خاموش کردن ماشین ها در توقف های کوتاه برای کاهش آلودگی هوا

به نظرم اگه بخواهیم همچین کاریو گسترش بدیم، به جز هشتگ و کمپین و این چیز ها که میشه یک نوع تبلیغات؛ حرکت های مشخص هم بهتره در نظر بگیریم؛ مثلا میشه به طور عملی تو گروه‌هایی به صورت اجباری انجام بشه و کم و کم گسترش پیدا کنه.

یعنی مثلا یه سازمان یا گروه یا … خاص، مثل سازمان تاکسیرانی، یه قانون بذاره که برای توقف مثلا بیشتر از 20ثانیه باید ماشینو خاموش کنن و در صورت رعایت نکردن جریمه میشن و مثلا بازرس هایی برای کنترل اینکار بفرستن که به صورت رندم و نا محسوس چک کنن ببینن این کار انجام میشه یا نه؛ اگر مثلا همه ی جاهایی که ماشین متعلق به یک سازمان خاص یا … هست این کار انجام شه سریع تر میتونه بین مردم جا بیوفته و انجامش بدن.

یا مثلا میشه مثل ماشین هایی که سیستمی داره که وقتی در ماشین باز هست هشدار میده یک سنسور هم بزارن که وقتی توقف بیشتر از 20ثانیه شد هشدار بده.

خاموش کردن ماشین به صورت جمعی برای کاهش آلودگی هوا

2 پسندیده

یادمه اون اوایل که بنزین رو کارتی کردن و مصرف افراد محدود شد، باعث همین اتفاق شد. یعنی افراد پشت چراغ قرمزهای طولانی(اون موقع اکثر چهار راه ها ثانیه شمار داشتن) ماشینشون رو خاموش میکردن چون به نفعشون بود. خیلیا مقابله میکردن جلو این قضیه و استدلال میکردن که مصرف ماشین تو این چند ثانیه کمتر از مصرفی که به خاطر استارت دوباره بوجود میاد.
واسه همچین کاری اگر واقعا بتونه تاثیر داشته باشه به نظرم:
1- تبلیغ و تشویق بشه این کار.
2- نفع مردم بهشون اطلاع داده بشه.
3- قانون هم بشه به قول شما که عالیه.

1 پسندیده

ظاهرا اندازه گیری ها نشون میده که یه فرد به طور متوسط حدود ۱۵-۱۶ دقیقه در روز ماشینش رو در حالت ساکن و روشن داره.

ظاهرا در تهران هر روز حدود یه میلیون ماشین رفت و امد میکنه.

پس میشه ۱۵ میلیون دقیقه در روز کارکرد ماشین ها با وقفه همراهه، یا به عبارتی معادل ۲۸ سال کارکردن یه ماشین در هر روز! :dizzy_face:

1 پسندیده

بسیار خوبه و نیاز به یه سری آموزش و اطلاع رسانی دارد.من با موتورسیکلت هم این کار را انجام میدهم.در صف بنزین وقتی با موتور هستم و میبینم که موتورسیکلت بغلم یا جلوی من روشنه!بهش میگم لطفا خاموش کنید و برای جلو رفتن من موتورتو هُل میدم:innocent:

1 پسندیده

:clap: :clap: واقعا عالیه که این قدم ساده و تاثیرگذار رو به این خوبی انجام میدین. ممنون که با ما هم به اشتراک گذاشتین.

1 پسندیده

سپاسگزارم،به نظر من با این رفتار طرف مقابل جبهه نمگیره و اثر گذار است.در واقع بایستی از خودمان شروع کنیم.