دیدن نوشته‌های سابقتون چه حسی بهتون می‌ده؟

نزدیک دو سال از بعضی نوشته‌های پادپرسی من می‌گذره. امروز اما، با مرور این نوشته‌ها در حقیقت خودم رو مرور می‌کنم.
هر اندازه کم و یا سطحی اما من تغییر کردم. شما چه طور؟

نوشته‌های گذشته چه تغییری رو به شما نشون می‌ده؟
از این تغییر خوش‌حالید یا ناراحت؟

7 Likes

سئوال خوبیه. من البته کمی قدیمی‌تر هستم و اتفاقا چند وقت پیش به دلیلی به این روند نگاه کردم. احساس رشد میکنم:

• صبورتر و متعادلتر شدم. واکنشهای قدیمی که داشتم نوعی تندی ناخواسته در اونها بود که امروز حواسم هست و تلاش میکنم حس منفی ناخواسته به آدمها منتقل نکنم.

• کمی پرحرف شدم :grin: این هم خوبه و هم بد. تلاش میکنم پرحرفی به معنی حرف بیهوده زدن نباشه ولی گاهی حس میکنم حتی اندکی حرف بیهوده هم بد نیست تا نوعی صدا در سکوت باشه :slight_smile:

• بیشتر به منابع مستند ارجاع میدم و این خیلی خوبه. معمولا آدمی انتزاعی بودم و کمتر دنبال پیدا کردن واقعیات مرتبط با ذهنم بودم ولی امروز بیشتر اینکار رو میکنم. این روی کارهای علمی که دارم هم اثر گذاشته!

7 Likes

چه موضوع جالبی رو مطرح کردین…

من وقتی به نوشته های گذشته ام نگاه میکنم به گذر زمان و تاثیرش بر عقاید و دیدگاه هام توجه میکنم… تجربیاتم و بالا رفتن سنم باعث شده پخته تر به زندگی نگاه کنم و صبور تر و منطقی تر باشم…

دیگه زود عصبانی نمیشم… با مسائل خیلی احساسی برخورد نمیکنم و خیلی چیزای دیگه…

از طرفی از گذشته ام و حال خوبی که قبلا داشتم لذت میبرم…

نگاه کردن به راهی که طی کردم تا به اینجا برسم با تموم شادی و غم هاش همیشه برام جالب و دوست داشتنیه…

3 Likes

سلام
حس ميكنم معصومیت توی وجودم نمونده، حس ميكنم خيلی عوض شدم، غمگين ميشم و ازشون خجالت ميكشم.

1 Like