جامعه‌ی پادپرس به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد؟

خیلی موافقم ایده بسیار خوبی میشه
همون طور که @azarbooyeh گفت یه چیزی مثل استوری اینستاگرام یا هایلایت مطالب مرتبط گزینه عالی میشه برای پادپرس

6 پسندیده
  • دیدارهای حضوری و دورهمی های پادپرسی (مثلا به مناسبت سالگرد راه اندازی سایت پادپرس)
    حضور و معرفی در اتفاقات مهم و جایی که مخاطب هم سلیقه با پادپرسی ها وجود داره.
    تکرار نواها با ثبت نام و درگیر کردن افراد ثبت نامی.

• دسته افراد جدید: افراد مرتبط با کمپین های مختلف که می خوان صداشون شنیده بشه و یا جامعشون شناخته بشه.
    افرادی که میخوان نقد بشن و از یه محصول یا کاری که ارائه دادن بازخورد بگیرن.
    جاذبه های توریستی و محلی بیان و صفحه مختص خودشون رو داشته باشن.

• برای مخاطب جدید:
    اظهار دغدغه هاشون و تشویق به ارائه اون ها و سپس فکر جمعی برای ارائه راه حل (مثل اتفاقی که برای کلاس ریاضی لیلا افتاد)

• تاسیس کافه پادپرس حقیقی (میشه این قسمتشو با ی کافه ای جایی هماهنگ کرد) منم هر بار بیام تهران بیام دیدنتون…(البته نمی دونم این چقدر پادپرس رو از رسالت مجازیش دورکنه یابشه اجراییش کرد اما تو انجمن نجوم ما که دورهمی کافه جواب داده).

ممنون @leila از دعوتت
منم دوست دارم هر باری که میام سر میزنم زندگی رو اینجا ببینم…

8 پسندیده

آخ جوون :heart_eyes::heart_eyes::dancer::dancer::dancer:

7 پسندیده

همین نوشتن در پادپرس منظورم هست.

یعنی چه جوری؟ متوجه نشدم.

باید شعب کشوری و جهانی داشته باشه، هر دسته یه جای ایران و دنیاییم،

دمنوش (از جلال @Jalal_Razavi یاد میگیرم)

و میوه خشک (از فامیلمون که تازه رفته تو این کار میگیرم)

شعبه تهرانش

با من :cowboy_hat_face:

تور هم خوبه، مسافتهای دور و نزدیک :mountain_biking_man:
بعد کرونا

یادش بخیر قرار بود بریم یه جا، نشد.

8 پسندیده

مطالب کوتاه و مرتبط رو مثل قسمت داستان های برگزیده تو اینستاگرام بتونیم مرتب کنیم اینجوری هم جذاب تر میشه و هم خوندنش کمتر حوصله سربر

7 پسندیده

پادپرس بستری است که مزایای خوبی داره. نه تنها به گذشته تعلق نداره بلکه بستری برای آینده است. پادپرس صرفا جایی برای پاسخ و پرسش نیست. در همین مدت فعالیتی که خودم داشتم هم دیدم و دیدیم که بستری برای فراتر رفتن از اینهاست. بستری برای گفتگوست ، در هر زمینه‌ای. جهان دیالوگی ، جهان آینده ماست.

برای مراقبت از پادپرس باید به این روح حاکم بر پادپرس احترام گذاشت و در مسیر پادپرس بود. منم مثل جامعه‌شناسان (که البته هنوز نیستم) معتقدم الان پادپرس وجود و شخصیتی جدا از اعضا و بنیانگذارانش شده. پس باید به تمام توانایی که پادپرس برای یک تاثیرگذاری مثبت و خوب داره احترام بگذاریم. من فکر میکنم هر کاربر جدیدی بعد از مدتی این وضعیت رو ، این روح رو ، درک میکنه :sunglasses:

من ، به عنوان یک عضو جامعه پادپرس ، باید فعالیتی خوب در این جامعه داشته باشم. حالا فعالیت خوب چیه؟ برای خودم مرز و محدوده وسیعی است و نمیتونم سرحدات مرزی فعالیت خوب رو ببینم!! شاید بعدا بتونم بگم فعالیت خوب چیه ، ولی باید فعالیت خوبی داشت. سوال ، جواب ، اشتراک تجربه ، ایده و حتی انتقاد از پادپرس برای مراقبت از اون و خیلی کارهای دیگه.

اما یه کار مهمی که میتونم انجام بدم و قرار انجام بدم اینکه پادپرس رو معرفی کنم. مسلما خیلیها هستند و ممکنه در اطراف ما در جمع دوستان ما باشند که به چنین محیطی نیاز دارند یا مشتاق حضور در چنین اجتماعی هستند. من میتونم پادپرس رو به این دوستانم معرفی کنم و ازشون بخوام مدتی تجربه حضور در این جمع رو داشته باشند.

6 پسندیده

فکر می‌کنید چه میشود اگر سوالات رو رنگارنگ کنیم:
سوالات باز و فلسفی؛ آبی
سوالات علمی؛ قرمز
سوالات تخیلی و فانتزی؛ سبز

4 پسندیده

پرفکت :ok_hand:
اگر بشه طرح زمینه هم متناسب باشه
با موضوع خوب میشه یا اینکه طرح زمینه رو کاربران بتونن پیشنهاد بدن
یا اینکه بشه از گالری خودمون تغییر بدیم.

5 پسندیده

داری دسته بندی جدید ارائه میدی فرشته، که ممکنه کمک کنه :+1: .

مطمئن نیستم چی میشه. برای اینکه بفهمیم یه آزمایش پیشنهادی دارم در راستای ایده ت:

لطفا سه تا تگ جدید تعریف کن: آبی، قرمز، سبز.

سی سوال اخیرِ لیست تازه ها رو بهش برچسب رنگی بزن. مثلا هر کدوم باز و فلسفی بود، برچسب آبی. هر کدوم علمی بود برچسب قرمز و هر کدوم تخیلی و فانتزی بود برچسب سبز.

سی سوال رو تگ زدی بیا تجربه ت رو بهمون بگو. مثلا ایا در راستای تگ گذاری به چالش یا ابهامی برخوردی؟ ایا بعد از برچسب گذاری که به لیست نگاه انداختی چیز جالبی درش مشاهده کردی؟ ایا فکری در این بین به ذهنت خطور کرد؟ … .

6 پسندیده

شما هم گاهی نیاز دارید برخی پاسخ‌ها را ذخیره کنید تا دوباره به آن‌ها برگردید و فراموش نشود

ادیت؛ پاسخش رو خودم پیدا کردم. قابلیت بوکمارک وجود داره :grin:

5 پسندیده