رابطه بین علاقه به رنگ خاص و شخصیت افراد چیه؟

آيا واقعا علاقه و تمايل به رنگ‌ها، ميتونه معرف شخصيت فرد باشه؟ آیا شخصیت فرد روی انتخاب رنگ در موارد مختلف مثل لباس اثر داره؟

رنگ و شخصیت

آیا با گذر زمان این علاقه تغییر میکنه؟ تجربه‌ای از تغییر در ذائقه رنگی خودتون دارید؟

5 پسندیده

رنگ لباسی که می پوشید زاویای مختلفی از زندگی شما نشان می دهد:

قرمز: شخصیتی قوی و [احساساتی]که از ماجراجویی خوشش می آید.

نارنجی: [شخص شجاعی]که هر کاری انجام می دهد و از خود اشتیاق نشان می دهد.

زرد: شخص باهوشی که مایل است مدیر و همه چیز را تحت کنترل خود در آورد.

سبز: فردی معمولی که دوست دارد زندگی اش ساده و مطمئن باشد و [عاشق] طبیعت است.

فیروزه ای: شخص خوش رویی است که با دیگران خوب ارتباط برقرار می کند و عاشق زندگی است.

آبی: فردی[ صادق و وفا دار ]که طرفدار آرامش در زندگی است.

نیلی / بنفش/ارغوانی : شخصی ممتاز و سرشناس که قدر خود را می داند و معمولا ابتکار به خرج می دهد و خلاق است.

سیاه: فردی قابل احترام که عاشق آداب و رسوم است. او احساسات قلبی خود را می واند پنهان کند.

سرخابی: فردی احساساتی که عشق خود را زود بروز می دهد.

سفید: شخص محتاط یا کسی که عاری از احساس است.

قهوه ای: فردی[ محکم] و با ثبات که خود را وقف دوستان و خانواده اش می کند.

خاکستری: فردی متکی به خود،مستقل و البته سختگیر و منتقد نسبت به خودش.

6 پسندیده

من عاشق رنگ قرمز هستم و همه جا من رو جذب ميكنه ولي خيلي خيلي كم ميپوشم
هميشه مشكي ميپوشم و هدفم فقط لاغر تر نشون دادن هستش
سفيد هم چون چاق نشون ميده همه حا نميپوشم
رنگ فيروزه اي رو جاهايي كه ميخوام تو چشم بيام ميپوشم
زرد رو واسه احساس تجمل، فقط توي توي مراسم هاي خاص.
الان ميشه ارتباطي بين شخصيت من و رنگ لباس هام پيدا كرد؟؟؟

2 پسندیده

کتاب رنگ ها برای زندگی بهتر نوشته مری لامبرت صفحه ی 30
رنگین کمان رنگ ها
بدن ما به انرژی ارتعاشات همه ی رنگ های رنگین کمان نیاز دارد تا چاکراها(مراکز انرژی معنوی بدن)و اعضاء بدنمان را متعادل و سالم نگه دارد. اگر شما در رنگ خاصی نامتعادل و ناراحت هستید، رنگ دیگری می تواند بر آن غالب شده و سبب دگرگونی تان شود. اگر به پیام های درونی ای که بدنتان ارسال می کند، توجه نکنید و خود را با رنگ های مد روز احاطه کنید، ممکن است هارمونی و توازن رنگ های درونی شما دچار اختلال شود.
رنگ هایی که انتخاب می کنیم، آیینه ی احساسات و عواطف درونی ما هستند. وقتی احساسات و نگرش منفی دارید، شاید به سمت رنگ های تیره و کدری مانند مشکی، خاکستری و قهوه ای کشیده شوید. هنگام اضطراب، خود را مجذوب رنگ های خنثی می یابید تا کمتر شما را تحت فشار قرار دهند. بدن ما انرژی رنگ هایی را که به آنها نیاز داریم، به ما تحمیل میکند. اگر ناگهان اشتیاق خرید بلوز زرد روشن را در خود حس کردید، باید بدانید که به تجدید قوا و انگیزه ی مضاعف نیاز دارید.

2 پسندیده

به نظر میاد شخصیت باهوش و محتاطی دارید که ماجراجوئی رو دوس داره ولی به خاطر احتیاط (و فکر کردن بیش از حد به عواقب overthinking) و اهمیت به مسائل اجتماعی، ازش دوری میکنه :grin: (تفسیر رنگها رو به شکل خاصی گذاشتم کنار هم)

2 پسندیده

تفسير جالبي بود، دوست داشتم :joy::joy:

1 پسندیده

خیلی جالب بود اطلاعاتتون…
من خودم خیلی به رنگ زرد علاقه دارم:hugs::hugs::hugs:

بله قطعا نشون دهنده وضعیت روحی و روانی فرد هست ولی لزوما یه ویژگی پایدار نیست چون شاید در مناسبت خاص ،از روی ناچاری و شرایط محیطی و بنابر حالت روحی گذرا اون رنگ رو امتحان کرده و به نظر من اگر میخواهید کسی رو بشناسید باید در حالت صمیمی و راحت (مثلا در خانه)
ببینید لباس چه رنگی میپوشه
چون معمولا عرف جامعه جوری هست که جلوی بعضی از بروز دادن های علایق رو میگیره .
بنابر تجربه ام میگم اونهایی که غیر از استثنائات و جبر محیط (در فضای صمیمانه) به لباس های مشکی علاقه دارند به احتمال زیاد یا دوست دارن در یک مدل رسمی یا سنگین باشند یا آدم منزوی هستند. در یک صحبت از یک فیلسوف هندی بود میشنیدم که میگفت رنگ سیاه یکجورهایی جاذب و گیرنده است دقیقا مثل همون چیزی که تو فیزیک بهش میگن جسم سیاه .بخاطر همین در مراسم غم این رو توصیه نمیکرد چون غمی رو غم ها جذب میشه برعکس رنگ سفید که ظاهرا رنگیه که بازتاب میده و کمتر تاثیر از دیگران میگیره.
رنگ سفید همچنین رنگ سلامتی ،صلح و خنثی بودن هست. رنگ های طیف آبی هم رنگ آرامش هستند منتها کمی شادتر و سبز هم همینطور و شادیش بیشتره چون رنگ طبیعته . رنگ قرمز و نارنجی و صورتی هم رنگ های هیجان و خوشحالیه و در زرد این هیجان و آرامش به نظرم ترکیب میشه .