شنا دوست دارید؟ چه تجربیاتی از شنا در تابستان دارید؟

از زمان جنینی همه‌مون تو آب بودیم و علاقه به شنا به نظرم یکی از تمایلات بدیهی هر انسانی می‌تونه باشه! الانم که تابستونه و گرماش و لذت آب‌تنی! بازار استخر و شنا داااغه داغه :swimming_man: البته شنا فقط برای تفریح و سرگرمی خوب نیست، تاثیر خوبی بر سلامت ذهن و جسم داره، کافیه سری به این مقاله‌ی ویکی‌پدیا درباره‌ي تاثیر شنا بر سلامت بزنین تا از مزایای مختلف شنا بر روی بدن و ذهن انسان بخونید.

شما چه تجربه‌هائی از شنا در تابستان دارید؟ تا حالا چه فایده‌هایی از شنا بهتون رسیده؟

شنا در استخر یا شنا در آب دریا، فرقی نمی‌کنه. از تجربیاتتون بگین و کمی فضای ایوون رو خنک کنین … .

شنا در تابستان

7 پسندیده

من يه دوست عزيز دارم تو اين ايوان كه اصلاااا اشاره خاصي به @lolmol ندارم، اصلااااااااااااهااااا باور كنيد
اين دوست عزيزم در كمتر از يك ماهه پيش قصد كشتن و سربه نيست كردن من رو توي استخر داشتن
خيلي دوست دارم از دوست عزيزم بپرسم چه خصومتي با من داشتي؟؟؟؟؟
قضيه از اين قراره كه ما تو شيراز رفتيم استخر، قبل از ورود ما به آب، غريق نجات عزيز با يه عشوه خاص فرمودن كه: من تو گوشام قطره ريختم و نميتونم بيام تو آب، پس لطفا غرق نشيد، لامصب حتي از من نپرسيد شنا بلدي يا نه؟؟؟ منم با اعتماد به نفس به همراه همون دوست عزيز رفتم توي قسمت عميق و ايشون تو يه لحظه خاص تصميم به نابودي من گرفت ولي…
نگم واستون كه خدا دوستم داشت كه در حد زنده موندن شنا بلدم، جالب اينجاست كه تو اوج خطر، غريق نجات با خونسردي روي تختش دنده به دنده شد و با همون عشوه خاص گفت إاااااا بچه ها غرق نشيد ديگه…
خلاصه لطفا شيراز استخر نريد، رفتيد بلد باشيد، بلد نبوديد با دوستاي عزيزتون نريد…
به هر حال تو خانواده ما يه ژن آب دوستي وجود داره، از من بگير تا خواهر زاده ٢ سالم كه هرجايي آب ميبينه قطعا دوپايي ميپره توش.
واسه خواهر زاده من فرق نداره دريا باشه يا چند قطره آب ريخته شده رو قالي، هر جا اب ميبينه ميپره سمتش و خودش رو خيس ميكنه. اصلا بدنش خشك باشه درد ميگيره لامصب، مثل نون هاي محلي، هي بايد آب بپاشيم به بچه تا بشه تحملش كرد:blush::blush::blush:

5 پسندیده

شنا رو دوست دارم دشمن سیگاره :thinking:
البته سیگار شاید دشمن شنا باشه :sweat_smile:

روز های زوج ساعت ۱۱ شب به مدت ۱ سال با بابام و داداشم میرفتیم استخر. انقدر صبحش سرحال بیدار میشدم که حد نداشت. از اون موقع تصمیم گرفتم خونه آینده ام استخر داشته باشه :thinking: ۱۰ ۱۱ سالم بود …

4 پسندیده

نه دیگه بعد شنا شش‌ها باز میشن و … . به طور کلی ترتیب مهمه :grin:

2 پسندیده

من ترتیبو نفهمیدم، باز بشه بسته بشه یا بسته بشه باز بشه :innocent:؟ البته دومی بعدش دوباره بسته میشه.

1 پسندیده

شنا رو دوست دارم. کلا آب به آدم انرژی و آرامش خاصی میده.
ولی همیشه از رفتن توی استخر بدم میاد، با اینکه میدونم به آب کلر میزنن و کلی مسائل دیگه ولی از رفتن به استخرهای حتی بسیار بسیار تمیز واهمه دارم.
راستش نگرانی و فکر اینکه ممکنه بیماری های مختلفی از طریق استخر بهم منتقل بشه خیلی اذیتم میکنه.
خلاصه نگرانیش برای من بیشتر از آرامششه. برای همین زیاد سراغش نمیرم. شایدم من زیادی وسواسی ام.

4 پسندیده

اونجوری بخوایم حساب کنیم که تا ۳۰ ۴۰ سالگی دار فانی رو به گردن باید بیاویزیم :sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

شنا رو من به عنوان یه ورزش نمیبینم .به عنوان یه رفتار آرامش بخش میبینم.
تابستون صبح صبحانه آماده میکنم و برای رفتن به ساحل ماسه ای که از ماشین و شلوغی خبری نباشه به محیط های اطراف میرم. سعی میکنم که هیشکی نباشه و تمام مطلق آرامش رو برای خودم داشته باشم.گاهی اینقدر زود میرم که قبل از طلوع آفتاب اونجا باشم. و این یعنی تمام لذت زندگی وقتی خورشد لحظه به لحظه میاد بیرون و میتونم با چشای خودم ببینمش.
بعد از اینکه کلی تو آب ورجه وورجه کردم و تمام انرژیم تخلیه شد(نیروی منفی رو میریزم تو آب :smile:) میام رو ماسه های گرم پامو دراز میکنم یه قلپ آب میخورم و بعدشم صبحانه.(که معمولا یه تخم مرغ آب پز با یه سیب…و گاهی هم هیچکدوم اینا نیس و ممکنه هر چیزی که دم دستمه ببرم با خودم)
هیچوقت دوستنداشتم و ندارم تو استخر شنا کنم.

1 پسندیده

باز شود دیده شود بلکه پسندیده شود

اوا خاک عالم فکر کردم اومدم پاتختی:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

تا حالا استخر نرفتم ولی تو آبهای آزاد دیگه شنا کردن رو تجربه کردم

2 پسندیده