جذاب ترین چیز در یک برنامه پیام رسان چی میتونه باشه؟

رشد صحیح تکنولوژی و ایجاد انواع زمینه های ارتباطی مانند پیام رسانهای اینترنتی،تمام جنبه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و…جامعه را چنان تحت تاثیر قرار داده که مقایسه آن با روابط مردم در دهه های گذشته به نوعی قیاس مع الفارق است.اما در یک نگاه کلی می‌توان گفت که ارتباطات مجازی تقریبا جای خود را به ارتباطات حضوری و فیزیکی داده اند.مزایا و معایب هر دو نوع ارتباط، بر همگان روشن است.ممکن است عیبی که در ارتباط مجازی وجود دارد در فضای واقعی حسن به حساب بیاید و بالعکس.آنچه که مسلم است این است که نوع ارتباطات به سمت ارتباط غیر حضوری پیش رفته و حداقل کاری که از جامعه انتظار می‌رود تطبیق فرهنگی و استفاده صحیح از این فضای مجازی و نوع ارتباط جدید است.

آره منم دقیقا متوجه نشدم چی میخواد؟

1 پسندیده

دنیا تغییر زیادی کرده و در ارتباط بودن با آدمهای مختلف در دنیای واقعی ساده نیست.
اینه که به نظرم این امکانات به ما امکان برقراری ارتباط با حفظ حدودی که مد نظرمونه رو میده.
اینکه با یه برنامه پیام رسان می شه محدوده ای از افرادی که می خوای باهاشون در ارتباط باشی رو تعیین کنی به نظرم فاکتور مهمیه.
به طور مثال در عین حال که میشه رابطه ای خصوصی با یک نفر داشت میشه گروههای متناسب با موقعیت های مختلف و دلایل وجودی مختلف ایجاد کرد. میزان ارتباط و نزدیکی رو میشه مدیریت کرد…
اما اینکه چی کم داریم🤔

چند سال پیش از اینکه بشه چت دسته جمعی کرد ذهنیتی نداشتیم. یا ارسال صدا و فیلم و…
اما الان طبیعی ان واسمون…
احتمالا در آینده هم چیزهایی خواهیم داشت که الان برامون غریبن. کشف زودتر اونا می تونه زندگی هر فرد یا شرکتی رو متحول کنه…

به اينم ميشه فكر كرد كه نرم افراري باشه كه موقع تايپ يا ويس فرستادن
با دوربينش ميكرواكسپرشن هاي هيجاني صورت فرد رو بخونه و همزمان با انتقال پيام هيجانات و احساسات زير وقوف آستانه اي فرد رو بهت خبر بده

به پیغام صوتی هم فکر می کنم و امکان تبدیلش به متن…
امکان اینکه به محض آنلاین شدن کسی مطلع بشیم…

2 پسندیده

ارسال کلیپ های صوتی و تصویری و عکس ها در کمترین زمان و با کمترین هزینه
سرعت بالای مکالمات پیامکی
ایجاد گروه های مختلف

1 پسندیده

پست به موضوع جدیدی منتقل شد: بررسی نقاط قوت و ضعف برنامه های پیام رسان

به نظر من جذابیت مهم نیست یک برنامه پیام رسان باید در عین سادگی پرمحتوا و رسا بوده و مخاطب از آن بهترین استفاده را ببرد . نظرتان چیست؟

امروزه بیشتر افراد جامعه در اجتماع ، محل کار و . . . با تلفن یا گوشی متناسب با نیازهایشان سرکار دارند ، و اینکه افراد معمولی از صحبت کردن با گوشی میتوانند نیازهایشان را برطرف کنند برخلاف افراد ناشنوا یا کم شنوا نمی توانند نیازهایشان را با صحبت کردن از گوشی حل کنند و برای حل مشکلات خود از پیام رسانی استفاده میکنند ولی متاسفانه امروزه در اجتماع افراد بدلیل مشغله زیاد نمی توانند از پیام رسانی استفاده کنند و با مکالمه صورت میگیرد و برای افراد ناشنوا و کم شنوا مشکلات زیادی به بار می اورد .
پیام رسانی بیشتر برای بانک ها ، دفاتر ثبت اسناد ، فرستادن اگهی و از همه مهمتر چت کردن دوستانه انجام می شود .
ایده ای که من دارم با توجه به امکانات زیاد و پیشرفته برای اسان تر کردن مکالمه بین افراد ناشنوا و کم شنوا با دیگران یه برنامه ایی درست کنند که در حین مکالمه صحبت های طرف گیرنده در گوشی خود زیرنویس شود تا افراد کم شنوا حرف های طرف مقابل را بهتر متوجه شود تا در قبال ان پاسخگو خوبی باشند .

2 پسندیده

جذابیت از نظر شما یعنی سادگی ،اگه درست فهمیده باشم؟

بله سادگی خیلی مهم هست به نظر خودم. سادگی ای که همراه جذابیت باشه ، واقعا ساده نیست به دست اوردنش. برای همین بیشتر مواقع به جزئیات می پردازیم تا اصل ماجرا رو زیبا کردن

خیلی ایده خوبیه ، امیدوارم اجرا بشه که مشکل این دست از انسانها هم کمتر بشه در برقراری ارتباط.

سوال
روشن دلها چطوری از این سیستمهای ارتباطی استفاده می کنند؟ چه ابزارهایی براشون فراهم هست ؟

1 پسندیده

سلام شب همه دوستان بخیر به نظر من جذاب ترین ویژگی یک پیام رسان امنیت اون پیام رسان هست نمی خوام زیاد تو حاشیه برم فقط یک پیشنهاد ساده می دم امتحان کنید هر کسی خلاف گفته منو ثابت کنه جایزه داره پیش من و اون اینکه شما هر پیام رسانی را که نصب می کنید قبل از نصب اون پیام رسان از شما اجازه دسترسی به فایلها یعنی عکس ها مخاطبین پیامک ها و ویدئو ها و آهنگ ها و …را می خواهد و این یعنی اجازه سرک کشی توسط شبکه های اجتماعی امروزی به محتویات گوشی های ما هست پس بنابراین هیچ شبکه اجتماعی امنیت ندارد اگر غیر از این سراغ داشتید لطفا معرفی بفرمائید متشکرم امیدوارم همه دوستان موفق باشند

2 پسندیده

1.یه قسمت مث یه دفترچه بهش اضافه بشه ک پیامهایی که خوشمون اومد رو ذخیره کنیم
2.بفهمیم کیا عکسامونو چک میکنن

2 پسندیده

واقعا یه همچنین چیزی وجود داره
میشه به مام معرفی کنید…!

شرکتی
داخل ایران هست که رو همچین نرم افزاری کار کرده و قابلیت های مختلفی داره این نرم افزار و از جمله اونها خوندن متن پیامک یا متن کتاب یا خواندن نام تماس گیرنده و … هست.

3 پسندیده

برای گسترش این پیام رسان ها که همه به بستر اینترنت هستن یه محدودیت هست اون هم دسترسی همیشگی به اینترنته
و نظر من اینه که هم از بستر اینترنت بشه استفاده کرد هم بستر رادیویی
و یه ایده خوب اینه که امواج رادیویی خودشو با تکنولوژی روز همگام کنه و از یکپارچگی برخوردار بشه تا دسترسی همه بهش آسونتر بشه اون وقته که این ایده ی ؛هم از بستر اینترنت و هم از بستر رادیویی تحقق پیدا میکنه

اینترنت همه گوشی های همراه بر بستر رادیویی هست فقط هزینه اونو شرکت مخابرات می گیره اگه اینترنت رو رایگان بکنند اون وقت خواسته شما خود به خود محقق می شود

1 پسندیده

به نظر من ايمني بودن بهترين حسن يك برنامه پيام رسان مي باشد.امروزه به وسيله تلگرام عكس ها قابل ذخيره ميباشند يا به وسيله هك كليه پيام ها وتصاويرقابل دسترسي براي ديگران است .برنامه پيام رسان بايد به گونه اي باشد كه به كسي اجازه نفوذ به حريم ديگران را ندهد

به نظر من توی این چند سال اخیر با افزوده شدن سرعت اینترنت و روی کار آمدن دنیای مجازی ما خیلی راحت تر می تونیم اطلاعات و عقاید و نظرات خودمون را در زندگی کاری و شخصی به همدیگر انتقال دهیم . حتی با افرادی که خیلی از ما دور هستند می توانیم از آنها در مورد خیلی از چیزهایی که نمیدانیم هم نوشته و هم عکس و تصویر دریافت کنیم .

1 پسندیده

سلام
بنظر من اگه فايلي در برنامه پيام رسان وجود داشت كه عكس ها و فيلمهايي ك پاك ميكرديم اونجا بطور پيش فرض براي مدت كوتاهي ذخيره ميشد ك اگر اشتباهي عكسي رو پاك كرديم بتونيم ازونجا دوباره دريافتش كنيم

2 پسندیده

هر کدومشون یه مشکلی دارن ولی خب مزایایی هم دارن چه خوب بود که ویژگی مثبت هر کدوم تو بعدیا هم تکرار میشد یا چند تا ویژگی جدید مختص خودشون اضافه میشد، مثلا یکی از ویژگی های مثبت وایبر این بود که میشد ازطریق وایبر تماس رایگان برقرار کرد ولی تو تلگرام این قابلیت دیگه نیس خب اگه با تلگرام میشد تماس تصویری رایگان برقرار کرد مطمئنا طرفدارهای خودشو پیدا میکرد. یا مثلا تو گروه های بزرگ قابلیت حذف چت ها رو میداد چون باعث پر شدن حافظه گوشی میشه.

1 پسندیده