شما چقد می‌ارزید؟

اگر تمام دارایی و ثروت مادی شما را سیل ببرد، شما چقدر می‌ارزید؟

دنباله‌ی موضوع بزرگترین نیکی و خوشی که از ثروت به تو رسیده است، چیست؟

12 پسندیده

اینم یه دونه کلیه ، میشه 25 تا 50 میلیون

1 پسندیده

به نظر من ارزش هر انسان به مغز و ذهن اونه
به کتاب هایی که خونده
آرمان هایی که داره
عقیده هاش…

2 پسندیده

بدون ثروت چقد می ارزم = بدون ثروت چقد از پس زندگی برمیام = بعد از چه مدت میتونم خودمو جمع و جور کنم و سرپا وایستم = بدون ثروت چقد بر ارزشهای اخلاقی و انسانیم پایبند می مونم
فعلا همین به ذهنم میاد.
ولی اینو الان نمیدونم یعنی نمیدونم واقعا چقد می ارزم؟

4 پسندیده

اگه همه دارایی منو سیل ببره ارزشم هیچ تغییری نمیکنه. چون پول زیادی ندارم که بخواد ارزش منو کم کنه. ارزش من در وجودم هست و میتونم اموالمو دوباره بدست بیارم و در حالت کلی خیلی ارزشمندم. چون من میدونم چه روزایی رو با چه شرایطی پشت سر گذاشتم و انسانیت رو حفظ کردم

1 پسندیده

خدا رو شکر که دوستای خوبی دارم
ارزش من کارایی هست که واسه دوستام کردم و تو لحظه های سختی روی دوستی اون ها حساب میکنم
به جز اون من از دار دنیا یه خواهر دارم که تا روزی که زندم پشت من ایستاده و مواظب من هست

دقیق نمیدونم . الانم چیزای خیلی زیادی ندارم . به نظر من هوش فردی و تعامل اجتماعی با دوستان و هوش عاطفی میتونه ارزش یک انسان رو معین کنه

قطعاً از ارزش های ذاتی انسان کم نمیشه.
اما باید بپذیریم که مال و ثروت در ارزندگی انسانها (از منظر اجتماعی و قابلیت‌ها) نقش داره.
بدون شک اگه تمام دارایی یک نفر رو سیل ببره یا آتیش بگیره، دیگه اون فردی نیست که قبل از سیل و آتش بود. نه اینکه فرد بی ارزشی بشه ولی ارزشمندی قبل رو هم نداره.

مثلاً فرض کنیم یک روز پدر خانواده تصمیم بگیره که سرکار نره و نسبت به تامین مایحتاج خانواده خودش اقدام نکنه و هرکسی رو مسئول تامین نیازهای خودش بدونه. آیا این پدر با اون پدری که کار می کرد و با دست پر از میوه و تنقلات می اومد خونه، لباس و کیف و کفش و … برای بچه هاش تهیه می کرد و … یکی هست؟

هرچند مثال مناسبی شاید نباشه، ولی می تونه تاحدودی به درک موضوع کمک بکنه. ارزش ماشین لباس شویی به چیه؟ به اینکه لباس ها رو بشوره، اگر توان شستن نداشت و خراب شد، آیا باز هم ارزش های قبلی خودش رو داره؟
درسته آهن آلات بکار رفته تو اون دستگاه و بعضی قسمت هاش رو میشه فروخت و پول در آورد ولی ارزش کنونی این دستگاه با زمانی که سالم بود و کارآیی داشت یکی نیست.

مال و دارایی یک فرد نقش مهمی در نحوه زندگی اون داره. پول هست که تعیین می کنه تو خونه چند متری زندگی بکنی، لوازم منزلت از چه برندی باشند، ماشینت چه برندی باشه، لباس چی بپوشی، چی بخوری؟ و الی آخر… پس پول هم تو ارزشمندی آدما نقش داره.
حتی نبود پول می تونه انسان رو از نظر ارزش های معنوی هم تنزل جایگاه بده، ممکنه بغلت نداری اقدام به دزدی بکنه، تو معامله ش تقلب بکنه، دروغ بگه، حیله به کار ببره …