تکریم ارباب رجوع در ادارات ، رویاست یا واقعیت؟

چه جوری میشه ادارات به صورت بهتری به مراجعه کننده هاشون بپردازن؟
چی میشه که گاهی کارمندهای اداره حوصله ی مراجعه کننده ها رو ندارن؟

تجربه تون چی بوده؟ تو کدوم اداره ها، بهتر احترام مخاطب رو رعایت میکردن؟

شرکت های خصوصی در این زمینه پیشتاز هستن و یکی از برگ های برنده شان همین تکریم ارباب رجوع هست. شاید بشه دلیل موفقیت شرکت های خصوصی رو فهمید و ازش برای بهبود شرکت ها و ادارات دولتی کمک گرفت.

تجربه ی شخصیم این بوده که در سازمان های دولتی که مدیر یا رئیس سازمان خودش تکریم ارباب رجوع براش اهمیت داشته و به صورت مستقیم در دسترس مخاطبین بوده، کارکنان هم رفتار جالب و محترمی داشتن. و کارها هم به خوبی پیش میرفته.

یه تجربه در اداره ی گاز شهرستان داشتم و یه تجربه هم در بانک صادراتی در تهران. در هر دوش در نهایت کارم به رئیس اداره رسید، رئیس این اداره ها از روابط عمومی بالایی برخوردار بود و در ضمن کارکنان این دو شرکت هم همه ی آن هایی که بهشان برخوردم، برخوردشان با من خیلی محترم و خوشایند بود.

1 پسندیده

معمولا حوصله ندارن. مخصوصا حوصله ی جواب دادن به تلفن! کلا تو کار پاس دادن هستند. من فکر میکنم به خاطر یکنواختی کارشونه و بی انگیزگی . البته عیار خود ادمم مهمه که حتی اگر شرایط کاریش خیلی هم لاکچری نیست، سر بقیه خالی نکنه و خوش رفتار باشه.
تو ادارات دولتی تقریبا نمیبینم این تکریم رو. البته دیدم که اگر خوشگل و خوشتیپ باشی بیشتر تکریم میشی…!
از طرفی توی بانک های خصوصی مثلا، این مشتری مداری خیلی پررنگه و توی ارتباطاتشون خیلی قوی تر و خوش اخلاق ترن.
در کل تو همه دستگاه ها کارمند خوب و بد هست ولی به نظرم مهمترین عاملش همون عیار اون شخصه.

1 پسندیده