رابطه با شخصی که در رابطه‌ی قبلی خودش آسیب دیده از نظر شما خوبه یا بد؟

دختری رو در نظر بگیرید که در رابطه قبلی خودش بخاطر اشتباهات مکرر سه بار سقط جنین داشته باشه (تقریباً دو سال یکبار)
خود شخص آدم خوبی بنظر میاد. اظهار نادانی و پشیمانی از گذشته خودش میده.
بنظر شما داشتن رابطه با این شخص با توجه به این که سه بار بخاطر یک نفر سقط داشته (و به گفته خودش قصد خودکشی هم داشته) خوبه یا بد؟

4 پسندیده

بنظر من رابطه با کسی که سه بار سقط جنین و یک بار قصد خودکشی داشته میتونه ایده خیلی بدی باشه.

چون برای داشتن رابطه جنسی کلی لوازم پیشگیری وجود داره که خب این خانم از هیچکدوم استفاده نکردن و فقط بفکر لذت رساندن به طرف مقابل و بعد لذت بردن خودشون بوده و به احتمال زیاد از هیچکدوم استفاده نکرده، احتمال میدم چون ممکنه از کاندوم معیوب استفاده کرده ولی البته این احتمال فقط برای یکی از سقط ها امکانپذیره

کسی که حتی یکبار حتی یکبار ناخواسته باردار بشه یک فرد تماما بی مسئولیته، اول در قبال خودش و بعد هم اطرافیانش

بعدم کسی که فکر خودکشی میکنه قدرت تجزیه و تحلیل و حل مسائل رو نداره و بجای حل مشکلات دائما از اونا فرار میکنه و با تهدید به خودکشی میخواد دیگران مشکلاتش رو براش حل کنن که خب این یک مشکل شخصیتیه

شما یکی دوتا اطلاعات دادید که نشون دهنده اختلال شخصیتیه ایشونه، منظورتون از خوب بودنش چیه؟

البته اینم بگم که خیلی خوبه که صادقانه یه سری چیزهارو بهتون گفته

کلا بگم رابطه دوستی با آدم سالم همینطوری خودش پردردسره و پر مسئولیته چه برسه به رابطه ای که باید تلاش کنید و از خودتون برای ترمیمش بگذرید

2 پسندیده

اینکه به شما تا این حد اعتماد داشته که گذشته رو با این جزئیات به شما گفته نشون میده که یه شخصیت وابسته هست
شخصیت وابسته رو اقایون دوست دارن، البته که یه مقدار هم گاهی رو اعصابه کاراشون
و البته تکرار یک اشتباه اونم سه مرتبه نشون میده که معمولا تصمیم های لحظه ای و هیجانی میگیره
این ها دلیل بر بد بودن فرد نداره ولی…
ولی خیلی مهمه که اون بعد از تموم شدن رابطه قبل تونسته خودش و دنیاش رو بسازه یا نه؟
اگه هنوز توی باد اون رابطه سراسر هیجان و اتفاق گذشته باشه قطعاااااااا مثل ساختن اپارتمان روی یه ملک ویرانه و گسل هست، یعنی یه وقت تلف کردن و انرژی بی دلیل مصرف کردن
ولی اگه واقعا رابطه قبلی واسش تموم شده باشه و از اون رابطه درسی گرفته باشه به نظر که ترسناک نمیاد

4 پسندیده

سلام متشکرم از پاسختون
در ابتدا ایشون اصرار داشتن که رابطه نمی‌خوان و اصرار من بود
هنوز هم چندان خودشون راضی نیستن و یجورایی فکر گذشته ولش نمیکنه.
منظورم از خوب بنظر اومدن، صداقت و پاسخ های منطقی به مسائله ولی تا به فکر رابطه قبلی میوفتن، از شدت نادانی اظهار ناراحتی می‌کنن.
خودشون اعلام کردن که زخم خوردن و بخاطر همین رابطه نمی‌خوان.
بنده گفتم بعنوان دوست کمک می‌کنم این زخم بهبود پیدا کنه.
طرح این سوالم واسه این بود که اگه دیدم واقعا خوبه شرایط، چنین کاری ابلهانه‌ست؟
ضمن اینکه ازدواج رو بشدت بعید می‌دونه خودش بخاطر همین تغییر مسیر زندگی.

1 پسندیده

@arezoo
هنوز زخم های رابطه قبلی باز هستن
خودشون اعلام کردن که رابطه نمی‌خوان و این اصرار من باعث شد دلیل اینکه رابطه نمی‌خوان رو بگن(همون گذشته‌شون)

بنده گفتم اجازه بدید این زخم ها رو با کمک هم بهبود بدیم ایشون هم قبول کردن
پیشنهاد روانپزشک رو هم دادم که موافقت شد.

حرفم اینه بر فرض این پروسه طی شد، آیا چنین تصمیمی اشتباهه که رابطه جدی شکل بگیره با این شخص؟

1 پسندیده

باور کن فکر گذشته نه به اون اجازه میده که از رابطه لذتی ببره و نه به شما امکان این رو میده که خودتون رو بهش معرفی کنید
بهتره این روزها با خودش باشه بدون جنس مخالف، تا بتونی یه سری زخم ها رو خوب کنه
یه سری فکر ها رو دور کنه، اصلا هم مدتش مهم نیست، ممکنه یک ماه وقت لازم داشته باشه ممکنه 10 سال، فقط مهم اینه که بتونه خاطراتش رو تموم کنه

بعد اون موقع تصمیم بگیره که اصلا چه شخصیتی رو دوست داره که کنارش باشه
به نظرم واقعا تو این شرایط به این فرد نزدیک شدن با هر نیتی جز رفاقت فارغ از جنسیت، اشتباه محض هست

2 پسندیده

@Kamran_Emami

راستش من اگه جای شما بودم اصلا دلم نمیخواست کلی انرژی بذارم یکی دیگه رو کمک کنم چون نه اصلا توانش ازم خارجه

یادمه اکثر مواقع به دوست پسر سابقم بیشتر از ظرفیت و توانم کمک می کردم، طوری که بهم میگفت تو جواب کدوم کار خوب منی! اما بعد دیدم من از خودم جوری گذشتم تو همه شرایط که رابطه رو خودم با زیاده روی هام خراب کردم.
حالا رابطه قبلیم بهم این درس رو داده که اولا بیخود و بی جهت خودمو درگیر کارهای بقیه نکنم، بعد هم من ناجی کسی نیستم، اصلا چرا کسی که خودش نخواسته به خودش کمک کنه من به کمکش برسم؟

این خانم درد داره هنوز از رابطه قبلیش، ممکنه بخواد از شما ناخواسته فقط بعنوان یه مرهم استفاده کنه، اونوقت شما میمونید و حسرت و حسرت

3 پسندیده

@Fereshteeee
بسیار متشکرم از اینکه تجربه‌تون رو در اختیارم گذاشتین
این اشتباه هست که بخاطر یکی دیگه از خودمون بگذریم چون درنهایت ما می‌مونیم و کوله باری از حسرت. چیزی که من بهش فکر میکردم یه دوستی هست و دوستی ذاتاً به معنی از خود گذشتگی نیست. من بهش گفتم در نقش دوست بهت کمک می‌کنم از این مرحله بگذری و مشخصا تنها کمک وی هم نیستم.
درواقع چیزی که سوال اصلی من هست، اینه که آیا گذشته‌ی شخص عاملی برای تصمیم گیری برای رابطه هست یا باید بکل فراموشش کرد و درنظر نگرفتش؟
درسته زمان پاسخ میده و هنوز این شخص زخم‌هایی باز داره، سوال من اینه که این شرایط رو وقتی حل شده درنظر بگیریم، از گذشتش میشه چشم پوشی کرد یا خیر؟

1 پسندیده

بنظر من اینکه صادقانه این چیزارو بهتون گفته خودش نشونه ی خوبیه و اگه واقعا شما توانش رو داری بهش کمک کنی چرا که نه
ایشون تو گذشته یه اشتباهاتی کرده که خب به گفته ی خودتون پشیمون هم هست اگه بهش اعتماد دارید و توان اینو دارید که انرژی بزارید تا بش کمک کنید خیلیم خوبه ولی اگه یه درصد هم احساس میکنید توانشو ندارید و ممکنه وسط راه کم بیارید اصلا ادامه ش ندید

3 پسندیده

درست است که گذشته آدم ها باعث شده چیزی که الان هستند، باشند.
اما قضاوت کردن کسی آن هم فقط از روی گذشته کمی ظالمانه و غیر منطقیست. اما پیشنهاد میکنم درست یا غلط بودن این رابطه را از یک مشاور خوب جویا شوید.

2 پسندیده

من فکر می‌کنم هیچ کسی بجز خود اون خانم نمیتونه خودش رو قضاوت کنه! ما نمیدونیم آیا او واقعا پشیمان هست؟ نیست؟ از لحاظ روانی در چه وضعیتیه؟ و کلی آیا و چرای دیگه…
ولی من خودم بشخصه به عنوان یک دختر اینو میگم که ببینید درباره تجربیات گذشته‌ش چطور صحبت میکنه؟ باهاشون کنار اومده و ازشون رد شده یا هنوز درگیرشونه و در آسیبه؟
دقت کنید آدمی که به مرز خودکشی رسیده باشه خیلی آسیب پذیر تره و با حساسیت بیشتری باید باهاش برخورد بشه…
من خودم دوستانی داشتم که پسر بودن و وقتی وارد رابطه با برخی از انواع آدم شدن، بعدا پشیمان شدن و به سختی با دردسر زیاد تونستن اون روابط رو تموم کنن…
کلا جنس زن هم آسیب پذیر تر هست از مرد

1 پسندیده

اگه ازت انتظار داشته باشه که تو مشکلات ناشی از رابطه قبلیش رو برای حل کنی بسیار اشتباهه! اما اگر چنین توقعی از شما ندارن و خودش با روانشناس یا مشاور در حال درمان زخم‌های ناشی از رابطه قبلی هست مشکلی وجود ندارد به نظرم.

1 پسندیده

بنظر بنده این رابطه می تونه دردسر ساز باشه و باید ازش دوری کرد. سقط جنین کار هرکسی نیست، مشخصا این شخص باید برن پیش یه روانشناس.