روز قبل یه امتحان چی کارهایی بکنم که امتحانم رو بهتر بدم؟

من امروز امتحان زبان دارم. کلا خوب درس خوندم تقریبا یک هفته کامل واسه این خرج کردم، می خوام بدونم واسه روز آخر قبل امتحان چیکار کنم؟

شما روزهای قبل یه امتحان چی کار میکنین (یا میکردین) که به نتیجه بهتری در امتحان برسید؟

شب امتحان

5 پسندیده

چیزهایی که به نظرم میرسه خیلی مهم باشه:

• لیستی کوتاه از مهمترین نکته‌ها رو داشته باش که بتونی در زمان باقیمانده صرفا روی اون اطلاعات تمرکز کنی. دنبال نکات جدید و استرس فراموش کردن نکات ریز رو از خودت دور کن.

• زمانی رو برای استراحت و آرامش اختصاص بده. کارایی در امتحان هم به دانسته‌ها مرتبط هست و هم به میزان انرژی برای «بروز مناسب اون دانسته‌ها». اگر فشار بیش از حد به خودت بیاری، حتی با دانسته‌های بسیار زیاد، دچار اشتباهات بسیار زیاد هم خواهی شد.

• توقع معقول داشته باش، نه کم و نه زیاد. این به کنترل فشار عصبی کمک میکنه. موفقیت در این امتحان مهمه ولی همه‌ی زندگی نیست.

5 پسندیده

به نکات خوبِ @yousef اضافه بکنم که تغذیه‌ی روز قبل امتحان و حتی روز امتحان رو جدی بگیر و از پرخوری و چرب‌خوری دوری کن.
مگه اینکه بخوای با شکمِ آشفته بری سر جلسه که متاسفانه این موضوع نمره نداره!

ضمنا تقلب هم یادت نره.

(که نکنی!)

3 پسندیده

من قبل از هر امتحانی حتما باید نکات مهم و کلیدی رو تو یه برگه یاداشت کنم جوری که با دیدن هر کدوم از سر تیترهایی که یاداشت کردم ذهنم کل مبحث رو مرور می کنه این باعث میشه مطالب رو فراموش نکنم.

در بین درس خوندن موزیک آرام بخش گوش میدم

و هدفم که اغلب گرفتن نمره کامله رو روی یه برگه یاداشت میکردم و رو دیوار می چسبوندم این باعث میشه انگیزه ام واسه خوندن بیشتر بشه :))

البته منم پس فردا امتحان دارم و سعی میکنم آروم باشم ولی بازم آرامش جلو دار جرخوردگی کله ام نیست :)))

1 پسندیده

من یکی از پشیمونی های دوران تحصیلم
تقلب نکردنه.

3 پسندیده

یکی از داروی های طب سنتی داروی لبان هست که به شدت مغز رو گرم میکنه و برای امتحان دادن بسیار تاکید میکنم استفاده کنید که تقریبا فراموشی رو به کل نابود میکنه

1 پسندیده

کافیه ذهن اروم باشه و ارامش داشته باشی من با تمرکزو ارامش حتی دوساعت قبل امتحانم خودمو ب نمره دلخواه رسوندم

1 پسندیده