دوست دارید با یک نرم افزار جدید تو فیزیک ماده چگال آشنا بشید؟

بسته نرم افزاری (Condensed Matter Laboratory (CML)برای شبیه سازی جامدات و نانو ساختارها و محاسبات خواص مختلف آنها با استفاده از نظریه تابعی چگالی (DFT)
و تابع گرین در تقریب بستگی قوی برای محاسبات فونونی و وابسته به اسپین و مستقل از اسپین خواص الکترونی سیستم های مختلف استفاده می‌شود.
همچنین این بسته نرم افزاری برای محاسبه خواص ترمودینامیکی جامدات و نانو ساختارها با استفاده از مکانیک آماری قابل استفاده است.
این یک بسته نرم افزاری (Cross-Plat form)بایک طراحی (Visual)و کاربرپسند است.این نرم افزار با زبان‌های (C++)و فرترن برنامه‌نویسی شده و قابلیت پردازش موازی دارد.
برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر رجوع کنید:

http://cml.du.ac.ir/ [Condensed Matter Laboratory]

2 پسندیده

میشه کمی از کاربرداش بگید و اینکه به کار چه دسته از اهالی علم می خوره؟ نمونه های مشابهی واسش وجود داره؟ اگر بله ویژگی متمایز نرمافزار شما چی هست؟

اول عذرخواهی میکنم به خاطر تاخیرم در پاسخ گویی.

این نرم افزار مثل خیلی از پکیج های دی اف تی دیگر برای شبیه سازی جامدات
استفاده میشه با این تفاوت که این نرم افزار ویژووال (visual)هست و همچنین
قابلیت محاسبه ی خواص الکترونی و فونونی با استفاده از روش تابع گرین در
تقریب بستگی قوی (Tight Binding)را دارiو… که باقی کاربرداش توی توضیحات ادرسی که گذاشتم هست.(صرفا جهت کوتاه نوشتن بیشتر ادامه نمیدم)نمونه های زیادی از این دست برنامه ها هست که البته تفاوت هاشون (مثلا در محاسبه کمیت های فیزیکی یا دقت وسرعت محاسبه یا کاربرد پسند بودنشون و… )آنها رو از هم متمایز میکنه .

2 پسندیده