در برخورد با دانشجویی که عزیزش رو از دست داده چه میکنید؟

با سلام و احترام
در زمینه کلاس داری و نحوه برخورد با دانشجویی که یکی از عزیزانش رو از دست داده و آخرین جلسه کلاس رو شرکت کرده؛ چه می‌کنید؟

آیا در این زمینه کتاب یا فایلی در اختیار دارید بهم معرفی کنید؟

ممنونم

5 پسندیده

خوشحالم که دغدغه‌ی افراد دور و برتون رو دارین :tulip: و خوشا به حال دانشجوهاتون. من اگه تو چنین موقعیتی قرار می‌گرفتم:

• در مراسم ختم اون عزیز شرکت میکنم، یا در صورتی که امکانش رو نداشتم، از طریق پیام و یا دوستان به ایشون تسلیت می‌گفتم (بسته به سطح ارتباطی که می‌خوام با دانشجوها داشته باشم).

• بعد از اینکه مدت کافی مثلا دو هفته، گذشت، اگه ببینم دانشجو هنوز تو غم از دست دادن عزیزش هست، باهاش مستقیم صحبت میکنم. اگه دسترسی نداشته باشم به دانشجو، دورادور جویای احوالش میشم؛‌ از طریق دوستاش و یا تماس تلفنی.

• اگه احیانا، امتحان یا پروژه خاصی بر عهده دانشجوها بوده، به ایشون این پوئن رو میدم که در زمانی دیرتر به این کار برسه. ولی نمره‌ی مفت یا ارفاق دیگه‌ای، نه.

• اگه جز مدرس‌هایی هستم که غیبت دانشجوها برام مهمه، برای غیبت‌های ایشون در این بازه‌ی زمانی خاص استثنا قائل میشم. هر چند اگه میتونستم به بهونه‌ی غیبت نکردن از حالت عزاداری بکشونمشون بیرون تا حال و هواش عوض شه، حتما پیش می‌رفتم.

مرجعی برای این مورد خاص سراغ ندارم، منتها فکر کنم خوندن این مقاله‌ی سایت چطور برای همدردی با دوستان خالی از لطف نباشه:

4 پسندیده