فرایند مناسب برای ثبت اتفاقات روز در پادپُرس چیه؟

دارم فرض میکنم میخوام اتفاقات کاری پادپُرس رو به صورتی که راه دستم باشه و حاضر باشم انجامش بدم ثبت کنم. چی لازم دارم؟ و چه کارهایی میکنم؟

1. فیلتر و یا پرسش‌هایی داشته باشم که بهم بگه چه اتفاقاتی خوبن و بهتره ثبت شن.
  • ابزار لازم برای این کار رو در همون لحظاتی که میخوام ثبت کنم در دسترس داشته باشم.

• چارچوبی داشته باشم که به کمکش همه نکته‌های لازم رو به سرعت ثبت کنم.

• زمان هایی برای چنین کاری کنار بذارم.

• کسی باشه که در فواصل مشخص این مستندات رو تست و نقد کنه.

سخت ترین قسمت این ماجرا فکر میکنم گزینه ی یک و سه هستن، فیلتر اطلاعات خوب و ناخوب، و همین طور چارچوب مناسب.

##طرح مسئله
چه راه حل هایی برای تعیین فیلتر خوب در چنین موقعیتی به ذهنتون میرسه؟

1 پسندیده

به نظرم اول باید مشخص کنی چی راه دستته؟ منظورم اینه که نوشته،صدا ،فیلم ،عکس، توضیح و… یا که یه چیز آماده وشسته رفته ای میخوای که همه نتایج رو بده و از رو نتایج قضاوت بشه!:sunglasses:

مثلا اگر اینجوری باشه که اعضای تیم پادپرس(به عنوان همکار همدیگه) کارایی رو که انجام دادن یا تجربیات شخصیشون در محیط کار رو یه جا ثبت میکردنمثل این کاری که اینا میکنن،

این شروع خوبی برای رسیدن به فیلتر و چارچوب مناسب میتونه باشه، فقط سوالی که پیش میاد اینه که اعضا چه چیزی رو مکتوب کنن؟ایا باید تجربه هر روزشون رو بنویسن یا اگر بر اساس تشخیص خودشون بنویسن کفایت میکنه؟ چه خروجی مد نظر بایدباشه؟ و البته ممکن تحلیل این تجارب خودش

3 پسندیده

ببینید برای به دست آوردن و رسیدن به کدوم مطلوب ها و برآورده کردن کدوم نیازها وقت و انرژی بیشتری صرف کردین و جستجوی بیشتری انجام دادین. کجاها بیشتر اذیت شدین؟ ثبت کنید. البته میشه مطابق با هر نقشی که برای افرد در پادپرس تعریف شده ازشون پرسید: "به نظرت چه تجربیاتی داری که ارزش ثبت کردن داره و اگر ثبت نشه بعدها در دام تکرار و کسب و کشف دوباره خواهیم افتاد."

در مورد سه:
چارچوب خود من: یه فایل ورد و استفاده از ایمیل و تفکیک بر اساس موضوع به پوشه هایی که گم و گور نشه.

2 پسندیده

خیلی از سایت ها هستن برای انجام کار گروهی و ثبت لحظه ای هر فرد از کار و تجربه بدست آمدش.مثل trello و سایت های دیگه

2 پسندیده

باید اصل موضوع رو درک کنیم
چند سال پیش بود که با خوندن کتاب نقشه ذهنی من اثر تونی بازان و پشت بندش نرم افزار i mind map عرصه جدیدی از گزارش دهی برام باز شد که خیلی کار رو برام راحت تر میکرد و برام ملموس تر بود . این فرایند به این صورته که میگه تو ذهن ما اطلاعات کتابخونه ای طبقه بندی نشدن بلکه طبق نظریه آنتروپی در ذیل یک بی نظمی دارای نظمی هستن و اگر نزدیک به این الگو کار کرد انسان احساس رضایتمندی میکنه و کیفیت بالا میره
وقتی نرم تفزار پرزی رو دیدم برای اولین بار متوجه شدم میشه نرم افزاری با این الگو ساخت که بسیار کارامد باشه
به نظر من برای راحت تر کردن نحوه گزارش دهی باید یه نرم افزار مطابق الگوی مایند مپ برای گرفتن گزارش نوشت که این یه پلتفرم باشه برای این کار

3 پسندیده

دونفر مسئول کنار هم قرار دادن روش ها و پیدا کردن تناقضات بشوند…بعد تناقضات مطرح و تیم بررسی و اعلام روش برطرف کردن تناقضات و باز توسط دونفر بررسی و تناقض روشهای رفع تناقضات بررسی شود و تناقض آن دوباره به شور گذاشته شود و تا زمان تمام شدن تناقض باید روند ادامه یابد تا تناقض ها برطرف شود

2 پسندیده

همه افراد در کنار هم یک گزارش را تکمیل کنند و اتفاق نظر داشته باشند

1 پسندیده