تو خیلی تنبل و خرفتی و اصلا به درد هیچ کاری نمی‌خوری؟!

پشت جدل کتاب «خودت را به فنا نده» نوشته شده:

[…] تمام مدتی که درگیر بگومگو و قضاوت‌های درونی هستی، و البته هیچ‌وقت هم متوقف نخواهند شد، صدایی آرام زیر گوشت زمزمه می‌کند: «خیلی تنبل و خرفتی و اصلا به درد هیچ کاری نمی‌خوری» تو حتی متوجه نیستی چقدر به این زمزمه اعتقاد داری یا چه اندازه تباهت می‌کند. تو فقط تمام روز کار می‌کنی تا بر استرس‌ها و فشارهای روحی‌ات چیره شوی، زندگی‌ات را نجات دهی و اگر نتوانی چرخ لعنتی زندگی را بچرخانی، تن به تسلیم می‌دهی و شاید هرگز به جایی که می‌خواستی در زندگی نرسی. شاید هیچ‌گاه به آن شادی، اندام ایده‌آل، شغل یا ارتباطی که آرزویش را داری نرسی. […]

من کتاب رو نخوندم ولی این جمله برام آشنا بود. برای شما هم آشناست؟
وسط کلنجار رفتن با خودتون در این مورد که آیا رشته‌ای که انتخاب کردم خوبه؟ آیا این شغلی که انتخاب کردم درآمد لازم رو برام فراهم میکنه؟ نکنه اشتباه کرده باشم؟ این کار که آینده نداره! ، خودمو بدبخت کردم؟! نکنه شکست بخورم؟! و … .
آیا در این بگومگوهای روزانه با خودتون این صدا رو شنیدید؟ «تول اصلا به درد هیچ کاری نمیخوری! یه خرفتِ تنبلی! (:face_with_raised_eyebrow:
چجوری جواب این زمزمه رو میدید؟!

3 پسندیده

قبلا بود ولی خفه ش کردم :slightly_smiling_face:

1 پسندیده

هر روز و هرساعت،بهتره بگم هر لحظه زمزمه ای ازم میپرسه این واقعا کار تو؟ کار خودتو بکن این راه تو نیست و… ولی خب ولی زمزمه ای تاحالا نگفته هیچی نمیشی و…(واقعا میگم) و البته نمیدونم چند سالته ولی منی که ۱۷ سالم بیشتر نیست اگه بخوام ی چیز بهت بگم اینه که دنبال خودت بگرد گمشده تو خودتی .البته اینو بگم خرفت نیستم ولی واقعا تنبلم😅

1 پسندیده