سریال westworld رو کیا دنبال میکنن ؟ به نظرتون پیامی که میخواد بده چیه ؟

فصل 2 رو هم دیدم . قبول دارم خیلی دیگه جنسی و خشن شده سریال :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow: .

لامصب هر سریالی که میاد رو کار مثل سریال lost میشه . فقط فصل اولش خوبه بعد روی یه نمودار نزولی هر فصل کیفیتش میاد پایین تر

1 Like

فصل 2 کیفیتش نزول میکنه؟ اکثر سریالها تا فصل 3-4 کیفیت رو رشد میدن، بعد به تدریج خسته کننده میشن.

1 Like

اتفاقا نظر من چیز دیگه اس
به نظر من هر سکانس این سریالِ به شدت معناگرا دارای مفهومه حالا اینکه هرکسی چه برداشتی بکنه از خوبی های محتوای ویدئوییه که دست بیننده رو باز میزاره تا از دیدگاه خودش سریال رو بررسی کنه
از بین بردن تابو ها در فیلم ها همیشه از اهداف خیلی از گارگردان ها و داستان نویس ها بوده و خواهد بود.
خشونت و برهنگی در این سریال من رو بیش از پیش یاد دنیای خودمون می اندازه که واقعا تفاوت زیادی نداره بعضی وقتا سکانس ها با واقعیت هایی که اتفاق می افتن
در مجموع به نظر من سریال بسیار پر محتوا، معناگرا و ریشه داری هست :ok_hand:

3 Likes

ببینید کیفیت از نظر پولی که خرج شده . کارگردانی ، صحنه پردازی و … بالا رفته صد در صد .

ولی خوب داستان برای مخاطبی مثل من دیگه جذابیت فصل 1 رو نداره . یه چیز دیگه هم هست اینه که توقع ها تو فصل های مختلف یه سریال میره بالا و سلیقه ها هم خیلی با هم فرق میکنه .

ولی فرضا سریالی مثل mr robot برای من هر فصلش جذاب تر از فصل قبل بود .

بازم تاکید میکنم خیلی خیلی سلیقه ها فرق میکنه .

2 Likes

قشنگیش به همینه که سلیقه ها فرق بکنه اصن :sweat_smile:
غیر از این باشه تباهیه

2 Likes

من فصل يك رو همون موقع كه داشت ساخته مي شد ديدم
اتفاقا سريال بسيار جذابيه
بيشتر به فلسفه زندگي از ديدگاه هاي مختلف مي پردازه

خوب من با موفقیت 2 فصلش رو دیدم. خیلی با توصیفهائی که اینجا شنیدم متفاوت بود. به نظرم این گروه دارن یه شاهکار رو خلق میکنن. همه جنبه‌هاش در حد بسیار عالی و متعادل بود.

خشونت و مسائل جنسی به نسبت بقیه سریالهای همدسته، بسیار کمتر دیده میشه. حتی با یه فیلم معمولی هالیوودی هم قابل مقایسه‌ست.

فصل 2 به نظرم اومد که کیفیتش تا حد زیادی افت کرده، ولی توی قسمت آخر همه چیز وارد فاز دیگه‌ای میشه، بخصوص اخرین تیکه داستان که ویلیام ظاهرا خودش در فرآیند آزمون قرار داره! داستان تِم انگلیسی داره و اصرار به توضیح گفتاری توش زیاده.

فقط امیدوارم خیلی فضای شهری و امروزی به خودش نگیره چون یکی از جذابیتهاش همون فضای وسترنی و نسبتا بکری بود که داشت.

من فکر کنم فلسفه بسیار قدیمی از آگاهی، خودآگاهی و جنگ برای بقا رو به تصویر میکشه. رباتهای میزبان اول نسبت به محیط اطراف و اتفاقات آگاهی پیدا میکنن و مرحله به مرحله عمیقتر میشن تا اینکه به طور نمادین به خودآگاهی میرسن، جائی که خود شخص اختیارش رو به دست میگیره! کمی داستان تخیلی نوشته شده چون واقعا معیاری برای رسیدن به این مرحله در رباتیک فعلا وجود نداره.

8 Likes

مایکل کرایتون نویسنده پارک ژوراسیک خیلی پیش از این ها فیلم westworld رو درست کرده که اتفاقا فکر کنم زمان شاه یا اوایل انقلاب دوبله هم شد. داستانش هم خیلی سر راست بود درست مثل پارک ژوراسیک. عده ای یک پارک تفریحی می سازند با روبوت های انسان نما که اینها مدار می سوزنند و دیوانه می شوند و همه چیز را نابود می کنند.
این سریال وست ورلد دیگر آخر پیچیدگیه. متاسفانه از این کار خوشم نمی آید و لاست را هم برای همین ندیدم. چون سریال مدام معما مطرح می کنه بدون اینکه اونها رو حل کنه. این کار برای بعضی ها خیلی باحال و جذاب است( عشاق لاست) اما من همان موقع که لاست آمد هم گفتم که آخرش شما را در خماری می کذارد و پایان بسیار بدی برای آن سریال پیش بینی کردم که همان شد.
در مورد این سریال با علاقه شروع به دیدن کردم اما از همان فصل یک متوجه شدم کارگردان و نویسنده دچار عقده سردرگم کنندگی هستند که این هم حدی دارد. بنابر این وقتم را برایش تلف نکردم. بهتر است دنبال پیام خاصی در این سریال نباشیم چون پیام آخرش همین است که انسان نمیتواند جای خالق را بگیرد.

1 Like

سلام دوستان
در همین لحظه قسمت پایانی فصل دوم رو هم دیدم و وقعا لذت بردم.

به نظر من هر سکانس این سریال مفهومی رو در خودش داره.
سریال عمیقی بود.گفتنی ها رو دوستان گفتند.

نظر یکی از کابران فیلیمو که به نظرم درست بود:

_سریال مثل خود پارک بود ینی آدمی خودشو میشناخت تو فیلم _
اینطور که ؛ تقریبا همچیز میشد ازش برداشت کرد … هم کفر هم نهایت ایمان هم جبر هم اختیار … عشق نفرت … بستگی به خودت داره که کی هستی … همون برداشت رو میکنی …

حالا یه سوال دیگه دارم ازتون:

به نظرشما چه اتفاق و اتفاقاتی در فصل سوم خواهد افتاد؟

این سریال بهترین سریالی بوده که من دیده ام. من از دید فلسفی بهش نگاه میکنم. همیشه تووی ذهنم سوال بوده که انسان چرا به وجود آمده و به دنبال چیه؟ با دیدن این سریال متوجه شدم یکی از نظریه ها، همین موضوع سریال می تونه باشه. احتمالا اشخاصی هستند که قبل از ما به تکنولوژی پیشرفته دست پیدا کرده اند و ما رو خلق کرده اند برای تفریح یا مثلا ادامه پیشرفت در تکنولوژی. :zipper_mouth_face: احتمالا در بین ما در همین متن زندگی، در خیابان و کوچه، انسان هایی وجود دارند که “مهمان” هستند و ما خبر نداریم در حالیکه برایشان نقش “میزبان” رو بازی می کنیم (این اصطلاحات در سریال مورد استفاده قرار گرفته). مواظب باشید کافر نشید فقط. :sweat_smile:
من که شدیدا منتظر فصل جدیدش هستم.

1 Like

یک پادکستی هم در این ارتباط توسط خانم FancyFatemeh ایجاد شده که گوش دادن بهش خالی از لطف نیست. باید بگم سریال رو صحنه به صحنه تحلیل کرده. البته در این پادکست بیشتر به دنبال کشف رمز و رازهای داخل سریال بوده ولی برداشت خودش رو هم بیان کرده.

3 Likes

واقعا جالبه :sweat_smile:
نگفتید فصل بعد چه خواهد شد؟

ممنون بابت معرفی

دیدگاه جالبی بود.
من حس میکنم خوشبختانه گروهی که سریال رو میسازن گروه خاصی هستن و واقعا به فلسفه و نگاه عمیق اهمیت میدن. ریزه‌کاریهای فوق‌العاده زیادی که در ارتباطهای قسمتهای مختلف قرار داده شده این رو نشون میده. البته برای فروش، قطعا نیاز دارن که کمی به ذائقه عمومی هم توجه کنن.

ادامه داستان میتونه این جذابیت رو داشته باشه که میخوان ببرن سمت یک داستان سطحی نبرد انسان با تکنولوژی، یا اینکه چیزی متفاوت ارائه بدن.

2 Likes

خوب، برادارن نولان هستن دیگه. فیلم بسیار عالی شون، Iception رو حتما دیدید.

لینک سریال تلقین در فیلیمو:

https://www.filimo.com/m/QVOzL

لینک سریال وست ورلد در فیلیمو:

https://www.filimo.com/m/6846

1 Like

نمی دونم چه خواهد شد ولی امیدوارم از مفهوم و منظور فلسفی دور نشه.

بله هردو رو در فیلیمو دیدم.
الان دیگه سریالی دربرنامه ندارم.
تو همین فیلیمو البته :sweat_smile:
چندتا فیلم یا سریال خوب معرفی میکنید؟

1 Like

آقا من ندیدم :disappointed:
نظرات رو خوندم کنجکاو شدم

4 Likes

این سریال بسیار پیچیدست
تو فصل اول سعی میکنه بیننده رو جذب محیطی که که در اون انسان به عنوان سازنده یا همون خدای دنیایی هست که به صورت مصنودی در دل دنبای خودش ساخته

مخلوقات اصلا تصوری از خدا ندارن درست مثل آدمهای روی زمین
این سریال سعی کرده از دیدگاه زیبایی خواب،‌ باورمندی ، برنامه ریزی ، دین و خیلی چیز ها رو به تصویر بکشه

توی فصل دو که خیلی ها نفهمیدنش و فکر میکنن خوب نیست داستان خیلی سنگینتر شده و باور ها و پیچیده تر کرده و به خاطر باگی که تو سیستم هست اختلالاتی به وجود اومده و برای حل اون نیاز به بهشت رو ایجاد میکنه خالق

این سریال به نظرم اصلا تجاری نیست و هدف خیلی خیلی بزرگ فلسفی داره

1 Like

فصل اول این سریال را هفته گذشته دیدم. پیش‌تر نظرم در مورد این سریال منفی بود اما الان فکر می‌کنم بهترین سریالی هست که تا به حال در HBO ساخته شده. جذابیت این سریال برخلاف بقیه سریال‌ها نه جذابیت‌ها جنسی است نه لذت بردن از خشونت. فیلم‌نامه و کارگردانی واقعا خلاقانه است و نظیرش را تا به حال ندیده‌ بودم.

دقایقی پیش شنیدم که پیمان معادی هم قرار است در فصل سوم بازی کند.

1 Like

بیشتر از اینهاست

تو قسمت اول فصل سه که بازی کرده

1 Like