جذاب ترین چیز در یک برنامه پیام رسان چی میتونه باشه؟

نمیدونم شاید بعضی وقت ها لازم باشه که یه چیزهایی به برنامه پیام رسان که داریم مثل تلگرام، واتس اپ یا هر چیز دیگه ای اضافه بشه. شاید به برنامه sms خود گوشیمون. به نظرتون چی کم داریم؟!

جذابیت های پیام رسان

9 پسندیده

شاید اینجوری بتونیم به سمت جواب پیش بریم! چی شد که تلگرام توی ایران بازار رو قبضه کرد ولی واتس اَپ نتونست این کار رو بکنه؟

1 پسندیده

مشکل من با سیستم اس ام اس این بود که کلی اس ام اس داشتم که می خواستم به فایل متنی تبدیلشون کنم اما موفق نشدم . یه فرمتی می داد که اگه به تکست هم تبدیل می کردم خونده نمیشد

1 پسندیده

با واتس اپ که کار نکردم. اما بعضی کانالهای تلگرام رو هم دوست ندارم چون بعد یه مدت میشن مکان تبلیغات کانالهای دیگه برای همین ترکشون می کنم . و محتوای اصلی خودشون رو کم کم کمرنگ تر می کنند. کاش میشد نشه اینطوری بشه

البته شاید این یه الگوی درامد زایی باشه که از پیش مشخص شده. و برای دیگران ازار دهنده نباشه اما من دوستش نداشتم

#ایده
یه اپلیکیشن بسازند که بشه باهاش بو و مزه رو هم انتقال داد :slight_smile: شاید دور از ذهن باشه اما خیلی خوب میشه.

1 پسندیده

جواب سوال رو نمیدونم! تقلید از @Ahmad_Khan برای بازتعریف کردن مشکل یا مسئله ی اصلی :wink:

1. چرا ما یه برنامه پیامرسان نیاز داریم؟
  • چرا دوست داریم با ادم های دیگه ارتباط پیامکی داشته باشیم؟
  • ابزارهای موجود چه نیازهایی رو پاسخ میدن؟
  • پیشتر که گوشی نبود، چه ابزارها و روش هایی برا پیام رسانی بوده؟
  • نکات مثبت نامه نگاری های قدیمی چی بوده؟
  • کدوم جاندارها بهترین روش ارتباطی رو دارن؟

سوالای ۴ و ۵ برا خودم جالب تر بود: بشر از ابتدا هم به فکر ارتباط بوده، با روش هایی مثل نقش و نگارهای روی دیواره ی غارها ، دود تا تلگراف و تلفن و تلگرام!

و ظاهرا ابزار و روش هایی موندگار شدن که امکان ارتباط با مسیرهای دورتر رو حفظ میکردن. یعنی انگار هدف ابزارهای ارتباطی ارتباط نیست، بلکه ارتباط با دوردسته!

3 پسندیده

سوال

سرعت ارسال تصویر فقط ربطی به سرعت نت داره یا به الگوریتمهای برنامه هم ربط داره ؟

پیشترها حس می کنم ادمها مثبت نگرتر بودن. مثلا ممکن بود سه روز یه مادری که بچه اش دانشجو هست صداش رو تلفنی نشنیده باشه اما نگران نمیشد که الان تصادف کرده و سناریو واسه خودش نمیچید . اما الان اگه یه روز تلفنت خاموش بشه کلی سناریو برات می پیچن، برنامه ختم هم برات تدارک می بینن:دی

نامه نگاری، فکس، کبوترهای نامه رسان. که جلدشون می کردن و …

سرعت … چند وقت پیش توی فرودگاه دخترخاله ام فراموش کرده بود کارت ملیش رو همراهش بیاره. برای همین ارجاع دادنمون به حراست. اونجا هم گفتن اشکالی نداره به شرط این که یه تصویر حداقل از کارت ملیت داشته باشی، که نداشت. و از طریق فکس میخواست اقدام کنه که خود مسئول حراست گفت بابا تلگرام بگو بزنند دیگه :slight_smile:

3 پسندیده

برای برنامه های پیام رسان باید مزایایش بررسی بشه، چون ما در اینجا دنبال ساخت یا نوآوری نیستیم، بلکه دنبال این هستیم که چطور در کل جهان شایع شده پس دارای قابلیت و مزایاییه، انتظارات و نیازهایی که برنامه ایی مثل تلگرام برای اون متصوریم، ۱_ سرعت انتقال داده، ۲_امنیت انتقال داده،۳_ افشای سریع اطلاعات،۴_ فضولی و کنکاش در افراد مثلا چه ساعتی به خط بوده،۵_ اطمینان از اینکه طرف مقابل پیام ما رو دیده و نمی تونه دبه کنه،۶_ انتقال پیامهای احساسی و عکس العمل سریع طرف مقابل ۷_ استفاده به عنوان پاورپوینت،۸_ عدم پرداخت هزینه بابت ارتباط، هرکس مزیتی می شناسه بنویسه، اما مهمترین نکته اینه تلگرام، وایبر، واتس اآپ و … که به ما امکانات مفت و مجانی می دهند و بدون اینکه پولی از ما میگیرند، هزینه های سرورهاشون چطوری تامین می کنند، یه سازمان سنجش وقت اعلام نتایج هنگ میکنه ولی اینها دارند یه دنیا سرویس می دهند، مدل مالیشون چگونه است؟ از چه طریق درآمد کسب می کنند؟ منظورشان از خدمات رایگان دامپینگه یعنی نگاه به آینده است؟ چیه؟

6 پسندیده

یه طوری بشه که وقتی نیتت انگلیسی تایپ کردنه اما حواست نیست که صفحه کلید فارسیه، هوش بهت بگه، دست نگه دار زبان صفحه کلید اونی نیست که میخوای. می خوای تغییرش بدم؟

2 پسندیده

من که وقتی تایپ می کنم به صفحه کلید هم نگاه نمی کنم ،خیلی وقتها به همین مشکل برمی خورم. اگه یه چراغی روشن بشه یا صدایی همون اول که تایپ می کنی فقط بگه en یا بگه فارسی هم کافیه. پاپ اپ نشه که اذیت کنه

بشه باهاش ویدئو و عکس فرستاد راحت تر، مثلا عکسها و ویدیوها رو خودش فشرده و کم حجم تر کنه قبل ارسال.

بشه توش پوشه ساخت ، پوشه های موضوعی

1 پسندیده

این که خوب نیست. من خودم خیلی وقتها پیامها رو میبینم اما به هر دلیلی، مثلا موقعیتش نیست ، یا لزومی نمی بینم به هر سوالی در اون لحظه جواب بدم. اتفاقا یه بخشی داشته باشه که اگه انلاین هم بودی بتونی نشون بدی که انلاین نیستی :grin:
همیشه که نبایستی در دسترس بود د:

1 پسندیده

به نظرم شبکه هایی اجتماعی از همه مهم تر سرعتشه وقتی سرعت خوبی داشته باشه میشه به راحتی یک نوع اشتغال برای خودمون ایجاد کنیم.من خودم داخل شرکتی کار میکردم که کارش با تلگرام بود وکلی فروش داشت ولی از لحاظ سرعت مشکل بود در بعضی مواقع پس به نظرم سرعت بالا حرف اولو میزنه.
مزایای شبکه اجتما عی که میشه نشریات.خبرها رو به سرعت در سراسر دنیا انتقال داد.
پس به نظرم مهم ترین چیز سرعت میتونه باشه در تمام شبکه ها

1 پسندیده

طرح مساله باید یکم شفافتر بشه، تا منظور و خواستتون بهتر بیان بشه که آیا شما دنبال دونستن نقاط ضعف پیام رسانها هستید، دنبال نقاط قوتید،مشکلی برخوردید، سوالتون شفاف تر از توضیحتان هستش!بنظر طرح مساله شما باید یکم جامعتر باشه تا خواست و هدف شما برای خواننده آشکار بشه

2 پسندیده

اولین برنامه ای که تو چند سال اخیر خیلی خوب فراگیر شده بود لاین بود … اما به دلیل یه سری محدودیتها مثل سرعت دانلود عکس و یا اینکه اگر کسی یه فیلم رو توی پستاش میذاشت همه فقط میتونستن اونرو نگاه کنن در واقع کسی نمیتونست اون فیلم رو دانلود یا به اشتراک بزاره…
تا اینکه بعد نرم افزار جدیدتری وارد بازار شد …واتس اپ … این برنامه از نظر سرعت دانلودو ارسال عکس و فیلمش خیلی خوب بود اما این نرم افزار هم به دلیل اینکه هم استیکرهای جذابی نداشت و هم اینکه فراگیر نشد و خیلیها بهش تمایل نداشتند تقریبا کنار گذاشته شد…
طی مدت کوتاهی وایبر رسید که هم استیکر های جالبی داشت هم سرعت فوقالعاده ای نسبت به دو برنامه قبل اما این نرم افزار هم توانایی ارسال فایل صوتی یا نرم افزارهارو نداشت …
اینجوری شد که بر اساس تقاضای مردم و قشری که توجه شایانی به این شبکه ها داشتند تلگرام وارد شد این نرم افزار چون توانایی بالایی برای دان عکس و فیلم داره و هم اینکه توانایی ارسال فایل صوتی و نرم افزار هارو داره و هم اینکه از طریق botها حتی میتونی جدیدترین اهنگ ها رو درخواست کنی م

3 پسندیده

به نظر م تلگرام میتونه بهترین برنامه برای جایگزین برای واتس آپ باشه سرعت تلگرام بسیار بالاست ویکی از بزرگترین مزایای تلگرام اینه که میتوانید باهاش هرپوع فایلی رو با حجم 1گیگ ارسال کنید .تلگرام رو میتونید روی کامپیوتر هم داشته باشید.برنامه لاین در بین برنامه های پیام رسان طرفدارهای زیادی داره و البته میتونه جایگزین خوبی برای واتس آپ باشه در کل برنامه ای بین مردم محبوبه که تمام امتیازات آن نسبت به برنامه های پیام رسران های دیگر بالاتر باشد واز لحاظ کیفیت برتر باشد

2 پسندیده

استفاده از یک پیام رسان از طریق اینترنت به خاطر هزینه کمترش و تفریح و سرگرمی و استفاده از دنیای مجازی جذابیت داره

1 پسندیده

چرا ما به برنامه پیام رسان نیاز داریم؟
چون میتونیم با هزینه کمتر با اون کسی که مد نظرمون دوست یا کسی دیگه خیلی راحت ارتباط برقرار کنیم و به گپ و گفت بپردازیم همدیگرو از اخبار مطلع کنیم و اپدیت باشیم

1 پسندیده

پیشتر که گوشی نبود از چه ابزار هایی استفاده میکردن؟
نوشتن روی دیوار
نامه
تلگراف
فکس و…

1 پسندیده

اگه تلگرام رو فیلتر نکنن برنامه خوبیه
اما باید فرهنگ سازی بکنن

1 پسندیده

برای اینکه بدونیم جذابترین بخش یک برنامه پیام رسان یا سیستم پیام رسان چیه، میتونید از روش های مختلفی مثلahp, tops is و … استفاده کنید، اما مهمتر از همه در این بخش بدست آوردن خواست های واقعیی هست که کاربران را به انجام اون شایق کرده، که از روشهایی مثل طوفان مغزی و روشهای مشابه باید استفاده نمود، یا نظرسنجی، نمیدونم این سایت قابلیت نظرسنجی رو داره یا نه؟ که نظرات جمع آوری میشه و دوباره در اختیار نظر دهندگان قرار میگیره، به نظرات وزن داده میشه، تا نظرات اساسی از دل این نظرات بدست میاد مثلا ۱۰ ۱۵ معیار حالا از خبرگان استفاده و اونها را مقایسه زوجی می کنیم، نرخ ناسازگاری را به حداقل میرسونیم و عوامل اساسی را شناسایی و بر اساس اون به ارائه استراتژی کسب و کار خود و برنامه ریزی های آینده خودمان میپردازیم.

2 پسندیده

یه چیزی همه پیام رسان ها به نظرم کم دارن اینه که جستجو بر اساس متن پیام داشته باشن بعضی وقتا که دنبال یه مطلبی که قبلا فرستاده بودی میگردی پیدا کردنش خیلی سخته ولی اگه این امکان رو داشته باشه که چندتا کلمه اش رو تایپ کنی و متن مورد نظر پیدا کنی

5 پسندیده