عاشقای فیلم کیا هستن، چه مدل فیلم هایی رو دوست دارین؟

میتونم بگم توی فیلم دیدن آسیابم همه چیز خرد میکنه و همه چی میبینم. اما این که از چه فیلم هایی خوشم میاد به نظرم کارهای کریستوفر نولان عالین. کسی که دوست داره حتی در ساده ترین موضوعات هم با ذهنت بازی کنه. تو فیلم تلقینش انقدر عالی کار کرده که اساتید فلسفه هم سعی دارند این فیلم رو تحلیل کنند. یکی از سرگرمی های خودمم این که بیشتر فیلم های خوب رو با موسیقی های متنشون پیدا میکنم. فیلم هایی مثل آخرین موهیکان رو من وقتی دیدم که موسیقی متن فوق العادشون رو شنیدم. شما چی؟ از چه فیلم هایی خوشتون میاد؟

5 پسندیده

اوه اوه اوه. فیلمممممممممممممم :star_struck:
من فیلمای کلاسیک هالیوودی+ وسترن + فیلمای ساخت آسیای شرقی + فیلمای کلاسیک فرانسوی + جدیداً انیمه و …
از فیلمای کریستوفر نولان بهت پیشنهاد میکنم فیلم following، که فکر کنم اولین فیلمش باشه، رو بشینی ببینی. دقیقن همین حرفیکه زدی توش صدق میکنه: از ساده ترین موضوع ممکن یه چالش فکری و ذهنی جالب بوجود آورده. فقط تو این یکی خبری از جلوه های ویژه نیس. داستان فیلمه که حرفه اول رو میزنه.
فیلم محبوب من old boy ورژن کره ایشه. سکانس محبوبم از این فیلم:

صداش رو زیاد کن بذار موسیقی متن فیلم ببرت جلو

1 پسندیده

منم فیلم دوست دارم ولی خیلی میگردم، نظرات میخونم، امتیازشو میبینم بعد میبینمش!! ولی یه استثناهایی هم وجود داره مثلا فیلمی که نولان بسازه رو حتما میبینم اونم چند بار، مثلا با هرکدوم از اعضای خانواده و دوستان یه فیلم اینتراستالرشو دیدم، فیلم هایی که واشینگتون، کریستین بیل،اسمیث، لیام نسون، عامرخان و… توش نقش داشته باشن رو هم حتما میبینم.
به نظرم فیلم های خوب میتونن خیلی تاثیر گذار باشن .

3 پسندیده

آره منم یه زمانی میشستم، اکثر ریویوهای افراد واسه فیلما رو میخوندم. البته بعد از یه مدتی دستم اومد که ذائقه کدوم افراد به فلسفه فیلمبازی من میخوره :slight_smile: . انصافاً هم تاینی این مورد رو خیلی خوب پوشش داده بود. :zipper_mouth_face:
مثلاً میرفتم پروفایل اشخاص و اگه میدیدم فیلمای محبوبشون اکثراً بلاک باستر هستن تو خوندن کامنتاشون خیلی دقیق نمیشدم. و بالعکس.

1 پسندیده

منم تقریباً مثل شمام، خیلی فیلم دیدم و یه‌ Cinephile محسوب می‌شم، زائقه‌ام با همه‌چی غیر از اکشن [به مقدار محدود] می‌سازه. وقت آزادی دارم و هفته‌ای چندتا فیلم می‌بینم، اگر نداشته باشم، وقت آزاد رو برای فیلم حتماً جور می‌کنم :slight_smile:
مثلاً دو چیز که من رو بیش‌تر جذب کرده، سفر در زمانه [لیست یک و دو]، روایت‌های متفاوت از یک داستان [مثل Handsmaiden و Flipped] و البته لیست به‌ترین‌های IMDB که یک بار دیدن‌شون بر همه واجبه، قول می‌دم بعد از دیدن همۀ فیلم‌ها سطح زائقه‌تون خیلی بالاتر رفته باشه.
البته جدیداً تصمیم گرفتم یکم جدی‌تر فیلم ببینم، ترجمۀ کایه‌دو رو می‌خونم و رو این سه تا لیست می‌رم جلو:

4 پسندیده

من به طورکلی فیلم هایی رودوست دارم که درنگاه اول همه چی عالیه بعدهمه چی پیچیده میشه.اواسط فیلم فکرمیکنی قضاوتت درمورد یه نفردرست بوده ولی اخربار یکه میخوری وکپ میکنی!مثل فیلم حس ششم به کارگردانی ام.لایت شیمالان. فکرمیکنی همه زنده ان ولی بعد میبینی نه!حتی انگارخودت هم مردی ووارد بازی مرگشون شدی.!خلاصه فیلم هایی که ادم روسرکارمیذاره خیلی دوست دارم!:joy:The_sixth_sense

2 پسندیده

من هم یه عاشق فیلمم، و همه جور فیلمی هم میبینم
از کارای مارول گرفته تا بزرگراه گمشده لینچ
از رزمناو پتمکین (۱۹۲۵) گرفته تا رودن که قراره 28 اگوست پخشش شروع بشه
و تا جایی که وقت اجازه بده پی گیری بعضی اخبار هم هستم

جالبترین قسمت برای من فهمیدن چیز های تصادفیه،
مثلن من فیلم رزمناو پتمکین رو دیدم، یه صحنه معروفی داره به اسم پلکان اودسا(تقریبا هر جا توی سینما کسی روی پله میمیره از این صحنه الهام گرفته مثل اخر پدرخوانده یک و سه)، بعدن فهمیدم که لیاپانوف که از بزرگان سیستم های دینامیکی هست و روی پایداری سیستم های دینامیکی کار می‌کرده در درگیری های اودسا کشته شده! خیلی عجیب بود.

3 پسندیده

من بیشتر فیلم های اجتماعی میبینم. فیلم هایی که به مشکلات اجتماعی یا مسائل رشدی خانوادگی میپردازن.
برای مثال از فیلم های خارجی، فیلم مرد خانواده رو خیلی دوست دارم که به مفهوم خانواده با دقت خوبی پرداخته. فیلم های ایرانی، فیلم هایی که نوید محمدزاده بازی کرده همه خوب و اجتماعی هستن. دونستن مسائل و زندگیایی که پیرامونمون هست ولی ازشون بیخبرم برام خیلی ارزشمنده.
با فیلم های تخیلی هیچ رابطه ای ندارم.

بیشتر وقت فیلم دیدنم به سریال های کره ای اختصاص داره. یکسالی هست که به این سمت کشیده شدم. پیش از این مثل تصور عامه فکرمیکردم فیلماهایی عاشقانه و فانتزی هستن ولی در کنار این ژانرهای کلیشه ای، فیلم های بسیار خوب دیگری هم دارن که به مسائل مهمی مثل استقلال، خانواده، رشد شخصی، مفهوم زندگی و … میپردازن و خیلی زیاد در به تصویر کشیدن این مفاهیم موفق هستن.

1 پسندیده