تست هوش: اشتباه این تصویر چیه؟

هر اشتباهی تو این تصویر می‌بینی لیست کن، از فانتزی تا واقعی، از دور تا نزدیک. فقط خواهشا توضیح بده چرا فکر میکنی چنین چیزی اشتباهه، حتی اگه بدیهی باشه.

مشتاقم ببینم کی میتونه اشتباهای بیشتری بکشه بیرون.

اگه اون قدر خلاق بودی که خواستی قانون بازی رو عوض کنی راحت باش، فقط ممنون میشم در قالب یه موضوع جدیدِ لینک شده مطرحش کنی تا دو تا بازی داشته باشیم و آدما راحت‌تر بتونن انتخاب کنن تو کدوم بازی‌ مشارکت کنن :tulip: .

14 پسندیده

۱. دعوا در خیابان
۲. توجه یه دعوای دیگران در خیابان
۳. عدم توجه به خطکشی و حرکات مارپیچ
۴. عدم استفاده از کلاه ایمنی موتور سیکلت
۵. تردد تک سرنشین خودرو ها و عدم وجود وسیله نقلیه عمومی مثل اتوبوس در تصویر.
۶. فرسودگی و از کار افتادگی بعضی از خودروهای در حال عبور
۷. عدم توجه به جلو و ادامه مسیر و ایجاد راه بندان
۸. فقر فرهنگی در حل و فصل مشکلات
۹. فقر فرهنگی در همبستگی
۱۰. فقر اجتماعی و عدم توجه به حقوق دیگران

بسه دیگه :neutral_face:

واقعا مثال هایی که زدم چراهاش واضح هستن :thinking:

10 پسندیده

اشتباهات فانتزی:

• کت و شلوار روی موتور :grin:، در حال عبور عمود بر خیابان: اینکه کت و شلوار به موتور نمیخوره، به حرکت شخص هم اصلا نمیاد! جوری هم توی فکر رفته که احتمالا داره فکر میکنه: «ما داریم به کجا میریم در این مملکت؟»

• وجود نیسان در عکس که خودش علامت مصیبته :grin:

• کمرگیری اشتباه و استفاده از فنون گردن که خطا محسوب میشه :grin:

• سوار شدن خانم و آقا روی موتور :grin:

14 پسندیده

دعوا در خیابان
حرکتهای مارپیچ در خیابان (که خودش موضوع دعوا میشه)
توجه سرنشین های موتور به دعوا و توجه نکردن به جلو :smile:
مسدود کردن خیابان (در واقع وقت کشی محسوب میشه)
ماشین فرسوده زیاد به چشم میاد
حقیقت زندگی و سختی و کم حوصلگی باعث رفتار ناشایست حتی در خیابان میشه و خشم رو آشکار میکنه
چشمک زدن فقر
زندگی در جریانه (خانوم و آقایی که سرنشین موتور هستند)
هم فال و هم تماشا
همیشه استقلال هم حرفی داره برای گفتن(نیسان آبی)
ایرانی بودن با ماشین پیکان جذاب
نبود کلاه و آینه بغل در اکثر موتورسوارها و بی توجهی به سلامت
یادم بیاد میگم :wink:

6 پسندیده

این تصویر ناراحت کننده، ترسناک و تامل برانگیزنده است .
ناهنجاریهای بسیاری در تصویر مشهود است .
ناهنجاریهای اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی،سیاسی،رفتاری و قانونی.
ناهنجاری اجتماعی:عدم رفتارمداری،عدم رعایت قانون و حرکت بین خطوط در هنگام رانندگی ،استفاده از ابزار خشونت ،ناشکیبایی در برابر دیگر افراد جامعه.
ناهنجاریهای اقتصادی: وجود سه خودرو تاکسی در تصویر که نشان از اقتصاد جامعه ای دارد که محل درآمد مردمانش خیابان ها شده است . وجود خودرو های فرسوده و مستهلک در تصویر اوضاع اقتصادی افراد این جامعه را فریاد می زند.
ناهنجاریهای فرهنگی : مردم این تصویر هیچ واکنشی نسبت به دو طرف دعوا نشان نمی دهند منفعالانه به آنها نگاه می کنند و چه بسا از این رویداد و دیدن و تماشای آن لذت هم می برند. بدون ملاحظه راه دیگر خودرو ها را سد می کنند تا دعوتی دو انسان را تماشا کنند گویی به سیرک آمده اند . فرهنگ خشونت و گلاویز شدن در افراد این جامعه نه تنها مردود نیست بلکه موجب شادی دیگر افراد جامعه می شود .
ناهنجاریهای سیاسی: رفتار مردم این جامعه حاکی از سیاست های اشتباه آموزشی ،فرهنگی و اقتصادی است.
ناهنجاریهای رفتاری: ناشکیبایی ،خشونت طلبی ، اخلاق گریزی، قانون گریزی و عدم رعایت حق دیگران .
ناهجاریهای قانونی : استفاده نکردن از کلاه ایمنی هنگام موتور سواری ، حرکت نکردن اتومبیل ها در بین خطوط ، حرکت موتور ها به صورت مارپیچ بین اتومبیلها ، رعایت نکردن حقوق شهروندی و استفاده از خشونت .

5 پسندیده

من یه چیزی رو نمی فهمم… :thinking:
نقش تاکسی زرده اون وسط چیه؟
اولش که تصویرو دیدم، به نظرم اومد که راننده پژو زرده (تاکسی) با پژو نقره ای دارن دعوا میکنن و اونی که کنارشون ایستاده و تماشاشون میکنه راننده وانت جلویی هست. ولی تاکسی زرد و پژو نقره ای که اصلا تصادف نکردن… تصادف احتمال قوی باید بین وانت جلویی و پژو نقره ای باشه (احتمالا پژو نقره ای زیادتر آسیب دیده و چون مقصرم شناخته میشه گلاویز شده با اون یکی.) اما اگه این طور باشه، و اونی که داره از نزدیک دو طرف دعوا رو تماشا میکنه راننده ی تاکسی زرده باشه، اصلا چرا اومده از ماشینش بیرون؟ :thinking:

4 پسندیده

من فکر میکنم که راننده تاکسی و پژو دارن دعوا میکنن. چون معمولا اگر دو راننده بخوان به سمت هم برن و گلاویز بشن، محل دعوا در سمت درهای دو ماشین خواهد بود، یعنی اگر وانت و پژو بود، احتمال زیاد محل دعوا سمت موتورسوارها میشد.

احتمالا از این نظر که دعوا به خاطر تصادف نیست، حق با شما باشه. به نظر میاد که دعوا سر چیزی غیر از تصادف باشه! پوزخند موتورسوار کلاه آبی هم تا حدی تایید میکنه که احتمالا داستان باید متفاوت از بحثی مثل تصادف باشه.

4 پسندیده

جالب شد!!:thinking:
اگه این طور باشه، اون وانت جلویی نقشش چیه؟!! اون نباید اونجا ‌می‌بود! چون جلوی دو تا ماشینی که با هم درگیرن، وسط خیابون ایستاده. اگه دعوا به اون مربوط نیست و صرفا برای کنجکاوی ایستاده، طبیعیش این بود که بزنه کنار جایی توقف کنه. و از همه مهم تر اینکه راننده ی اون وانت چرا پیاده شده رفته سمت طرفین دعوا؟؟

2 پسندیده

خواهش می کنم قبل از تموم شدن ِ بازی مشکل منو حل کنییییین!!! :exploding_head:

3 پسندیده

اونا دارن با هم بازی می کنن. :grin: نه دعوایی هست و نه تصادفی! همه چی آرومه

4 پسندیده

راننده وانت پیاده نشده اصن فقط داره توی داشبورد رو میگرده تیزی پیدا کنه :sweat_smile:
احساس میکنم دستش رو فرمونه خم شده به بقل :thinking:

4 پسندیده

ممکنه اصن در حال دعوا هم نباشن فقط خیلی صمیمانه همدیگه رو بغل کرده باشن :thinking:
اما باز اگر واکنش مردم ما نسبت به این بغل این چیزی که من میبینم باشه بازم هزار تا مشکل دیگه پیش میاد برای این تصویر :sweat_smile:

4 پسندیده

و همین که دو تا راننده وسط خیابون تصمیم میگیرن پیاده شن و خیلی خوشحال همدیگه رو بغل کنن، خودش یه مشکله!
کلا مشکلات تصویر بستگی به این داره که واقعا چه خبر شده اونجا !
درخواست ویدئو چک داریم لطفا :smile: :pray: @team

4 پسندیده

همه چیز این تصویر به نظر من درسته
یعنی خیلی از روزها ، صحنه های کاملا مشابه این عکس رو میبینیم با تمام توصیفاتی که دوستان گفتند

تنها چیز عجیب این عکس برا من اینه که

اون آقا موتوریه که کت شلوار پوشیده چرا صحنه دعوا رو نگاه نمیکنه؟ :joy:
اگه براش جذاب نیست پس چرا توقف کرده ؟ و استایل اش جوری هست که قصد رفتن نداره

6 پسندیده

داره دنده رو خلاص میکنه جک بزنه با خیال راحت نگاه کنه احتمالا :sweat_smile:

3 پسندیده

من یه مشاهده کلی دارم که وقتی دعوایی جایی هست یا مشکلی برای کسی پیش میاد اگر فقط یه رهگذر اونجا باشه احتمال این که واکنش نشون بده (بر خلاف انتظار) خیلی بیشتر از حالتیه که چند رهگذر باشن حدس می‌زنم دلیلش اینه که هر کدوم از رهگذرها منتظرن تا یکی دیگه واکنش نشون بده و اینها بهش بپیوندن

بعضی از اینها که در این عکس به دعوا نگاه می‌کنند ممکن تو شک باشن که برن میانجیگری کنن یا نه و یا منتظرن که اتفاق حادتری بیفته مثلا یکی چاقو بخوره و بعد واکنش نشون بدن (مثلا به پلیس و آمبولانس زنگ بزنن)

بچه که بودم چندین خاطره از پدر و مادرم شنیدم از کسانی که سعی کردن در یه دعوا میانجی‌گری کنن و خودشون بیشتراز دو طرف درگیری آسیب دیدن و شاید مردم نمیخوان تا یه مساله واقعا حاد نشده خودشون رو به دردسر بندازن و همین هم میتونه توجیه کنه که چرا تعداد زیادی رهگذر واکنش کمتری نشون میده تا یکی چون اگه فقط یه رهگذر باشه احتمالا مساله رو حادتر میبینه ولی اگه افراد دیگری هم باشن میگه اگه حاد باشه بقیه واکنش نشون میدن بعد من هم می‌پیوندم بهشون

البته ممکنه قصد اون کسی که رفته نزدیکتر همین میانجیگری باشه

7 پسندیده

بزرگترین اشتباه این تصویر اینه که ماشن ها بین خط رانندگی نمی کنن. اگه بین خط رانندگی می کردن ترافیک کمتر و جاری تر بود، کسی نمی پیچید جلوی کسی و این تو ذهن آدم ها شکل نمی گرفت که توی مسابقه هستن و باید سریع تر برسن و در نتیجه اعصاب آدم ها راحت تر بود. شاید حتی تصادف نمی شد و اگر هم تصادف میشد شاید دعوا نمی شد!

6 پسندیده

در ادامه همین اشتباه، حتی در قسمت جلوی تصویر که تراکم ماشین وجود نداره، خطی دیده نمیشه :thinking: آیا این مشاهده درست است؟

3 پسندیده

بله درسته، گویا هیچ خظی وجود نداره

3 پسندیده

پس عملا نمیشه به کسی ایراد گرفت چون ساختار درست نبوده! منظورم این نیست که آدمها اشتباه نکردن ولی وقتی ساختاری وجود نداره یعنی مشکل از بنیانه و اول باید اون درست بشه بعد انتظار رفتار درست رو داشت!

5 پسندیده