داشتن دو هدف یکی به شدت معنوی یکی به شدت مادی!

اگر کسی دو تا هدف داشته باشه یکی مادی و دیگری معنوی، چند درصد احتمال میدین که به هر دو برسه و حسابی موفق باشه؟ :thinking:

4 پسندیده

شکل و ماهیت هدفها خیلی اهمیت ندارن، بیشتر اینکه کارهائی که لازمه برای رسیدن به دو هدف چقدر با هم تداخل دارن، مهمه. مثلا اینکه هم پس‌انداز کنید هم هرچیزی که دوس دارید بخرید، هدفهای با تداخل بالا هستن. برای سنجش تداخل، میتونید به این فکر کیند که انجام کاری برای رسیدن به هدف اول، آیا اثر منفی روی هدف دوم داره یا نه.

اگر هدفها قابل گفتن هستن، میتونید مطرح کنید تا بهتر بشه نظر داد.

3 پسندیده

آره، دوساله دارم قران رو حفظ میکنم، حفظ و تفسیر و …،از اون طرف مدام کتابای مربوط به ثروتمند شدن رو میخونم، به جاهای خوبی هم رسیدم ولی بعضی وقتا اعصابم خورد میشه، نمیشه هم یکی رو بذارم کنار

3 پسندیده

جسارت ميكنم و نظر شخصي خودم رو ميگم.
به نظر من حفظ قرآن يه هدف معنوي نيست، بلكه درك مفهموم قرآن در كنار حفظش هست كه اون رو معنوي ميكنه.
حالا شما دوتا هدف كاملاااا يكسان داريد.
اگه قران رو درك كنيد، هيچ عامل باز دارنده اي در راه موفقيت توش نيست.
و اگر كتابي هست كه به ثروتمند شدن قراره كمك كنه، به صورتي كه اخلاقيات زير پا گذاشته بشه، اصلا جذاب نيست و من كمتر ديدم.
نظر شخصي من اينه كه جفتش ميتونه به شما كمك كنه كه اعتماد به نفس و روحيه كافي واسه موفق شدن رو داشته باشيد.

6 پسندیده

دفعه اوله که میشنوم که خود حفظ معنوی نیست، کتابای ثروتمند شدن، کتابی نیست که اخلاقیات رو زیر پا بذاره مثل قطار سریع و سیر ثروت سازی از (دارن هاردی)، میخوام یه ذهن ثروتمند داشته باشم. به نظر خودم وقتی از پای قران میرم سراغ کتابام دو دنیای مختلفه

2 پسندیده

به نظر من قرآن یک کتاب جامع هستش و هدف مادی شماروهم در برمیگیره. شما راه ثروتمند شدن رو هم از دل همون قرآن میتونید پیدا کنید.
ضمن اینکه ماهیت اهداف هیچ وقت تداخلی باهم در رسیدن به اونها ندارن، برای هر هدفی تنها باید تلاش کرد. شما میتونید یه فرد ثروتمند و درعین حال حافظ قرآن باشید.

2 پسندیده

قران تنها کتابیست که نویسنده اش ادعا میکند هیچ شک و شبهه ای در آن نیست بقیه کتابها نویسنده اش همان اول اعتراف میکند که پر از نواقص است مطالب قران همه نورست یعنی اگر به آن مطالب عمل کنید دلتان برای همیشه گرم میشود و درهای ادراکات غیبی را بر دلتان می گشاید به شرطی که به مطالب عمل کنید مثلا می گوید هیچ سائلی را از خود مران اگر همیشه این نکته را رعایت کنید آرامشی عمیق در قلبتان احساس خواهید کرد .
در کتابی از بایزید خواندم اگر انسان به آنچه یقین دارد خوبست عمل کند و از آنچه میداند بد است اجتناب ورزد خداوند علم آنچه نمی داند بر قلب او جاری میکند از یکی از بزرگان در مورد صحت و سقم این حدیث جویا شدم ایشان فرمود آیه قران است که الذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا و بعدها نشانه هایی را دیدم

3 پسندیده

اگه هرچیزی که تو کتابها نوشته میشد حقیقت داشت که الان دنیا گلستان بود! :joy:

1 پسندیده

بنظرم این مشکل برمیگرده به اینکه نسبت به یه موضوع واحد که ثروت باشه،درگیر دیدگاه های متفاوت شدی.هرکدوم هم قویا مدافع دیدگاه خودشه.این کاملا طبیعیه.من سعی میکنم حضور خودم رو نادیده نگیرم و راهنمایی های ذهنم رو که با واقعیت تطبیق بیشتری داره لبیک بگم.حتی اگه لازم شد نظریه ی شخصی طرح کنم.