در مورد اپلیکیشن روبیکا چه اطلاعات موثقی دارید؟

سلام. من اپلیکیشن روبیکا رو با لینک مستقیم روی گوشیم نصب کردم و بعد تو گوگل پلی که نگاه کردم دیدم دسترسی های که میخواد خیلی زیاد هستند و من بدون آگاهی از اونها اونو نصب کردم و بعد پشیمون شدم و آن‌اینستالش کردم.

روبیکا

وقتی تو اینترنت گشتم بعضی جاها نوشته بودن که این اپلیکیشن می‌تونه به پیام‌های تلگرامی مخاطبا دسترسی داشته باشه و تو یه سایتی پاسخ یکی از مسئولان رو هم اورده بودن ولی من دقیقا متوجه نشدم توضیحشون چه معنیی میده.

1. آیا دسترسی به پیام‌های تلگرام درسته؟

2. وقتی آن‌اینستالش کردم هنوز می‌تونه به اطلاعاتم دسترسی داشته باشه؟

3. برنامه‌هایی مثل AppOps Installer که میتونن دسترسی برنامه ها رو بعد نصب محدود کنن واقعا این محدودیتو اعمال می‌کنن؟ یعنی بعدش می‌شه خیال آدم راحت باشه؟

4. وقتی تو یه اپلیکیشن مثل روبیکا کد ملی مونو وارد کنیم چه عواقبی می‌تونه داشته باشه؟ آخه برای شگفت‌انگیزان کد ملی میخوان (کلا با کد ملی آدم به چه چیزی می‌تونن دسترسی داشته باشن؟ نمی‌دونم این باید یه تاپیک مجزا میبود یا نه؟)

احساس کردم سوالام یکم مشکوکن شبیه آدمای شکاک :sweat_smile:

8 پسندیده

من اطلاعات خیلی دقیقی از روبیکا ندارم، در این حد میدونم که سرمایه‌گذارش ایرانسل هست. در عین حال اینکه روی گوگل پلی هست نشون میده که اجازه‌ی اضافی از جنس نقص حریم خصوصی رو نداره، چون خود گوگل پلی چنین دسترسی‌هایی رو یه بار چک میکنه.

بعضی حرف و حدیثا میتونه تخریبایی باشه که رقبا درباره‌ی یه اپلیکیشن ایجاد میکنن.

بعضی از دوستان با دانش فنی بالاتر رو دعوت می‌کنم به موضوع و فکر کنم ایشون بتونن دقیق‌تر از من نظر بدن. @hesam_fardad @Jalal_Razavi

اتفاقا به نظرم حواس جمع‌ نسبت به حقوق کاربری و حریم خصوصی و تحقیق چیز خوبیه :+1:

7 پسندیده

درسته که اپشن های خوبی داره ولی مدام باید به روز رسانی بشه
مثلا تو بخش موسیقی یا فیلمش اصلا موارد جدید و به روز وجود نداره و قدیمی ان و البته باید به اینترنت هم وصل باشین، خب ادم می تونه بره دانلود کنه همونو دیگه
به نظر من که چیز باحال و به درد بخوری نیست :expressionless: :expressionless::expressionless:

5 پسندیده

یه نکته ای که هست شما میتونید تمامی مجوزهای درخواستی هر نرم افزار رو از قسمت تنظیمات گوشیتون مدیریت کنید :thinking: یعنی حتی اگر موقع نصب بهش مجوز دادید میتونید مجددا در بخش تنظیمات تغییرش بدید و همچنان از نرم افزار استفاده کنید. البته ممکنه عملکرد هایی باشن که در صورت مجوز ندادن شما کار نکن.
روبیکا نرم افزار بدی نیست من از بخش فیلم هاش استفاده کردم اما انقدر دیر به دیر آپدیت میشد که بیخیالش شدم. سایر بخش هاش برام جذابیتی نداشت و پیام رسان هم از تلگرام استفاده میکنم دلیلی نداره از چیز دیگه ای استفاده کنم واقعا.

اینکه میگید سرقت اطلاعات انجام میشه و این موضوعات فکر نمیکنم اتفاق بیوفته واقعا چه دلیلی داره یه نرم افزار با این حجم کاری بخواد برای شرایط خوبی که داره دردسر درست کنه؟
اگر بود تا الان کارش تموم بود. اما اینکه الان هست به این معنی نیست که ۱۰۰% سالمه. مثل خیلی چیزهای دیگه ی کشورمون ممکنه خیلی موضوعات پشت پرده وجود داشته باشه
روبیکا کاربران زیادی داره و امکانات خوبی هم داره :thinking:

6 پسندیده