در این بهار دلت چه می‌خواهد؟

دلت نمی‌خواهد زمین و زمان کمی مکث کند و برای تو هم و همه فرصتی برای شنیدن و نگریستن از دور و نزدیک فراهم کند؟

دلت نمی‌خواهد که همه چیز تعطیل باشد؟ واقعاً تعطیل؟ حالا نه تا ابد بلکه دست‌کم کمی معطل؟

بعضی صداها ساکت، و فقط گفت و شنیدم‌ و گفتم و شنیدهایی باشد که تو می‌خواهی؟

زن شاعر زندگی گفت:

«زبان گنجشکان
زبان زندگی جمله‌های جاری جشن طبیعتست
زبان گنجشکان یعنی: بهار، برگ، بهار
زبان گنجشکان یعنی: نسیم، عطر، نسیم
زبان گنجشکان در کارخانه می‌میرد»

من می‌گویم:

بهار جان! دل و گوش و چشم و زبان آدم‌ها را هم دریاب و زنده کن!

و

بهار می‌گوید:

آی آدم‌ها، چه می‌خواهید؟

آدم‌ها؟

آدم‌ها؟

آدم‌ها؟

و بهار باز در این سر و صدا، صدا می‌زند . .‌‌ .

راستی ما آدم‌ها کجا هستیم؟

راستی ما آدم‌ها چه می‌خواهیم؟

5 پسندیده

البته بهار که یک چرخه طبیعیه ولی برای اینکه ادمها بخوان عوض شن خودشون هم باید تمایل داشته باشن تغییر کنن . البته که تغییر فرد در محیطش بی تاثیر نیست مثلا اینطور نیست که یک نفر تصمیم بگیره خوش اخلاق بشه و بقیه هم رفتار ثابت داشته باشن.

2 پسندیده

سلام دلم فقط پول میخواد
. پول که باشه به همه خواسته همون میرسیم جای ساکت تعطیلی به خود دادن گشتن در جاهای بکر و ساکت و خیلی چیزای دیگه …،

2 پسندیده

درباره جاهای بکر خیلی نظر خوبی دارم و واقعا دوست دارم به جاهای تاریخی یا طبیعت های متروکه مسافرت کنم. به نظرم هدف از مسافرت هم همین هست که در جاهای آرام و در طبیعت بکر باشیم ،با چشمها بهتر ببینیم و با گوش ها دقیق تر صدای طبیعت رو بشنویم و تجربه جدید و تمدد و قوی شدن قوای ذهنی رو شاهد باشیم. ولی غالبا تبدیل شده به یک فستیوال(دورهمی)تو جاهای شلوغ .

2 پسندیده

دلم طبیعت و گشتن تو کوه و جنگل میخواد. برای چند ساعت خاموش بودن مدارهای دغدغه و فکر و خیالات مغزی میخواد😄. دلم میخواد دو سه تا کار مهمی که کمی عقب افتاده رو انجام بدم تا بعدش کمی آسوده باشم…

2 پسندیده

یک سال گذشته، اونقدر سخت، پیچیده و پر از بالا و پایین شدنهای فردی و اجتماعی بوده که کمی پایداری و آرامش میتونه نعمتی بزرگ باشه برام. بهار فصل پر سروصدا و کم‌اثریه از نظر خودم. برخلاف پاییز، این فصل رو فکر میکنم فقط باید تحمل کنم تا بگذره.

1 پسندیده