راهکار استفاده از اینترنت اشیاء برای کنترل و کاهش هزینه ی انرژی

توی ده سال اخیر، یه تکنولوژی توی کشور های پیشرفته در حال توسعه هست که با کمکش میشه وسایل خونه رو باهاش به اینترنت متصل و کنترل کرد.اسم این تکنولوژی،اینترنت اشیاء هست.
به نظرتون با پیاده سازی این تکنولوژی روی وسایل الکترونیکی، میشه روی مصرف برق و یا هر منبع انرژی دیگه،کنترل داشت و بهینه کرد؟
برای انجام چنین راهکاری باید از چه تغییری توی این تکنولوژی ایجاد بشه؟

6 پسندیده

###مشاهده ی شخصی

تو یه بنر تو سطح شهر از همشهریا خواسته شده بود که در مصرف آب در سال جدید صرفه جویی کنن. و یکی از گزینه هایی که مردم رو تشویق به رعایتش کردن استفاده از لباس شویی با حداکثر ظرفیت بود.

خوب به نظرم یکی از مهمترین چیزایی که احتمالا اینترنت اشیا باعثش میشه، هوشمند شدن اشیا میشه. اگه اینطور که من میگم باشه پس یه لباس شویی هوشمند باید بتونه بر اساس وزن لباسی که داخلش هست آب مصرف کنه. که این یعنی صرفه جویی.

3 پسندیده

این میتونه برای خودش یه تکنولوژی مخصوص لباس شویی ها باشه ولی اینترنت اشیا باعث میشه شما بتونی با اشیا داخل خونه به وسیله ی اینترنت صحبت کنی و ارتباط برقرار کنی.
به نظرم یکی از راهکار های اینترنت اشیا برای کاهش مصرف برق میتونه این باشه که برای وسیله ها ساعت کار تعریف کنیم طوری که در خارج از این ساعات کار، وسیله ها خود به خود خاموش بشن.

2 پسندیده

سلام
طبیعتا مزایای بسیاری داره ولی برای اجرای آن باید به فکر یک چیز خیلی بزرگ بود به نام امنیت ، از اونجایی که توی اینترنت اشیا هر چیزی که قابلیت خاموش و روشن شدن داره میتونه به شبکه‌تون متصل بشه و به اینترنت اشیا بپیونده :
فرض کنید اجاق شما بیاد توی شبکه شخصی خودتون و یکی وارد شبکتون بشه ( هک بشین ) ، میتونه تمام دستگاه های شما رو تحت شعاع قرار بده و خیلی کار‌های خطر ناک دیگه

اینجا به مطلب ساده و جالبی در موردش نوشته شده

1 پسندیده