دوس دارید چند فرزند داشته باشید؟

شما ترجیح میدین چند فرزند داشته باشید؟
اگر الان فرزند دارید آیا دوست دارید که بیشتر بشه؟
از زیاد بودنش پشیمونید؟

تعداد مناسب فرزند

13 پسندیده

به نظرم کاملا به شرایط زندگی بستگی داره.
اگر یک زوج فقط توانایی پرداخت هزینه یک فرزند را دارند پس بهتر اینکه همان یک فرزند را داشته باشند نه بیشتر.

ولی در کل خودم دوس دارم دوتافرزند داشته باشم،
یک دختر و یک پسر.
:blush:

11 پسندیده

من پیش ازینکه ازدواج کنم تصمیم را گرفته بودم که نظر به شرایط دو یا سه و نهایتاً دو پسر و دو دختر داشته باشم که با هم چهار تا میشود ازین بیشتر به هیچ وجه نمیخواهم چون شرایط زندگی، آماده کردن شرایط تعلیم و تربیه و شرایط تحصیلی خیلی کار آسانی نیست هر چی کمتر باشد میتوانیم به بهترین شکل آنها را بزرگ کنیم و به آنها را تغذیه مفید کنیم و به لباس و تحصیل و تمام شرایط آن به خوبی رسیدگی کنیم.
من فعلا یک دختر خانم سه ساله دارم ولی تا دو سه سال دیگر نمیخواهم چون شرایطش را ندارم :family_man_man_boy_boy:

12 پسندیده

صفر فرزند.
هرچند قبول دارم که هر کسی اختیار خودش رو داره،
و هرچند وقتی بچه ای رو میبینم خیلی انرژی میگیرم،
ولی هنوز با تولد یک انسان جدید موافق نیستم و برایم پذیرفته نیست.
به نظر من برای تولد فرزند باید اول به اعتماد به نفس و خودشکوفایی برسم، و بفهمم که انسان در این دنیا چه میکند و چه ماهیتی دارد. هنوز از دانایی و توانایی خودم در اعتماد به نفس و چگونگی انسان راضی نیستم. این یکی از تعارضهای من در رابطه ام بود که به جدایی انجامید :grin:

11 پسندیده

بعد فکر نمی کنی اگر این مساله برات روشن بشه، درگیر اون چه می کند میشی و بازم مسائل دیگری برات بوجود میاد. :wink:انسان در این دنیا همان کاری را می کند که می کند. تو داری با این مساله زندگی می کنی و نوع زندگی تو پاسخ این سوال است یعنی در این مساله غوطه وری…
به دنبال چه جوابی هستی؟ نمی دانم :thinking:

10 پسندیده

۳یا ۴،ولی مطمینم تو اولیش به علط کردن می افتم
بچه ک نیستن هیولاان

4 پسندیده

حضرت حافظ میفرماید:
دوش با من گفت پنهان کاردانی تیز هوش / کز شما پنهان نشاید کرد سر می فروش
گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع / سخت می گردد (میگیرد) جهان بر مردمان سخت کوش
وانگهم درداد جامی کز فروغش بر فلک / زهره در رقص آمد و بربط زنان می گفت نوش
گوش کن پند ای پسر وز بهر دنیا غم مخور / گفتمت چون در حدیثی گر توانی داشت هوش

واقعا حدیثی ارزشمندتر از در بیان کرده چون یه زمانی میرسه که به این نتیجه میرسی که تنها چیزی که در تربیت فرزندت نقش داشتی صحبتهای صادقانه ای بوده که بیطرفانه برایش بطور ناخود آگاه بیان داشتی .
فرزند داشتن سعادتیست که نصیب بعضی ها میشود که خیلی ها قدر آن را نمی دانند

فرزند آینه زندگی انسان است اگر بخواهی میتوانی با تلاش در خودت او را درست بار بیاوری.

4 پسندیده

آرزومه که چهارتا بشن :two_women_holding_hands::two_men_holding_hands: اگر شرایط جور نبود دوتا

5 پسندیده

من فضولی ام گل کرد، یعنی الان چند تا هستن!!! :grin:

4 پسندیده

دو تا یا سه تا اونم از پرورشگاه

2 پسندیده

من مجردم ولی گفتم آرزومه دیگه😁 از بچگی فکرم اینطوری بود چون یه بچه خوب رشد نمیکنه و تنها میمونه و سه تا بشن هم یکیشون تنها میمونه

2 پسندیده

آها. خیلی واقعی آرزو کردی. احسنت :grin:

چجوری از سه تا، یکی شون تنها می مونه. یعنی همیشه باید تعداد زوج باشه. :thinking:

2 پسندیده

قطعا دوست ندارم به بدبختي آدم ها و افزايش جمعيت كمك كنم.
هيچ وقت به خودم اجازه نميدم يه انسان ديگه رو به اين دنياي مزخرف تبعيد كنم.

3 پسندیده

هیچی😁
به نظر من کیفیت مهمتر از کمیته
و از اونجایی که اصلا نمیشه راجع به کیفیت یه بچه نظر داد ترجیح میدم بچه دار نشم
اینکه بچه نیارم بهتر از اینه ک بچه ای بیارم و ندونم قرار تو آینده چه جور آدمی بشه
به خصوص تو این جامعه ای که تربیت فرزند خیلی کار سختی شده

3 پسندیده

چقدر اینو دیر جواب میدم😁 خوب معمولا سه تا باشن دوتاشون بیشتر با هم حرف میزنن و ناخودآگاه همیشه یکی تک میفته

3 پسندیده

در هنگام جوانی و مجردی و در آرزوی یک فانتزی به اندازه جمعیت یک روستا بچه میخواستم :joy: اما فعلا اندر خم یک کوچه ام :rofl: :rofl:

3 پسندیده

یک دختر و یک پسر دارم و به شدت کافی:sweat_smile::sweat_smile:
قبل از پسرم،دوست داشتم یکی و اونم دختر بود اما حالا خدا رو شکر میکنم این گل پسر رو به من هدیه داد

1 پسندیده

عه! چرا گروه‌های دونفری تشکیل میدی خب!
گروه سه نفره‌ام داریم که هیچ کس تنها نمیمونه :grin:

2 پسندیده

راستش اینه خودم زیاد دیدم و تجربه کردم که گروه های سه نفره احتمال به مشکل خوردنش بیشتره :grin:

1 پسندیده

هرچی بیشتر بهتر البته با تربیت خوب و درست