قرص فارماتون چه کاربردی داره و مصرفش چه ضررهایی داره؟

قرص مکمل فارماتون چه کاربردی داره و ضررهاش چی هستن؟

این مولتی ویتامین رو چه موقعی مصرف کنیم؟

مولتی ویتامین فارماتون

1 پسندیده

موارد مصرف قرص فارماتون

معمولا افرادی که تحت استرس بیش از اندازه هستند، بیشتر از این قرص استفاده می کنند چرا که مکانیزم این قرص طوری تنظیم شده است که توانایی مقابله با خستگی را به خوبی خواهد داشت. از جمله ویتامین هایی که در این قرص وجود دارد می تواند به ویتامین D ،E ، C، A، نیاسین، عصاره جینسینگ و… اشاره کرد.

احتمالا می دانید که جینسینگ می تواند بر سیستم عصبی تاثیر بگذارد که همین امیر موجب کاهش و یا حتی رفع استرس خواهد شد. همه ویتامین هایی که در این قرص وجود دارد در نهایت به افزایش تمرکز و بهبود حافظه می انجامند.

مولتی ویتامین فارماتون

بررسی محتویات قرص فارماتون

  1. کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید و عناصر اثرگذار بر متابولیسم چربی جهت کاهش چربی کبدی

  2. مواد معدنی ، ویتامین و عناصر نادر و اثرگذار بر متابولیسم

  3. دی متیل آمینو اتانول بی تارتارات

  4. عصاره جینسینگ غلیظ شده

اثرات و دستور مصرف قرص فارماتون

مواد تشکیل دهنده ژریاتریک فارماتون برای افرادی که دچار استرس می باشند، مورد استفاده است و موجب افزایش کارایی ، انرژی و قدرت عضلانی در فرد می شود. جین‏سینگ محتوی اقسامی از پاناگزاتریول ، پاناگزادیول و پاناکسوزیدها می باشد. این ترکیب اثر محرک نسبی بر مغز و بدن انسان دارد که موجب تقویت تمرکز و افزایش آن و همچنین باعث بهبود و تقویت حافظه می گردد. وجود دی متیل آمینو اتانول بی تارتارات و 20 نوع ویتامین و ماده معدنی موجود در آن موجب رفع کمبود ویتامین های ناشی از سوء تغذیه می گردد.

نحوه مصرف قرص فارماتون برای افراد باغ و همچنین برای اطفال ، حتما باید همراه با دستور پزشک باشد و ما توصیه ای در این زمینه نخواهیم داشت.

عوارض قرص فارماتون

این قرص در قوطی های 30 یا 100 عددی به فروش می رسد که ژل قهوه ای مانند هستند. همانطور که در ابتدا عرض کردیم، هر قرصی عوارض خاص خود را بر بدن مصرف کننده به جا می گذارد. این قرص نیز ممکن است در خواب اختلالاتی ایجاد کند و یا خارشی جزئی بر روی پوست بوجود آورد. سرگیجه و یا استفراغ که از عوارض های ثابت هر قرص هست هم می تواند رخ دهد. استفراغ و درد های شکمی نیز از دیگر عوارض مصرف بیش از اندازه و نادرست قرص فارماتون محسوب می شود.

موارد منع مصرف

دقت داشته باشید که افرادی که دچار مشکلات کبدی هستند و یا مقادیر کلسیم در خون و ادرارشان از غلظت بالایی برخوردار است از این قرص استفاده نکنند. افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند ، بیماران هموکروماتوزیس که در جذب آهن مشکل دارند در لیست موارد منع مصرف فارماتون هستند. اگر به محتویات این دارو و یا سویا و بادام زمینی حساسیت دارید از مصرف این کپسول خودداری کنید.

Pharmaton,فارماتون,خواص فارماتون,قیمت فارماتون,کپسول فارماتون,مولتی ویتامین فارماتون,عوارض فارماتون|450

تداخل دارویی قرص فارماتون

گفتنی است که این قرص با مکمل های معدنی و یا رقیق کننده های خون مانند لودوپا، تتراسایکلین تداخل دارویی دارد و پر واضح است که اگر از این گونه دارو استفاده می کنید، برای مصرف قرص فارماتون به پزشک خود اطلاعات دقیقی در خصوص داروهای مصرفی خود بدهید تا دچار مشکل حاد نشوید.

تشخیص فارماتون اصل از تقلبی به این صورت است که مطابق با عکس پایین ، روی قرص های کپسولی ژله ای فارماتون اصلی ، کلمه فارماتون لاتین Pharmaton به شکل برجسته حک شده است. در زمان خرید قرص فارماتون به کد irc توجه کنید. irc کد اختصاصی است که وزارت بهداشت برای داروهای وارداتی ثبت و درج می کند.


:reminder_ribbon: منبع:

3 پسندیده

همه مولتی ویتامینها برای جبران کمبودهای غذایی طراحی شدند و مقادیر ویتامینها و املاح در آنها باید طوری باشد که یک آدم سالم اگر تا آخر عمر هر روز یک عدد از آنها استفاده کند هیچ ضرری برای بدنش نداشته باشد البته معمولا مصرف هر روزه آنها برای مدت طولانی بی فایده است و ضرر مالی دارد. زمان مصرف هم بعد از صبحانه یا نهار.

1 پسندیده