تو حوزه کشاورزی کسی ایده یا طرحی داره که کارآمد باشه و بشه ازش درآمد زایی کرد؟

من خودم کارمند شرکت تعاونی کشاورزی هستم و ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید. :smiling_face_with_three_hearts:
البته ناگفته نمونه خودم هم کشاورزی میکنم و تجربه کشاورزی دارم.ولی خب همه کشورها رفتند سمت تکنولوژی های جدید.ولی ما هنوز فاصله داریم از کشاورزی بر پایه علم و فناوری

3 پسندیده

در چه موضوعی میتونیم کمک کنیم که درآمد زا باشه؟

سلام.تکنولوژی های جدید، فناوری های نو، آبیاری یا هر چیز دیگه ای

من هر چی از کشاورزی خوندم برای کتابای درسی تا دوره دبیرستان و برداشت خودم از اینترنت هست
چند ایده خام در ذهنم هست . مثلا برداشت حداکثری محصول با طبقه طبقه کردن زمین ، استفاده چند باره از بعضی خاک ها .
استفاده از آرایش و ترکیب مناسب در زمین کشاورزی با گیاهان مختلف
مثلا گیاهانی که نیاز به آب زیاد دارند و کوتاه ترند در مرکز کاشته بشن و در پایین ترین شیب زمین باشند گیاهانی که نیاز کمتری به آب دارند در اطراف کاشته شن .
گیاهانی که نور کمتری میخواهند و قد کوتاه تری دارند در میانه ها و گیاهان محتاج به نور زیاد و بلند تر در دورتادور باشند تا هم سایه درست کنند و هم مانعی برای کم رسیدن نور به گیاهان میان مزرعه یا باغ. و بهره برداری و به کارگیری همزمان از تکنولوژی و
چرخه حیات وحش برای دفع آفات مثلا استفاده مناسب از پرندگان برای خوردن آفات .
استفاده از آبیاری قطره ای در استفاده از اون در بهترین و بهینه ترین مکان مزرعه و باغ.

1 پسندیده

سلام.شما خیلی کلی گفتید همه اینها همین الان هم داره تو کشور انجام میشه.کاش جزئیات بیشتری میگفتید.

1 پسندیده

خب من در همین حد بلدم تخصص ندارم

1 پسندیده