زبان ساعت مچی عقربه‌ای رو چطور میشه تغییر داد؟

یه ساعت مچی عقربه‌ای کاسیو دارم که زبان روزهای هفته‌ش فکر می‌کنم سوییسی هست. یک بار که به ساعت‌سازی رفتم و درخواست کردم صفحه روزهای هفته‌ش رو برام عوض کنه و به انگلیسی تغییر بده، ساعت‌ساز با همون دکمه ساعت یه حرکتی زد که زبان به انگلیسی تغییر کرد. اصلا باورم نمی‌شد این ساعت کوچیک دوزبانه باشه.

الان دوباره با تغییر پیچ ساعت زبانش رو برگردوندم به سوییسی و نمی‌دونم چطور این اتفاق افتاده.

کسی می‌دونه چطور می‌شه زبانش رو مجدد درست کنم؟

خوب متوجه شدم. ساده است. در واقع ساعت‌های عقربه‌ای مچی گاهی دو زبان دارن. یعنی مثلا وقتی دکمه ساعت رو به پله اول بیرون میاریم، وقتی به سمت جلو می‌چرخونیم، روز هفته تغییر می‌کنه. اگر ساعت دوزبانه باشه، اول به زبان اول و بعد به زبان دوم روز هفته رو نشون می‌ده. مثلا اول دوشنبه رو در چرخش اول به زبان اسپانیایی و بعد به زبان انگلیسی نشون می‌ده. و تنها نکته اینه که شما روز هفته رو روی کدوم یکی قرار بدید. اگر روی انگلیسی بگذارید، ساعت به صورت انگلیسی کار خواهد کرد و دیگه نگران زبانش نباشید.

یه نکته. وقتی ساعت داره از ۱۲ شب رد می‌شه، ممکنه به مدت چند دقیقه زبانی که مورد نظر شما نبوده رو هم نشون بده. و بعد به زبان مورد نظر شما بره. پس نگرانش نباشید.

برای اینکه بهتر متوجه بشید، می‌تونید ویدیوی زیر رو توی یوتیوب ببینید: