دلیل نامگذاری اینجا به اسم پادپُرس چیه؟

سوالی دارم که نمیدونم آیا قبلا مطرح شده یا نه، چون هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم.

علت نام گذاری این شبکه به اسم پادپرس چیه؟
یه جورایی دنبال معنی لغوی هستم، چون پاد اگه به عنوان پیشوند استفاده بشه به معنی “ضد، مخالف” هستش؛ مثل پادزهر . حالا میخوام بدونم پادپرس یعنی مخالف پرسش؟
البته میدونم که پاد به معنی تخت هم هست، ولی اگه به عنوان پسوند استفاده بشه.
خلاصه گیج شدم. پادپرس به چه معنی است؟

12 پسندیده

بَه بَه :heart_eyes: چه سوال قشنگی و چه قدر تیزبینی و دقت نظر … .

پاد معانی مختلفی داره، از جمله تخت و اورنگ، نگهبان و حامی، ضد و مخالف. و اتفاقا با هر سه ترکیب میشه به پادپُرس معنا بخشید:

• پادپُرس به معنای مخالف یک پرسش[1]، یا به عبارتی راه حل؛ اشاره به نتیجه و خروجی کار

سایت پرسش و پاسخ پادپُرس

• پادپُرس به معنای حامی و نگهبان پرسش‌ها[2]؛ اشاره به جامعه‌ي کاربری
    شوالیه‌های پادپرس
  • پادپُرس به معنای تخت و سریر پرسش‌ها[3]؛ اشاره به محتوای اصلی این‌جا

پلت فرم نوآوری جمعی پادپرس

اینجا با کمک جامعه‌ی کاربری در حال ایجاد مسیر خودش هست، به جای اینکه ما، تیم اجرایی پادپُرس، داستان نامگذاری رو بگیم، از شما و سایر کاربرها دعوت میکنم داستان مورد علاقه‌تون رو با توجه به هر کدوم از معانی بالا که میپسندین تعریف کنین و بذارین ذهنامون در کنار هم غوغا کنه … :blush:

از داستان برگزیده برای توصیف پادپُرس در اتفاقای آینده حتما کمک می‌گیریم.

1. مثل پاد در پادزهر ↩︎

2. پاد از پاس و پاسبان ↩︎

3. مثل پاد در پادشاه ↩︎

12 پسندیده

خیلی ممنونم از توضیح کامل و جامعتون.
البته من معانی دیگه ی پاد رو هم میدونستم ولی فکر میکنم درجایگاه پیشوند و پسوند متفاوت باشه.

درکل حق باشماست، هر سه تعبیر مناسب و جالبی برای پادپرس هستند.
به امید رسیدن به اهداف خوب پادپرس

6 پسندیده

اگر پاد رو ضد و پرس رو مخفف پرسش ببینیم پادپرس میتونه در معنای کامل کلمه اش به معنای جواب هم باشه چون ضد پرسش یعنی قرینه پرسش جواب هست.
البته معنای ضد یکمی زیادی منفیه و پاد رو به عنوان حس بهترش که در درمان زهر در کلمه پادزهر به کار میره داریم و اینجا انگار داریم پرسش ها رو درمان میکنیم یا در واقع حلشون میکنیم.

5 پسندیده

منم اولش فکر میکردم فقط معنای ضد پرسش بده و یجور معنای پیچیده و فلسفی داشت برام میگفتم مگه میشه جایی که کلا با سوال سرکار داره ضد پرسش باشه :thinking:

4 پسندیده