خصوصیت های یک خوره چیه؟

احتمالن اگر خودتون فیلم باز نبوده باشین، حتمن یکی رو دیدین که خودتون بهش می گفتین فیلم باز.
خوره سینما، خوره فیلم یا فیلم باز چه فرق هایی با تماشاگر های عادی و منتقدین سینما داره!
حتی یه ذره کلی تر اگر نگاه کنیم، همه این دسته آدم هایی که بهشون میگیم خوره (مثل خوره کتاب، خوره کامپیوتر، خوره بازی، خوره فیلم) انگار خصوصیت های مشترکی دارن.
شما چه خصوصیت مشترکی بین این دسته ها دیدین؟

7 پسندیده

بنظرم علاقه و دنبال چیزی گشتن و سعی بر این داشتن که تمام جوانب کار رو دیدن و با تصور خودشون سنجیدن.مثلا اگر من فلان بازیگر این فیلم بودم یا فلان نویسنده فیلم بودم اینطور میکردم و یااونطور میکردم.
یا چون میخواد به چیزی که علاقه داره وارد شه بیشتر و بیشتر میبینه تا بتونه بهتر تصمیم بگیره.که آیا توانایی اینکار رو داره یا نداره.
مثلا خودم درباره کتاب دوستدارم بدونم از چه نشریه یا نویسنده،چه نوع کتابی وارد بازار میشه .یا از چه نویسنده خارجی چه کتابی به تازگی از کدوم مترجم نشر پیدا کرده یا خواهد کرد یا چرا توقف شده و خیلی چیزای دیگه…حتی تموم کتابخونه هایی که برا شیکه و یا حتی دلچسب هستش رو پیگیری میکنم و جز علاقه چیزی نمیبینم تو اینکار که دوستدارم ادامه بدم…ودرآخر نتیجه گیری هایی از هر کدوم گشت و گذار ها نصیبم میشه.

4 پسندیده

کنجکاوی برای دریافت جوانب موضوع مورد علاقه
و اینکه درباره اون موضوع نظرات و علایق خاص ( شاید غیر منطقی و احساسی) داشتن

2 پسندیده