در وضعیتهای استرس‌زا، چطور خونسردیت رو حفط میکنی؟!

بعضی افراد چطور در موقعیت های استرس زا و در لحظه، میتونن خونسردی خودشون رو حفظ کنن؟

چه روش‌هایی برای ریلکس و خونسرد موندن سراغ دارین؟ مثلا موقع مسابقات ورزشی، امتحان، تصادف، … چه کارهایی میشه کرد؟

دنباله‌ی موضوع چطوری پوکرفیس باشیم؟

5 پسندیده

من وقتی خیلی عصبی هستم مایعاتی مثل آب و چایی تازه دم خیلی جوابگوی مشکلم هست. همینطور خاروندن کف دستم.

در مورد امتحان، هر امتحانی که خیلی بی خیال رفتم سرش (دست ازش شستم) بهترین بازدهی رو داشتم. نمونش ارشد و دکترا بوده ولی برعکسش توی امتحان کارشناسی به معنای واقعی خرابکاری کردم.

در مورد رفتارم با آدما اگر طرف مقابلم برام مهم باشه آرومش می کنم و سعی می کنم اول تاییدش کنم بعد برم سر مواضع خودم. اما اگر برام مهم نباشه و طرف مقابلم آدم پر رویی باشه سوژش می کنم. و از شرایط موجود کمال لذت رو میبرم :joy::joy: . پس معمولن توی شرایطی مثل تصادف یا مشکلات رایج جامعه اول تایید طرف مقابل رو انتخاب می کنم بعد اگه دیدم آبم باهاش توی یه جوب نمیره به طرفی میبرم بحث رو که برام تبدیل بشه به یه جوک و بهش بخندم، اینجوری طرف مقابلم حس بدی پیدا میکنه ولی من نه. روش چندان درستی شاید از نظر اخلاقی نباشه ولی اول هم گفتم اگر طرف برام ایجاد اهمیت کنه (احترام نگهداره، منطقی باشه، رفتار درست و…) معمولا تا حدی از مواضع خودم عقب میرم توی این شرایط معمولن طرف مقابل هم، چنین میکنه و با این عقب نشینی که از فرد مقابل میبینم احساس بهتری پیدا میکنم و اینقدر فاصله رو زیاد میکنم که به کمینه انرژی میرسه تا بشه صحبت رو ادامه داد.

لاله @lolmol خود شما چه تجربه ای از کنترل خونسردیتون دارید

3 پسندیده