فرض کن 30میلیون تومان امروز به حسابت واریز می شود، چه کارش میکنی؟

ايده خوبي بود اما مناسفانه كروز الان زير ٢٠ ميليون نيست😕

1 Like

اگه قراره باهاش تفريح كنم كه قطعااااا يه تور برزيل ميگيرم و بعد از ٥ روز پولم تموم ميشه :confused:
ولي اگه قراره باهاش خريد كنم ميرم تو يه پاساژ و حدود ١٠ تومانش رو لباس ميخرم، با ١٠ تومانش واسه مامانم خريد ميكنم و ١٠ تومان بقيش هم كه خدا خودش شاهده نميدونم چه جوري خرج ميشه ولي ميدونم نهايت ١٥ روز واسم ميمونه :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow:

3 Likes

يه كانكس متحرك چرخدار درست ميكنم و تجهيزش ميكنم به پنل خورشيدي
ژنراتور بادي

سي ميليون كم نيست؟؟؟؟

2 Likes

بله.سی میلیون کمه. مبلغ پیشنهادی شما چیه؟ :wink:

1 Like

ده هزار دلار خوبه☺️

با اين روند سقوط ريال سي ميليون چند وقت ديگه ميشه يه دست لباس

1 Like

سکه میخرم. به نظرتون سرمایه گذاریه؟ :sweat_smile:
مطمعنا فرض سوال رو دور میزنم پول رو میریزم یه حساب دیگه خلاصه یه جوری میپیچونم که بتونم اونجوری که دوستش دارم خرج کنم.
اگه نشد همش رو تبدیل به کالا می کنم که دوباره بتونم نقدش کنم :sweat_smile: با ۳۰ میلیون میشه کلی تفریح کرد اما حقیقتش تفریحات ۳۰ میلیونی بهم نمیسازه بدنم درد میگیره چشمام اشک میزنه اصن یه وضعیت عجیبی :joy:

4 Likes

اومدي و نسازي

يكي اقا جلال رو از ليست خط بزنه

هميشه اول نيت ميكنيم و نيت هم بايد پاك باشه😉

2 Likes

یعنی میخواید بگید من حق انتخاب ندارم نیتم ناپاک باشه؟ :thinking:
بعدشم مگه الان نیتم ناپاکه؟ :sweat_smile:

2 Likes

پس اینبار سهم من رو هم بگیره، حالا توی دور بعد بازی حساب کتاب میکنیم :grin:.

2 Likes

چجور کالایی؟ یعنی میری تو کار تجارت؟ تعریف کن شاید منم استفاده کردم، خیلی سخته هر روز منتظر آخر ماه باشی… :woman_teacher:

بله. منم با توجه به پستی بلندی های روزگار در این باره تغییر عقیده داده و اعلام می کنم نه تنها باید هیچهایک سفر کرد، بلکه باید هیچهایک گونه زندگی کرد :smile::point_down:

2 Likes

پول از ریال به هرچیز دیگه ای تبدیل بشه کافیه :grin: میتونه دلار، طلا و یا حتی کالاهای معمولی باشه که تاریخ مصرف ندارند. با ۳۰ تومن خیلی کارها برای درآمدزایی و افزایش سرمایه میشه انجام داد فقط بستگی به توانایی و پشتکار داره :ok_hand: و البته هدف معقول و وقت خالی :sweat_smile:

2 Likes

یعنی اینقد امید به زندگی داری که به هر نحوی میخوای پس‌انداز داشته باشی؟:thinking:

1 Like

در ناامیدی بسی امید است
پایان شب سیه سپید است :ok_hand:

1 Like

اونایی که اهل پس اندازن،چه تیپ شخصیت هایی هستن؟
من جدیدا دارم سعی می کنم، پس انداز کنم، یعنی امیدم به زندگی بیشتر شده؟ :heart_eyes:

2 Likes

شاید، ولی ممکنه به دلیل ترس از آینده و کاهش ریسک پذیری هم باشه.

1 Like

:roll_eyes::flushed:

مشخصا قصدشون پس انداز نیست و در تلاش هستن تا به هر نحوی از شر پول بی ثباتی که به دستشون رسیده خلاص بشن و اون رو با یک مورد با ثبات جایگزین کنن

فکر میکنم البته

2 Likes

جالب میشد اگه جواب به این سوال رو تو دهه‌های مختلف داشتیم!: )) مثلن یه عده میگفتن خونه می‌خرم، بعد میشد فلان ماشین، بعد میشه برنامه ریزی برای سفر طولانی مدت، الانا میشه چند دست لباس خرید و تفریح کرد، مثلن یکی دو دهه دیگه یکی میاد جواب میده میگه یه شب شام با فلانی میرم تاج محل غذا هندی می‌خورم!: ))

الان که دوباره دارم بهش فکر می‌کنم باهاش فرش می‌خرم. البته که دیگه چنان فرشی هم نمیشه با این قیمتا خرید!: ی ولی جدیدن خیلی به فرش علاقه‌مند شدم. (خودم یاد اون دیالوگ آقای نقاش و یکی دیگه تو کتاب ادبیات مدرسه افتادم!: ))) ) شایدم یه باغچه‌ی کوچیک (یا گلخونه) خریدم. نمی‌دونم با این قیمت میشه گلخونه کوچولوهای گوشه و کنار تهران رو خرید یا قیمتشون بیشتر از این حرفاست؟: ی

5 Likes

معلومه!
بهترین راه همونطور که @Jalal_Razavi گفت سرمایه گذاریه و اینکه تو اون 24 ساعت کاری بکنی که بعد از یه مدت همین مبلغ چند برابر بشه.
با وضعیت الان فکر می کنم دلار بخرم،چون الان قیمت ها افتاده پایین و همه فروشنده ان،پس با یه قیمت منصفانه میشه دلارو خرید و بعدش هم یه مدت صبر می کنم تا قیمت ها بره بالا و ادامه ماجرا…:star_struck::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::star_struck:

پ.ن:ببخشید که کمی افکارم بدجنس شدن!

3 Likes

من اگه الان ۳۰ ملیون بگیرم برای ۱۰ تا زیارت اولی گذرنامه و ویزا میگیرم، به هر کدوم هم ۱ تومن میدم برای خرج تو راهشون.تا الان ۱۵۵۰۰۰۰۰ شد، دو ملیون هم خودمون میریم کربلا، بقیه اش رو هم یه تیکه زمین تو شمال میخریم هر چند متر که شد

2 Likes

من یک بدهی دارم که دقیقا 30 میلیون تومان واگر نتونم جورش کنم همه چیزم بهم میریزه.

2 Likes