در اطرافتون چه انرژی های پنهانی میبینین که میشه ازش استفاده کرد؟

در ادامه ی استفاده از نیروی باد موجود در پله های ورودی مترو.

4 پسندیده

چیزی که به ذهنم میرسه اینه که یه جور جایی مـثل یه جور پارک مخصوص با جذابیت های خاص طراحی بشه که افرادی که میخوان وزن کم کنن رو به خودش جذب کنه.
بیشترین انرژی پنهانی که به نظرم رسید که جای کار داره روی شکم مردم ذخیره شده که میتونه به انرژی تبدیل بشه.
#ایده‌پردازی

6 پسندیده

از بهترین انرژی های هدر رفته در سیستم های اطرافمون:
شیرهای آب باز در مکان‌های عمومی
و
مصرف زیاد آب در خوابگاه ها
هستن. هم از خود آب مصرف شده/هدر رفته و هم از جریان آبی که در اثر مصرف بالا به وجود میاد میشه بهره هایی برد.

میشه خروجی آب خوابگاه ها و مکان های عمومی رو بعد حذف شوینده ها برای مصرف هایی مثل کارواش، قالی‌شویی، … استفاده کرد.
و یا میشه توربین هایی در سر شیرهای آب در مکان هایی که شیر آب اکثر اوقات بازه نصب کرد تا از انرژی این جریان ممتد برق تولید کرد.
#ایده‌پردازی

2 پسندیده

یکی از انرژی هایی که توی خونه ما هدر میره (کل ساختمون) گرما هست در زمستان و سرما در تابستان. چون پله های اضطراریمون پنجره های خیلی بزرگی داره که از هر طرف به اندازه تقریبا 40 تا 50 سانت باز هستن کاملا و قابل بسته شدن هم نیستن! البته این سیستم اضطراری هست اما نمیشد طوری طراحی بشه که موقع اتش سوزی این پنجره ها خودشون باز میشدن که در مواقع دیگه این همه انرژی هدر نره؟

2 پسندیده

انرژی هایی که میشه با یه سیستم فنری از ماشین ها گرفت تو بزرگراه ها یا از پیاده روی عابرا تو پیاده رو یا حرکت رو پله ها

2 پسندیده

بادهای وحشتناکی غروبها توی بالکن خونه ما میاد. احتمالا در اینده نزدیک یه توربین بسازم . برق بگیرم از باد

3 پسندیده

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

توربینهای بادی پرتابل و قابل نصب به روی ساختمانها ریسک تمرکز تولید انرژی در نیروگاه ها را از بین میبرد.

با تشکر از کانال تلگرام : انجمن زیست محیطی پازشهر

3 پسندیده

یه جایی دیدم که برق مورد نیاز برای مزرعه های اطراف با حرکت ماشینها روی چیزی شبیه سرعت گیر که تو جاده کار گذاشته بود تامین میشد.

2 پسندیده

پله هایی که بین محوطه فیزیک - شیمی و سلف و … در مرکز بود رو یادته؟ اونجا پتانسیل بادی خیلی بالا بود!!! ما میخواستیم دیگه کم کم خودکفا شیم انرژی تولید کنیم اونجا :slight_smile:

4 پسندیده

از انرژی های هدر رفته اطرافمون میشه زباله ای تر رو هم در نظر گرفت. سطل زباله ای باشه که همون مقدار زباله تولیدی در طول روز رو به برق لازم برای شارژ کردن تلفن همراه تبدیل کنه.

1 پسندیده

منبعها که زیادن ولی قابلیت استفاده هم مهمه. مبدل انرژی مناسب (از نظر کارائی و اندازه) هم مهمه.
یه چیزی که خیلی جالبه سیستم بازیابی انرژی جنبشی توی ماشینهای فرمول یکه. توی موتورها و دوچرخه ها به نظر فراگیرتره.

2 پسندیده

A post was split to a new topic: از انرژی نهفته در جاری شدن سیل چه استفاده هایی میشه کرد؟

شما میتونی از یه دینام ماشین به عنوان ژنراتور بادی استفاده کنی و چون برق تولیدی ۱۲ ولته میتونی از باتری ماشین به عنوان منبع ذخیره استفاده کنی.
من قبلا این کارو کردم.
الان عکس ازش ندارم.
قبلا که توی یه محل دورافتاده کوهستانی کار میکردیم چون برق نبود و باد زیادی میومد از یه فن به عنوان توربین استفاده میکردم و نیرو رو با تسمه به دینام منتقل میکردم و اونو به باتری ماشین وصل کرده بودم
چیزی که بود همه وسایل اعم از لامپ روشنایی و شارژر از مدل خودرو استفاده میکردم

1 پسندیده

من همیشه نایلون های اضافه رو جمع میکنم که الان خیلی زیاد شده، اما نمی دونم اینها رو چکار کنم و یا چه استفاده ای میشه ازش کرد!!:thinking:

ما که زباله ها رو در هر حال میسوزانیم؛ پس بهتره که از گرماشون برای تولید برق استفاده کنیم.
در بیشتر شهرهای ایران حداقل نصف سال افتاب سوزان داریم؛برای گرم کردن اب دیگه از ابگرم کن برقی یا گازی چرا استفاده کنیم، میتونیم از ابگرمکن دستی استفاده کنیم.
اگه دستشویی یا حماممون تهویه برقی داره میتونیم از چرخشش برق لامپ دستشویی یا حمام رو تامین کنیم.
حتی میتونیم از سلول های خورشیدی در پشت بام خونمون استفاده کنیم برای تولید برق.

البته به نظرم اجرایی شدن این کارها نیاز به برنامه ریزی و پشتیبانی اموزشی و مادی دولت داره.

1 پسندیده

به نظرم دولت بايد ميزاني از سرمايه به هر خانوار براي خريد سل هاي خورشيدي و يا توربين بادي در مناطق بادگير اختصاص بده تا به مرور فرهنگ سازي بشه

2 پسندیده

چه جالب این مدل تو شهرای کویری جواب میده مثلا روی پشت بام ؟