توانایی در صحبت طولانی چگونه بدست می آید؟

گاهی دوست دارم یک چیزی رو برای دوستان توضیح بدم ،ولی بعضی مواقع بعد از چند دقیقه اون توان و انرژی لازم رو ندارم؛
این بخاطر عدم مهارت سخنرانی هست یا انسان ذاتا همینه و بعد از دقایقی خسته میشه از حرف زدن؟
و بقیه حرف زدنم انگار از روی عادت هست تا توجه کامل . بخاطر همین و حالت درون گرا بودنم سعی دارم بیشتر بنویسم برای احتیاجی که به برآوردن اون خوشبینم، یا برای کسایی که به نوشته های من علاقه دارن و اینطوری نوشتن های گاهی طولانی و از زاویه های جدید برام ایجاد میشن برعکس حرف زدن که همونطور که اشاره شد در شروع آن خوب هستم، ولی بعد دقایقی انرژی کم می آورم و میشه یک عادت. دیدگاه شما و تجربه شما در موارد مشابه چگونه است؟
و چگونه این توانایی رو در خودتون افزایش میدید؟

2 پسندیده

به نظرم سعی کن کوتاه و مفید صحبت کنی یعنی پنج تا جمله بگی پر مفهوم ,اینجوری تاثیر گزار تره خودم حوصله ی پر حرفی رو ندارم اما خب اگه بخوای یه خاطره ای رو دوستانه تعریف کنی که طولانی هست باید فن بیات رو قوی کنی سعی کن برای خودت الگو انتخاب کنی حالا بازیگر و… و به حرف زدنشون دقت کن و… بعضی وقتا جلوی آیینه تمرین کن حرف بزن در کل بستگی به موقعیت و آدم هایی که در اون جمع هستن داره که کم حرف بزنی یا نه اما در کل کم گوی و گزیده گوی , البته این نظر من هست کتاب های زبان بدن و فن بیان هم می‌تونه بهت کمک کنه

2 پسندیده

نوشته جالبی داشتی @هستی ! اما کم گفتن در مواقعی که سخن به بیهوده گویی میره بهتره بعضی جاها باید برای مخاطب خاص و افراد علاقه مند سخن مفید رو تشریح کرد (نه بصورتی که فرد یا دیگران خسته بشن ) نوشتن چیزهای طولانی و گفتن چیزهای کلیدی همونطور که گفتی خوبه ولی همه جا نمیشه اینو به کار برد بعلاوه اثراتی در گفتن و شنیدن حرف های خوب هست که در نوشتن و خوندن نیست پس بعضی وقتها باید استثنا قائل شد.دوست داشتم تجربه ت رو هم میگفتی!

1 پسندیده

خوش اومدی به پادپرس :smiley:

1 پسندیده

سعی کن موقع حرف زدن به چشم های طرف مقابل نگاه کنی قبل اینکه شروع کنی به حرف زدن خوب فکر کن تو ذهنت یه آنالیز کن تو ذهنت بعد تن صدات رو تنظیم کن موقع صحبت ببین , اینارو میدونیم همه اما رعایت نمی‌کنیم , جذاب ترین سخنرانی در دنیا هم داشته باشی ممکنه خیلیا خوششون نیاد , نترس از اینکه جذاب به نظر نرسی , اوایل ممکنه اشتباه داشته باشی اما سخت نگیر با تمرین درست میشه اگه پنجاه تا جمله گفتی ده تا جمله
اشتباه بوده چهل تاش درست پس تو خوب حرف زدی زیاد کمالگرا نباش تو حرف زدن ببین زمان بر هست به مرور یاد میگیری .

2 پسندیده