاثیر گذاره.
این شگفتی خلقته.پس ازش لذت ببر.

3 پسندیده

فکر کنم منظور شما این است که جامعه تصویر چون به وسیله ی انسان های جامعه ایجاد شده پس می توانیم نتیجه بگیریم مورد علاقه مردم همین جامعه هم هست و انها از این وضعیت خشنود هستند.
واقعا حرف های شما تامل برانگیز است اگر در تصویر اشتباهی هست و همه ی ما را دیدن این گونه تصاویر ناراحت می کند پس چرا هر روز باز هم شاهد این موقعیت ها در جامعه خود هستیم و ناراحت کننده تر اینکه ما هم یکی از آدم های در تصویر می شویم .
به راستی ما طوری از تصویر انتقاد می کنیم گویی خودمان فرای این جامعه و آدم هایش زندگی می کنیم .

4 پسندیده

دنیای امروز ما بازخورد عمل خودماست.
هر تصویری در هرکجای دنیا نتیجه افکار تک تک اعضای این دنیاست.

2 پسندیده

آیا تک تک افراد این دنیا در قبال کوچک ترین اتفاق ها مسئولن؟ مثلا یک رومانیایی در برابر انفجار یک خودرو در چین مسئوله؟

2 پسندیده

من طور دیگه‌ای برداشت میکنم: ما در حال دیدن تصویری از هر روز خودمون از دور هستیم. این خیلی کمک میکنه تا بتونیم موقعیت‌هایی که درش هستیم رو اصلاح کنیم. دقیقا مشابه وقتی که میخواین یه مذاکره، یه ارائه و یا یه حرکت ورزشی رو تمرین کنین. چی کار میکنین؟ من از خودم فیلم میگیرم و یا تو آینه به عملکرد خودم نگاه میکنم تا بتونم به ایرادهام پی ببرم و بتونم خودم رو تو عمل اصلاح کنم.

این تصویر به هیچ وجه مورد علاقه‌ی من و در حد لیاقتِ افراد جامعه‌ی من نیست. خیلی وقت‌ها سیستم‌ها رفتار ما رو شکل میدن، بدون اینکه خودمون متوجه باشیم. تا حالا نشده موقع رانندگی تو خیابون، خط مستقیمتون رو گم کنین؟ اگه این جور وقتا به مسیر جلوی روتون نگاه کنین احتمالا میبینین که خط راهنمای مسیر مستقیم خودرو پاک یا محو شده و ماشین‌های اطرافتون از خط مستقیم خارج شدن. دقیقا مشابه همین عکس!

ربط دادن ایراد سیستم‌ها به جهان‌بینی و آگاهی افراد و گذاشتن هر چیزی به عهده‌ی خرد فرد، رو نمی‌پسندم. و ترجیح میدم به جای این طرز فکر که حس انفعالم رو فعال میکنه:

با فکرِ نامحدودِ خودم، برای بهبود سیستم‌ها و ساختن صحنه‌ها اقدام کنم.

3 پسندیده

دقیقا… هر اپسیلن ذره در عالم صاحب یک شعور است که با شعور کل هستی برابر است. پس تغیر در هرذره موجب تغییر در کل هستی است پس اگر یک انسان یک تغییر در شعور خویش انجام دهد در شعور کل هستی تغییر ایجاد کرده.
رفتار امروز بشر در زمین حاصل تفکرات نیاکان ماست و رفتار امروز ما که متاثر از تفکرات گذشتگان است آینده زمین رو شکل میده.
الکی نیست اشرف مخلوقات شدیم.سرنوشت همه چیز درعالم به خرد ما وابسته است.

3 پسندیده

این وظیفه انسانی ماست.همه ما وظیفه داریم برای بهبود شرایط زندگی تک تک اعضای هستی بیاندیشیم.
باید فراتر از مرزها اندیشید و بهتر بگم باید فراتراز هستی بیاندیشیم.چیزی که تا به امروز از دفتر زندگی بشریت پاک شده بود.بارها اشخاصی(مثل مولانا،حافظ و …) خواستند این موضوع رو بازش کنند ولی گوش بشر به مانند کودک بازیگوشی به این حرفا بدهکار نبود و نیست.

2 پسندیده

به نظر من کلی اشتباه وجود داره که میشه یکی یکی اسم برد. اما کدوم مشکل ریشه ای تر هست؟
به نظر من موتور سواری که عینک دودی زده مهلک ترین اشتباه رو کرده و جامعه ما از این اشتباهات مهلک رنج می بره.
آدمی که برای محافظت از چشمانش توی یک روز ابری عینک آفتابی گران قیمت می زند ولی برای محافظت از سر و مغز خود کلاه پشمی هم ندارد چه برسد به کلاه ایمنی

3 پسندیده
  • درگیری در خیابان
  • منظم نبودن خطوط رانندگی
  • توقف موتورسواران برای دیدن صحنه و ایجاد ترافیک
  • توجه رانندگان به درگیری عوض رانندگی
  • نداشتن کلاه ایمنی موتور سوار
  • عدم رعایت فاصله قانونی ماشین ها از هم
  • نداشتن خط کشی یا بلوار در خیابان عریض برای کاهش خطرات
  • تردد خودروهای فرسوده
  • نداشتن افسر برای نظم
  • ایستادن اشتباه عابر در وسط خیابان
2 پسندیده

بنظر من این تصویر هیچ اشتباهی نداره و بسیار طبیعی ه . با این تفاوت که بجای اسب و قاطر و جاده خاکی ، ماشین و موتورسیکلت و آسفالت داریم.
دارم فکر میکنم "آدمای تو عکس این احساس احمقانه که نسبت به گذشتگان پیشرفته ترن" رو دارن یا نه؟
بعضی وقتا این احساس به من دست میده!

1 پسندیده

1 دعوایی که بین دو راننده ماشین رخ داده
2 ترافیکی که بخاطر تماشای دعوای 2 نفر اتفاق افتاده
3 موتور سوارانی که جلوی حرکت خودروها گرفته اند
4 که در این تصویر اگه بخواهیم طبق قوانین راهنمایی و رانندگی
توضیح بدیم . هم موتور سیکلت ها باید توقیف بشوند و هم
2 راننده ای که باعث ایجاد ترافیک شده اند و راننده اژانسی که
تو خیابان پارک کرده و از ماشینش پیاده شده وبطرف درگیر دعوا
میرود. که قوانین را نقض کرده اند

2 پسندیده

عجب عکاس موقعیت شناسی