دلتون میخواد لوازم برقی منزلتون رو خودتون تعمیر کنید؟

به نظر شما کدام وسیله برای یادگیری ضروری تر هستش
1_سشوار
2_آبمیوه گیری
3_چرخ گوشت
4_ماشین لباسشویی
5_جاروبرقی
یا بقیه
منتظر می مانم تا شما پیشنهاد بدین

3 پسندیده

جارو برقی ! به دلیل
ساده بودن تعمیرش و استفاده مداومش .

2 پسندیده

اکثر لوازم برقی خانگی ساختمان مشترکی دارند مثلا

جارو برقی تشکیل شده است از کابل + کلید + موتور الکتریکی + قسمت مکنده

سشوار تشکیل شده است از کابل(سیم) + کلید + موتور الکتریکی + المنت حرارتی

آبمیوه گیری و مخلوط کن و چرخ گوشت های 3-2-1 وآسیاب همگی تشکیل شده است از کابل + کلید + موتور الکتریکی

اتو برقی و بخاری برقی تشکیل شده است از کابل + کلید + المنت حرارتی

4 پسندیده

اون چیزی که بیشتر باعث میشه بیشتر افراد خودشون اقدام به تعمیر لوازمشون نکنن ترس از بیشتر خراب شدن لوازمشون هست
در صورتی که با باز کردن وسیله قرار نیست چیزی خراب شود فقط باید نکات ایمنی لحاظ شود
مثلا وقتی میخواهیم وسیله ای را باز کنیم
اولین قدم اینست که کابل آنرا از برق بکشیم
دومین قدم اینست که از ابزار استاندارد استفاده کنیم مثلا انبردستی که روکش دسته آن پاره شده یا پیچ گوشتی که حفاظ پایه نداره خطر آفرین است
سومین قدم اینست که محیط کارمان را از دسترس کودکان دور نگه داریم
چهارمین قدم اینست که که هنگام تست کردن دقت لازم رو داشته باشیم و از اتصالات ناخودآگاه پرهیز کنیم
پنجمین قدم اینست که هنگام بستن کار دور تمام اتصالت را بازبینی کرده تا هیچکدام بصورت لخت رها نشده باشند

3 پسندیده

چقدر خوب میشد در پادپرس فضایی برای اشتراک گذاری ویدئو فراهم میشد از دست اندرکاران خواهش میکنم پاسخ بدن آیا امکانش هست یا به زودی امکانش فراهم خواهد شد؟
اگر امکانش فراهم بشه آموزش های دیگری هم تدارک خواهم دید مثل کاشیکاری گچکاری سیمانکاری و…

4 پسندیده

فکر کنم بشه ویدیو گذاشت …
در همه اینهایی که گفتید نکته مهمی برداشت کردم اونم اینه که مشاهده گری درستی داشته باشیم و از کارکرد و جایگاه هر قطعه مطلع شیم

3 پسندیده

خب مثلا وقتی مکش دستگاه جاروبرقی کم شده و میدونی از موتورش هست و نه از فیلترهاش، بعد از اینکه موتور جارو رو باز کردی،‌ دنبال چی باشی و چی کار کنی؟

والا من هر بار میخوام وسیله رو به کسی بسپرم، همین احساس رو دارم. یعنی فکر میکنم قرار هست وسیله م خرابتر از قبل شه و یا قسمت سالم از دستگاه با ابزار بدتر جایگزین شه! مثلا جاروبرقی خونه به همین شکل که گفتم مشکل پیدا کرد و بردیمش تعمیر، بعد از تعمیر هر بار دستگاه رو روشن میکنم، صدای تراکتور میده!!! ضمن اینکه مکش دستگاه هم چندان تغییری نکرده.

منتها چون نمیدونم بعد از باز کردن، باید چی کار کنم، فایده ای نداره خودم بهش بپردازم. اکثرا اطلاعات کم و ناقصی هم در این زمینه ها تو وب فارسی پیدا میشه. چون بسته به برند، ممکنه داخل موتور یا داخل دستگاه متفاوت باشه.

یه مثال دیگه ش رفع ایراداتِ پکیج هست، تا الان بارها برام پیش اومده تو وب بگردم، منتها به نتیجه خاصی نرسیدم.

3 پسندیده

در قسمت جلوی موتور الکتریکی جارو برقی یه قطعه فلزی هست که با چرخیدن محور موتور صفحه پروانه ای داخل این قطعه میچرخه این قطعه وظیفه مکش رو بر عهده داره شل شدن مهره وسطش که به محور وصل میشه میتونه باعث کم شدن مکش و ایجاد صدای اضافی بشه علت دیگر درست سرجای خود قرار نگرفتن موتور و نیز درست سرجای خود قرار نگرفتن قطعات لاستیکی اطراف و مخصوصا قطعه لاستیکی که در قسمت پشت موتور قرار گرفته میتواند باعث کم شدن مکش و نیز تولید صدای اضافی باشد در کل صدای موتور بعلت حرکت اضافی موتور و فیت نشدن در جای خود است در آینده در پست تعمیر جارو برقی بطور کامل همه قسمتهای جارو برقی را توضیح خواهم داد

2 پسندیده

من معمولا شجاعت باز کردن دستگاه ها رو دارم! فقط مشکل اینه که خیلی وقت ها راه بازکردنشون رو پیدا نمیکنم!! :sweat_smile:

2 پسندیده

و تا باز نکنید مشکلتان حل نخواهد شد.
گاهی بعد از باز کردن متوجه میشوید لحیم یک سیم جدا شده باعث از کار افتادن وسیله شده و این موضوع ارزش حمل وسیله تا تعمیرگاه را ندارد.
گاهی کابل در اثر مرور زمان از داخل قطع میشود و شما میتوانید با یک فازمتر مشکل را پیدا کنید
و گاهی حتی شاید کلید خراب شده باشد

1 پسندیده

سلام. ادامه بحث کجاست؟

1 پسندیده